Jak se stavíte k otázce změny času?
Protože byla prokázána škodlivost střídání časů a naopak argumenty pro se ukázaly jako neopodstatněné, mělo by se střídání času zrušit a zavést pouze jediný čas.

Co jste udělal nebo máte v plánu učinit pro zrušení změny času na úrovni Evropské unie?
Nyní jsem vznesl dotaz Evropské komisi, zda se zvažuje na úrovni EU a ve spolupráci s ostatními evropskými zeměmi či celosvětově možnost zavedení jediného času. Na základě její odpovědi se rozhodnu, jak budu dále postupovat.

Proč myslíte, že by se měla změna zrušit?
Důvody jsou v zásadě dva. Prvním jsou negativní důsledky, které střídání času přineslo. Může jednak narušovat biologické rytmy, což se projevuje fyzickými i psychickými potížemi. Podle různých studií navíc vede změna času k nárůstu počtu pracovních úrazů, infarktů a sebevražd u mužů. Druhý důvod je takový, že úspora energie coby hlavní argument pro střídání času se ukázal jako nepodložený.  Úspora energie je totiž prakticky nulová, a střídání času tak nemá prakticky žádný smysl.

Který čas by pak měl být ten „pravý"?
Samotná odpověď na otázku by byla tématem na další eventuální diskusi, která by měla proběhnout během rozhodování o zavedení jednoho času. Nicméně v anketě pořádané iniciativou For Only One Time (www.foronlyonetime.eu) se nejvíce lidí vyjádřilo pro standardní, tedy zimní čas.

V neděli si opět posuneme hodiny
Východní Čechy - Změna času, na kterou si stěžuje stále více lidí, je opět tady. Ručičky hodin budeme posouvat v neděli. Tentokrát je to ale na rozdíl od jarního posunu ta méně nepříjemná změna –  čas posuneme o hodinu zpátky, takže si déle pospíme.
Přesto i nyní se proti střídání času ozývá už i od českých europoslanců prostřednictvím iniciativy For Only One Time (v překladu Jen jeden čas) bouře nevole.
K posunům času totiž pominuly veškeré důvody. I podle energetiků se v dnešní době  neušetří střídáním času na rozdíl od minulosti žádná elektřina. Narušení biorytmů naopak těžce nesou nemocní lidé a děti. Odborníci doporučují zvykat si na změnu postupně několikadenním prodlužováním, při jarní změně naopak zkracováním spánku.
V praxi se nedělní posun času dotkne řady nočních vlaků, budou vlastně „zpožděny". Například rychlík Excelsior z Košic do Chebu tak bude stát hodinu ve stanici Pardubice a odjede odsud ve 02.35 středoevropského, tedy „nového" času.