VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Markétce pomáhá Dobrý anděl

Pardubický kraj, Horka - Paní Martina z Horky na Chrudimsku je přesvědčena o tom, že bez Dobrých andělů by byla situace její rodiny zoufalá.

10.9.2017
SDÍLEJ:

Markétce pomáhá Dobrý anděl.Foto: archiv

V roce 2011 se rodině narodila dvojčátka Markétka a Štěpánek. Holčička si však krátce po narození prošla krvácením do mozku, které mělo za následek jeho těžké poškození. Následovala operace a diagnostika dětské mozkové obrny. Ta způsobuje, že má Markétka postiženou levou stranu tělíčka.

„Postupem věku lékaři Markétce diagnostikovali další nemoci – epilepsii a zrakovou vadu. Téměř každý den jsme navštěvovali lékaře, absolvovali různá vyšetření a kontroly. K již tak těžkému stavu začala Markétka navíc odmítat stravu. I přes naši veškerou snahu jsme ji museli začít krmit pomocí sondy do bříška,“ vzpomíná paní Martina a dodává: „každý den se pravidelně snažíme dělat pro dcerku to nejlepší, co můžeme. Cvičením se nám podařilo docílit toho, že se posadí. Je to pro nás velký zázrak. Nyní máme za cíl ji pomocí chodítka naučit pár krůčků.“

Martina byla dlouho na péči o děti sama, kromě dvojčátek na svět přivedla později i Tomáška, které mu jsou nyní tři roky. V loňském roce se znovu vdala a letos v únoru přivítali na svět s manželem Romanem syna Davídka. Finanční situace rodiny je od začátku napjatá. Markétka potřebuje celodenní péči. Před třemi lety ji lékař v nemocnici doporučil, aby zažádala o pomoc nadaci Dobrý anděl. Od té doby jim dárci, Dobří andělé, pomáhají každý měsíc. „Z pravidelných příspěvků se nám podařilo naspořit na speciální elektrickou postel. A nyní šetříme na celkovou bezbariérovou úpravu koupelny, plánujeme rozšířit všechny dveře, aby mohla Markétka projet navozíčku. Za pomoc Dobrých andělů jsme velmi vděční. Bez nich by byla naše situace o mnoho horší. Děkujeme,“ vzkazuje paní Martina. 

Dobří andělé pomohli již 213 rodinám z Pardubického kraje.„Nadace podporuje rodiny s dětmi, kde má rodič nebo dítě onkologické onemocnění nebo se dítě potýká s jiným vážným onemocněním. Každý měsíc je rodinám zasílána finanční podpora v řádu několika tisíc korun. Ta jim pomáhá hradit výdaje spojené s léčbou či běžný chod domácnosti, protože často rodič dlouhodobě přeruší své zaměstnání,“ uvádí pracovnice nadace Markéta Křížová.

Chcete se stát Dobrým andělem? Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Je jen na vás, jakou výši zvolíte.
Nadace odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře rodinám, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů. (ron, mk)

Autor: Romana Netolická

10.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Razantně se prostříleli do čela

Bývalá ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková

Manažeři zaplatili za cestu do Jihoafrické republiky

Šedé kontejnery rozšíří ve Svitavách možnosti třídění o kovový odpad

Pardubický kraj, Svitavy - Od konce září dostanou Svitavané jako vůbec první v Pardubickém kraji možnost třídit kovový odpad. Radnice investovala do nových kontejnerů na kovové obaly, které na pěti místech ve městě doplní stávající kontejnerová stání.

Památky padají i vzkvétají

Pardubický kraj - V Pardubickém kraji se nachází asi 2200 nemovitých kulturních památek, 14 národních a jedna památka UNESCO.

Bunkr u Dolní Moravy ožije vojenskou historií

Dolní Morava - Zajímavou akci mohou navštívit milovníci vojenské historie v sobotu 23. září v Dolní Moravě, přesněji v muzeu československého opevnění K-S 5 U Potoka v Dolní Moravě.

Naši prvňáci: ZŠ Dobrovského v Lanškrouně

Orlickoústecko, Lanškroun - Nový seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení