VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

20.8.2017

Cyklostezka mezi Jevíčkem a Opatovicemi nabírá obrysy

Jevíčko - Stavba cyklostezky, která propojí Jevíčko a Velké Opatovice, města ležící jen několik kilometrů od sebe, ale každé v jiném kraji, se opět přiblížila. Jevíčští zastupitelé se na svém posledním jednání na začátku srpna seznámili s návrhem smlouvy o spolupráci mezi oběma malohanáckými metropolemi. „Předmětem smlouvy je výstavba cyklostezky, která zahrnuje výběr společného dotačního managementu včetně projektové dokumentace a výběr společného dodavatele stavebních prací a další spolupráce smluvních stran s touto stavbou souvisejících,“ přiblížil místostarosta Jevíčka Miroslav Šafář.

19.8.2017

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

Chrudim – Nekuřácký zákon vyhání milovníky tabáku doulic. Městská policie v Chrudimi eviduje zvýšený počet výjezdů kvůli stížnostem na hluk.

19.8.2017

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

18.8.2017

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

17.8.2017

Památka nebo demolice. Nic mezi tím

Moravská Třebová – Bývalá dětská nemocnice v Moravské Třebové památkou nebude. Ne všichni však rozhodnutí ministerstva kultury vítají. Snesené argumenty jsou podle odpůrců demolice, která nyní budově hrozí, nepřesvědčivé. 

16.8.2017

Tři promile za volantem a opilý agresivní manžel

Moravskotřebovsko - Není běžné, aby policisté během jednoho dne řešili podobné přestupky a navíc v jednom regionu.

16.8.2017

Dopravci ruší spoje, nahradí je nové linky

Svitavsko - Plánované zrušení osmi autobusových spojů, které využívali cestující mezi Hradcem Králové a Svitavami, nahradí od začátku září Pardubický kraj novými linkami, aby zůstala zachována dopravní obslužnost. „Důvodem rušení původních linek byl požadavek dopravců na dotaci od krajů tak, aby tyto dálkové linky pro ně byly ekonomicky udržitelné,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.

16.8.2017

Školky balancují ve víru změn a chystají se na dvouleté děti

Pardubický kraj - Odhadnout správně počty dětí, které nastoupí v novém školním roce do mateřských škol, je pro města nemožné. Tam, kde je přihlášených více, než se čekalo, obyčejně začne sprint, který finišuje až v těchto dnech.

16.8.2017

Kontrolovali s úsměvem

Svitavsko - Policejní hlídky dokáží cestu automobilem i zpříjemnit. Mnozí řidiči se o tom přesvědčili o prázdninách v celých východních Čechách. Policisté provedli několik desítek kontrol. Včera například v Litomyšli.

15.8.2017

Žhavý červenec. Hasiči zasahovali u 611 událostí

Pardubický kraj - Škody tentokrát způsobovaly i požáry. Ta největší vznikla v lakovně v Litomyšli.

14.8.2017

Kraj zvažuje nákup nízkokapacitních mikrobusů pro nevytížené spoje

Pardubický kraj - Málo využívané jsou především noční linky a venkovské spoje.

14.8.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl první srpnový víkend v regionu?

14.8.2017

Trasa D35 u Litomyšle? Debaty by měly skončit co nejdříve

Pardubický kraj, Litomyšl - Debaty o trase dálnice D35 kolem Litomyšle by měly skončit co nejdříve. V opačném případě by mohlo hrozit, že se stavba silniční spojky mezi Čechy a Moravou zastaví.

14.8.2017

Bezstarostné léto? Kdepak, v lese číhají nástrahy, kam se podíváš

Pardubický kraj - Léto patří snílkům a můžeš jen v tílku ven jít, zpívá se v písničce. Skutečnost je jiná - nebezpečí pro člověka číhají v lese, na loukách i ve vodě.

14.8.2017

V Třebové bude nová cyklostezka i chodníky

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Město investuje miliony do nových komunikací.

13.8.2017

Nové vedení počítá s přesunem záchranky

Pardubický kraj, Chrudim - Financování stavby nové budovy je plně zajištěno.

13.8.2017

V Proseči mohou návštěvníci putovat sluneční soustavou

Pardubický kraj, Proseč - Planetární stezka zahrnuje modely vesmírných těles.

13.8.2017

Kraj má nové tváře i logo, které se veřejnosti nelíbí

Pardubický kraj - Krajští radní se rozhodli aktualizovat dokument Tvář Pardubického kraje. Na seznam, který kraj vytvořil ve spolupráci s kulturními institucemi a výborem pro kulturu a památkovou péči, tak bylo doplněno celkem deset jmen.

13.8.2017

Chvaletická elektrárna bude vymáhat stovky milionů

Pardubický kraj, Chvaletice - Chvaletická elektrárna se potýká s vážnými problémy. Modernizaci dvou ze čtyř bloků zkomplikoval soudem vyhlášený úpadek hlavního dodavatele. 

13.8.2017

Adrenalin i poznání. To jsou stezky v oblacích

Východní Čechy - Téměř na každém významnějším kopci u nás stojí nějaká pěkná rozhledna. Jejich historie sahá až dvě století zpátky. V rámci 50dílného seriálu Poznáváme Česko se tento týden na stránkách Deníku zaměřujeme právě na tyto dominanty. Dnes se podíváme na nové stezky, které se vinou vysoko nad vrcholky stromů i hor.

13.8.2017

Pardubice mají nové byty pro mladé

Pardubice - Město připravilo dalších pětadvacet startovacích bytů, nabídne je na začátku příštího roku. Projekt startovacích bytů má lidem mladším třiceti let usnadnit osamostatnění se.

13.8.2017

Borová a Oldřiš plánují kanalizaci

Pardubický kraj, Svitavsko - Vybudování kanaliza-ce nic nebrání. Obec požádá o dotaci.

13.8.2017

Kraj chce prohloubit viadukt. Místní obyvatelé protestují

Valy/Mělice - V pátek v 17 hodin se na hřišti v osadě Mělice koná schůze obyvatel, kteří se rozhodli bojovat proti zahlcení svých obcí kamionovou dopravou. Jde zejména o osud Mělic, Lohenic, části Valů, ale i dalších vesnic na Přeloučsku. Chtějí zabránit prohloubení železničního viaduktu.

13.8.2017

Novým ředitelem Služeb města Pardubic se stal Aleš Kopecký

Pardubice – Služby města Pardubic (SMP) mají nového ředitele, vedení společnosti převzal stávající pověřený ředitel Aleš Kopecký. 

13.8.2017

Sociální šatník potřebuje doplnit, každý může pomoci

Pardubický kraj, Chrudim - Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) rozdává potřebným lidem oblečení ze sociálního šatníku ve svém sídle, které je v chrudimském Městském parku. Některé věci, které by ještě našly využití, ale citelně chybí.

13.8.2017

Chrudimský sběrný dvůr přestává stačit

Pardubický kraj, Chrudim - Strávili jsme včera nějaký čas v chrudimském sběrném dvoře.

12.8.2017

Nedostatek praktických lékařů řeší kraj dotací

Pardubický kraj - Krajští radní chtějí řešit nedostatek praktických lékařů, který by za pár let mohl být velkým problémem. V současné době je mnoho praktických lékařů v předdůchodovém věku, proto zejména ve venkovských oblastech regionu hrozí, že jich nebude dostatek.

12.8.2017

Heřmanův Městec si pronajal radar. A řidiči se divili...

Pardubický kraj, Heřmanův Městec - „Nemáme radar, ale měříme,“ lišácky odpověděl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel na otázku, zda vedení radnice pořídilo radar, aby zkrotilo šoféry, kteří překračují rychlost.

12.8.2017

Specialisté na rozhledny z Proseče. Na kontě jich mají už dvě desítky

Východní Čechy - Téměř na každém významnějším kopci v Česku stojí nějaká rozhledna. Jejich historie sahá až dvě století zpátky. V rámci 50dílného seriálu Poznáváme Česko se tento týden na stránkách Deníku zaměřujeme právě na podobné lokality. Dnes se podíváme po rozhlednách, které lidé postavili ze dřeva.

12.8.2017

Předškoláci patří do školek, nařídil stát. Někteří rodiče ale neslyší

Pardubice - Rodiče devadesáti pětiletých dětí z Pardubic zatím ignorují nový zákon a nezapsali své potomky do mateřských škol. Pokud je nepřihlásí, dopustí se přestupku a hrozí jim pokuta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení