VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

12.8.2017

Předškoláci patří do školek, nařídil stát. Někteří rodiče ale neslyší

Pardubice - Rodiče devadesáti pětiletých dětí z Pardubic zatím ignorují nový zákon a nezapsali své potomky do mateřských škol. Pokud je nepřihlásí, dopustí se přestupku a hrozí jim pokuta.

12.8.2017

Domov mládeže prošel úpravou. Má více lůžek

Pardubice - Pardubický domov mládeže v Rožkově ulici od září rozšíří své služby, které nabízí studentům středních škol. Ti přijíždí do Pardubic za vzděláním z celé České republiky. Největší novinkou je šest desítek nových lůžek. 

12.8.2017

Řeka v Chrudimi kypí zelení, bujná zeleň přitahuje hmyz

Pardubický kraj, Chrudim - Řeka Chrudimka se v samotné Chrudimi letos zelená zase o něco víc, než tomu bylo v předchozích letech. V centru města jsou porostlé hlavně nánosy zeminy usazené pod stěnami říční regulace, avšak pod Letním stadionem se zeleň prodrala až do středu koryta. 

12.8.2017

V kostce z regionu: Bouřky se vrátily s větší intenzitou

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Situace, která se odehrála nad ránem ze středy na čtvrtek na Jevíčsku, se v pátek více méně ve stejnou dobu opakovala. Jen s větší intenzitou a na celém území svitavského okresu.

12.8.2017

Dvůr Automatických mlýnů oživí zeleň, nábytek a hudba

Pardubice - Pardubické Automatické mlýny nejsou jen veřejností oceňovaná budova architekta Gočára, ale také mlýnský dvůr. Skupina pardubických architektek a umělkyň si dala za cíl ho oživit a přiblížit veřejnosti. 

12.8.2017

Kdo se letos stane Úherčickým sekáčem?

Pardubický kraj, Úherčice - Obec pořádá již 3. ročník soutěže v tradičním kosení louky Úherčický sekáč. Akce se uskuteční v sobotu od 16 hodin.

12.8.2017

Na pardubickém zámku to bude v sobotu dobře vonět a chutnat

Pardubice - Pardubický zámek bude v sobotu plný vůní, chutí a řemesel. Druhý ročník festivalu nabídne to nejlepší z jídla, pití i zábavy, co poskytují regiony Pardubického kraje. 

12.8.2017

Jedlík Němec opět vítězil

Pardubický kraj, Bystré - Pojídač všeho Jaroslav Němec z Bystrého o víkendu na dnech piva v Jeseníku suverénně obhájil pozici krále jedlíků v pojídání ovocných knedlíků z loňského roku. 

11.8.2017

Záchytka v Pardubicích zavřela, tedy dobré probuzení v Hradci

Východní Čechy - Ne v Pardubicích, ale až v Hradci Králové se teď probudí ten, kdo to s alkoholem přežene. Ve středu se to povedlo hned třem osobám.

11.8.2017

Pouť vynesla přes tři čtvrtě milionu korun

Pardubický kraj, Chrudim - Majitelům pouťových atrakcí i mnohým stánkařům se ode dneška nabízí možnost dalšího výdělku při tradiční pouti v Ronově nad Doubravou, avšak radnice v Chrudimi už může bilancovat. A počítat přitom i statisíce korun, jež městu vynesly poplatky za zábor veřejných prostranství. 

11.8.2017

Pardubice budou žít sportem. V pátek začíná sportovní park

Pardubice - Park Na Špici bude znovu žít sportem. V pátek večer bude na zámeckém nádvoří slavnostně zahájen Sportovní park Pardubice, který poběží od zítřka až do 20. října. Ten má navázat na loňský úspěšný Olympijský park. Letos se sice nekonají žádné olympijské hry, tudíž v parku nenajdete fanzónu, ve které by se fandilo českým sportovcům na hrách, ostatní věci ovšem zůstanou, byť třeba v menším rozsahu. 

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2017

Následky noční bouře: popadané stromy a řada zpoždění

Pardubický kraj -Bouře tentokrát udeřila i nad Pardubickým krajem. Hasiči zasahovali celou noc a raní vlaky vítaly cestující zpožděním.

11.8.2017

V kostce z regionu: Bouře zastavila ranní vlaky

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Následky silné noční bouře v Olomouckém kraji postihly nejen zasažené regiony, ale dopad pocítila celá republika. Cestování vlakem ve čtvrtek ráno se při pohledu na ukazatele zpoždění v Pardubickém kraji změnilo na dlouhé čekání.

11.8.2017

Noční bouřka napáchala škody, vítr utrhl střechu

Pardubický kraj, Jevíčko - Malou Hanou se včera nad ránem prohnala bouřka, po které zůstala spoušť. Silný vítr lámal stromy a poničil střechy. Pádem stromu se zlomil také sloup veřejného osvětlení.

10.8.2017

Změnu parkování na náměstí si v Litomyšli pochvalují

Pardubický kraj, Litomyšl - Lidé si pomalu zvykají na změnu parkování na Smetanově náměstí v Litomyšli. Po letech totiž řidiči nemůžou parkovat kolmo ani šikmo, ale už pouze rovnoběžně s okrajem silnice. Zástupci města očekávají, že se díky tomu zlepší průjezdnost a přehlednost. Zhruba týden zavedená novinka se týká pouze dvou částí náměstí, kde byl průjezd kvůli stání vozidel značně komplikovaný.

10.8.2017

Pardubická aréna má jeden z nejdražších ledů v republice

Pardubice - Od neděle je ve velké hale pardubické Tipsport areny opět led. Pronajmout si ho může kdokoli, při placení v kanceláři Rozvojového fondu Pardubice (RFP) se však kdekomu přitíží. Led v Pardubicích je totiž daleko dražší než na ostatních stadionech nejen v okolí. 

10.8.2017

Hokejovému Dynamu mají z krize pomoci další miliony

Pardubice - Sérii stabilizačních opatření, která mají hokejovému Dynamu Pardubice pomoci z mizerné finanční situace, schválili na valné hromadě akcionáři. Pomoc ale budou muset ještě odsouhlasit pardubičtí zastupitelé, jelikož město je většinovým vlastníkem zadluženého klubu.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2017

Vydejte Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání! Hamáček dostal žádost policie

/ANKETA/ Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že žádost souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo. 

10.8.2017

Ve zkratce: Poděkování patří dobrovolníkům

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Stejně jako v letech minulých byla letošní Salvátorská pouť po zdravotnické stránce zajišťována dobrovolníky Českého červeného kříže, v jejich volném čase, bez nároků na jakoukoliv odměnu.

10.8.2017

Je sucho. Moravská Třebová zakázala využívání povrchové vody

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Sluneční žár, vysoké teploty a absence dešťových srážek si vybraly svou daň. Hladiny povrchových vod v tocích a nádržích dramaticky klesají, proto Moravská Třebová prostřednictvím vodoprávního úřadu přistoupila k zákazu jejich využívání.

10.8.2017

V kostce z regionu: Na Černé hoře se kácí, dejte pozor

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Až do konce týdne budou zaměstnanci Městských lesů Litomyšl kácet stromy podél silnice na Černé hoře.

9.8.2017

Generál Klemeš byl jednou z největších legend československých parašutistů

Pardubický kraj, Chrudim - Držitel Řádu Bílého lva byl čestným občanem města.

9.8.2017

Bývalá dětská nemocnice kulturní památkou nebude

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Ministerstvo kultury po téměř dvanácti měsících rozhodlo. Bývalá dětská nemocnice v Moravské Třebové kulturní památkou nebude.

9.8.2017

Kandidátku Realistů v kraji povede publicista Tomský

Pardubický kraj - Krajským lídrem Realistů pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny se stal politolog a publicista Alexander Tomský.

9.8.2017

V kostce z regionu: Opilá parta sedla do auta. Nedojeli

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Potácení opilé party pardubickou ulicí 17. listopadu skončilo nasednutím do auta a jízdou, kterou ukončili strážníci. Ti celý výjev sledovali na kamerách.

9.8.2017

Pardubice odsunuly demolici bytového domu u nádraží

Pardubice - Bytový dům na pardubickém náměstí Jana Pernera, který byl odsouzen k demolici, stále stojí a stát bude dál. Rada města zrušila výběrové řízení na firmu, která by provedla plánovanou demolici. 

9.8.2017

Dopravu v Sezemicích má vyřešit obchvat, přesto vznikla petice

Pardubický kraj, Sezemice - Sezemičtí mají obchvat na dosah. Chybí mu však protihluková stěna. Lidé si ji chtějí vymoci peticí.

8.8.2017

Kostel v Lažanech dostává novou šanci

Pardubický kraj, Lažany - S finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a města Skuteč letos pokračuje rekonstrukce kostela svatého Václava v Lažanech. Například v rozpočtu Pardubického kraje je na kostel v letošním roce pamatováno částkou 100 tisíc korun. 

8.8.2017

Ve zkratce: Jevíčští zastupitelé se sešli na jednání

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zastupitelé města Jevíčko se v pondělí sešli na jednání. Na programu byla výstavba cyklostezky mezi Jevíčkem a Velkými Opatovicemi, zainvestování nové průmyslové zóny nebo zpoplatnění parkování na Palackého náměstí.

8.8.2017

Hradby pardubického zámku střeží "varhany"

Pardubice - Od hradeb dále. Z valů zámku shlíží nyní dvě repliky kanónů, tak zvaná varhanová děla. Veřejnosti se představí dnes od sedmnácti hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení