VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TECHNOhrátky přivádí více studentů na odborné školy

Pardubice - Projekt TECHNOhrátky zahájil podzimní část 5. ročníku na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice. Nabídka oborů přilákala více než 130 zájemců z devíti základních škol. Do akce, která úspěšně motivuje žáky k výběru technických a odborných profesí, se tak zapojilo už téměř 7700 zájemců.

17.9.2017
SDÍLEJ:

Technické obory se mezi žáky základních škol se snaží popularizovat také projet Technohrátky.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

NA ODBORNÉ ŠKOLY SE HLÁSÍ VÍCE ŽÁKŮ
Významným úspěchem TECHNOhrátek je zvýšený zájem pardubických dětí o studium v Chrudimi. „Střední průmyslová škola v Chrudimi před třemi lety po akci TECHNOhrátky přijala dokonce celou třídu třiceti žáků z Pardubic,“ okomentoval manažer projektu Vladimír Zemánek.

Dalším důkazem přínosu projektu je žebříček Top desítka středních odborných škol v Pardubickém kraji s největším počtem přihlášek ke vzdělávání v uplynulém školním roce 2016/2017, do níž se zařadilo sedm „technohrátkových“ škol. Mezi střední školy s největším nárůstem odevzdaných zápisových lístků patří Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí, Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová a Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice.

V květnu se navíc uskutečnila i mezinárodní premiéra, kdy na akci na Střední odborné učiliště Králíky dorazila výprava školáků z polského Samosprávného gymnázia č. 1 z Miedzylesie. Dva žáci si nakonec na učiliště v Králíkách podali přihlášku.

NEJVĚTŠÍ NÁKLAD TVOŘÍ DOPRAVA
Projekt každoročně financuje Pardubický kraj částkou 1,7 milionu korun bez DPH. „Největší položku tvoří bezkonkurenčně doprava, protože žáky dopravujeme na akci zdarma,“ dodal Zemánek. Dále jsou to náklady spojené s výrobou tiskovin, ceny do soutěží a technika. Vzhledem k počtu přihlášených škol a jejich poloze není zorganizování dopravy jednoduché. „Přihlásí se nám školy a my musíme vytvořit trasu tak, abychom sehnali dopravce,“ vysvětluje Zemánek.

Za čtyři a půl roku uskutečnily TECHNOhrátky 56 akcí ve 25 vybraných středních odborných školách Pardubického kraje s prezentací 64 různých oborů. Zúčastnili se jich žáci 7. až 9. tříd ze 101 základních škol.

Do konce roku zbývá ještě pět zastávek, své putování zakončí 22. listopadu ve Vysokém Mýtě. (als)

Autor: Redakce

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Most k nemocnici podrží ocel

Pardubice - Na nadjezdu k Pardubické nemocnici, z něhož se na začátku září při vytrvalém dešti zřítila betonová deska, začaly stabilizační práce. Most, který převádí silniční dopravu přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou, budou držet ocelová lana a sítě. Měly by zachytit případné další padající části betonu.

Máslo za šedesát? Nejsem blázen, raději si vyrobíme svoje domácí

Orlickoústecko, Svitavsko - „Máslo v akci za 47 korun,“ pípne zpráva v mobilu. Právě teď je velmi důležitá. Během hodiny ale zásoba „akčního“ másla zmizí a co hůř, není ani to drahé.

Hostitelé nedarovali návštěvníkům výslužku

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Že by se radovaly veskrze domácí celky, se dlouho ve fotbalovém krajském přeboru nestalo.

„Až zruší poštu na Václaváku, ať příjdou k nám,“ říká starosta

Pardubický kraj, Brněnec - Pobočka České pošty v Brněnci byla kvůli technických problémům přes týden mimo provoz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení