VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

8.8.2017

Gurmánské prohlídky na litomyšlském zámku

Pardubický kraj, Litomyšl - Zájemci mají v úterý poslední možnost si rezervovat Gurmánskou prohlídku na zámku v Litomyšli. Návštěvníci pak v sobotu poznají historii zámku, zámeckého kuchařství a cukrářství a součástí je také několik ochutnávek pokrmů podle historických receptů se sklenkou šumivého vína.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2017

Utonul? Hledá se majitel opuštěného plavidla

Východní Čechy, Opatovice mad Labem - Došlo k neštěstí? Hasiči v sobotu odpoledne prohledávali Opatovický písník. Uprostřed něho se totiž našel opuštěný surf. Žádné tělo zatím nenašli.

8.8.2017

V kostce z regionu: Řezbáři přijeli na tradiční sympozium

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Řezbářské sympozium, tentokrát na téma pověsti bysterského panství, probíhá po celý tento týden v Bystrém u Poličky.

8.8.2017

Letní tábor se změnil v noční můru

Orlické hory - Onemocněním dětí a trestním oznámením na organizátora tábora skončilo letní prázdninové dobrodružství v Bartošovicích v Orlických horách.

8.8.2017

Králíky zabíjí mor. Chovatelé to nehlásí

Pardubický kraj - Vakcína na králičí mor bude na trhu po 16. srpnu.

7.8.2017

Události týdne: Fořtův den ukončí velký ohňostroj

Pardubický kraj, Červená Voda /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V pátek a v sobotu se ve Skiparku uskuteční myslivecké slavnosti Fořtův den.

7.8.2017

Nevím, proč jsme tak rychle opustili to přirozené, co tu fungovalo tolik staletí

Sebranice /ROZHOVOR/ - Jako malá pomáhala dědečkovi v hospodářství. Postupně přičichla k několika řemeslům, která se učí. Nyní je Lenka Kmošková ze Sebranic jediná v Pardubickém kraji, která umí uplést ošatky nebo včelí úly ze žitné slámy.

7.8.2017

Školská sportoviště nutně potřebují rekonstrukci

Pardubice - Školy v Pardubicích se dočkají opravy svých sportovišť. Podle analýzy, která zmapovala všech sedmnáct pardubických základních škol, nepotřebují rekonstrukci pouze budovy škol a stravovací zařízení, ale právě také sportovní areály.

7.8.2017

Ceny MHD: Kde se platí nejméně?

Východní Čechy - Pardubická městská hromadná doprava zdraží. Cestovat tam budou přesto levněji než v Hradci.

7.8.2017

Předvedli historické koňské stříkačky

Pardubický kraj /FOTO/ - V soutěži historických koňských hasičských stříkaček, která se o víkendu uskutečnila na hřišti v Mělicích u Přelouče, čekala na hasiče řada úkolů včetně těch netradičních, jako je tlačení obří pneumatiky, skákání v pytli, jízda s trakařem, řezání dřeva, chůze na chůdách či skládání puzzle.

7.8.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl první srpnový víkend v regionu?

7.8.2017

Na náměstí se parkuje jinak

Pardubický kraj, Litomyšl - Pokud budete parkovat na litomyšlském Smetanově náměstí, dejte si pozor, kde zrovna se svým autem zastavíte.

7.8.2017

Evropské mistrovství v plachtění skončilo

Pardubický kraj, Staré Město - Zlatí a stříbrní skončili čeští reprezentanti na mistrovství Evropy v plachtění, které se v uplynulých čtrnácti dnech odehrávalo na letišti ve Starém Městě.

6.8.2017

Na projekt lávky dohlédne město. Původní návrh sklidil kritiku

Pardubice - Na výstavbu lávky přes pardubické nádraží, o kterou se postará Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), dohlédne zástupce města - architekt Milan Košař. První verze návrhu projektu totiž mezi zastupiteli sklidila kritiku.

6.8.2017

Galerie může po letech nakupovat. Uvažuje také o Vojmíru Vokolkovi

Pardubice - Několik let Východočeská galerie nenakupovala nová díla. Nemohla. Na rozšiřování sbírek neměla v rozpočtu peníze. Až pro letošní rok krajská rada vyčlenila jeden milion korun. 

6.8.2017

Zjišťují, proč se v Rosničce kazí voda

Pardubický kraj, Svitavy - Rybník Rosnička, který nabízí možnost koupání těm, kdo nechtějí využít městského koupaliště, se potýká s kvalitou vody. Velmi brzy totiž zarůstá sinicemi a koupání v něm je zakázáno.

6.8.2017

Ulice Na Ostrově se mění v nebezpečnou dopravní tepnu

Pardubický kraj, Chrudim - Ulicí Na Ostrově projíždí jedno auto za druhým. Zdejší vozovka představuje nejvýznamnější přístupovou komunikaci pro obyvatele sídliště U Stadionu, avšak oblíbili si ji i ostatní řidiči. Třeba ti, kteří se chtějí vyhnout cestě po ještě vytíženějších komunikacích první třídy v ulicích Obce Ležáků a Dr. Milady Horákové.

6.8.2017

Na Žulové stezce se pracuje

Pardubický kraj, Skuteč - Město Skuteč získalo další dotaci, díky níž může být zahájena druhá etapa prací na Žulové stezce v Horkách. Aktuálně je možné zaznamenat práce na opravách cest a pěšin v blízkosti Novákova jezírka a kolem Macháčkova lomu.

6.8.2017

V Květné otevřeli obecní obchůdek

Pardubický kraj, Květná - První obecní obchod na Svitavsku nabídne i malé občerstvení.

6.8.2017

Padl rekord! Na Konopáči se potkalo 82 favoritů

Pardubický kraj, Heřmanův Městec - Autokemp Konopáč nedávno hostil sraz milovníků a fanoušků Škody Favorit. Ze všech koutů republiky přijelo neuvěřitelných 82 vozidel, což překvapilo i samotné pořadatele.

6.8.2017

Spotřeba vody roste, v záloze jsou cisterny

Pardubický kraj, Chrudimsko - Spotřeba pitné vody na Chrudimsku vzrůstá o desítky procent. Podle Vodárenské společnosti Chrudim (VS Chrudim) zároveň ubývá vody v některých studnách. Podle vodařů je příčinou návrat horkého počasí v posledních dnech.

6.8.2017

Obyvatelé Mělic a Lohenic šílí. Okolí písníků je plné aut

Pardubický kraj, Přeloučsko - Písníky u Mělic lákají v horkých dnech tisíce návštěvníků. Pro stálé obyvatele osad Mělice a Lohenice jsou to nejhorší měsíce v roce. Trápí je živelné chování rekreantů a zatarasené vozovky. Volají po zákazu parkování na silnici, která vede z Živanic do Mělic a z Mělic do Lohenic.

6.8.2017

Pilota RAF Jaroslava Kudláčka připomene pamětní deska

Pardubický kraj, Chrudim - Chrudimští si připomenou památku hrdiny zahraničního odboje a v sobotu 19. srpna od 11 hodin na budově základní školy v Husově ulici slavnostně odhalí pamětní desku chrudimskému rodákovi Jaroslavu Kudláčkovi. 

6.8.2017

Živý smrk na chrasteckém náměstí? Památkáři jsou proti!

Pardubický kraj, Chrast - V současnosti se blíží k závěru celková rekonstrukce chrasteckého náměstí. „Ke slavnostnímu otevření náměstí dojde v sobotu 2. září, na toto datum už zajišťujeme i doprovodný kulturní program,“ uvedla starostka města Martina Lacmanová. 

6.8.2017

Pardubický kraj chce pomoci s rozvojem gruzínského venkova

Pardubický kraj - Zkušenosti s fungováním místních akčních skupin v Pardubickém kraji, krajský Program obnovy venkova, ale také rozvoj cestovního ruchu prezentoval gruzínským akčním skupinám ve městě Stepansminda hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 

5.8.2017

Keltští Bójové v Česku stále žijí. Alespoň v opidu u Nasavrk

Pardubický kraj, Nasavrky - Členové spolku Boii si už před patnácti lety slíbili, že budou uchovávat keltské kořeny v Nasavrkách u Chrudimi a okolí.

5.8.2017

Plachtaři jsou zlatí a stříbrní

Pardubický kraj, Staré Město - V pátek se na Mistrovství Evropy v plachtění měla letět poslední disciplína, nakonec z ní ale kvůli počasí sešlo.

5.8.2017

V kostce z regionu: Hlasujte pro své oblíbené „íčko“

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Asociace Turistických informačních center ČR ve spolupráci s vydavatelstvím časopisu KAM po Česku hledá nejoblíbenější „íčko“.

5.8.2017

Muž obelstil prodavačku

Pardubický kraj, Svitavy - Jen málokomu se nikdy nestalo, že by mu prodavačka v obchodě špatně vrátila peníze. Na konci července si ale muž ve svitavské prodejně přišel lstí k tisícovce navíc.

5.8.2017

Moravskotřebovské mažoretky sbíraly úspěchy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Medaile z mistrovství České republiky, ale i postup na Evropu. To jsou hlavní úspěchy mažoretek ze souboru Střípky Moravská Třebová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení