VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

28.8.2017

Pouť ještě neodjela, končí až v pondělí

Pardubický kraj, Heřmanův Městec - „Nastupujte, nastupujte! Je tu další ochlazující prodloužená a parádní jízda. Pojďte se bavit, pojďte se vozit!“ zní teď v heřmanoměsteckém parku Bažantnice. 

28.8.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl poslední srpnový víkend v regionu?

28.8.2017

Husák odstoupil z kandidátky Starostů

Pardubický kraj - Starostové a nezávislí (STAN) před víkendem změnili svoji kandidátní listinu, se kterou se chystají k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Z druhého místa odstoupil profesor Českého vysokého učení technického Miroslav Husák.

27.8.2017

Oživí zapomenuté zajímavé stavby

Litomyšl – Nejen hudbou je známé rodiště Bedřicha Smetany. Fenoménem v tomto městě je i architektura. Nejedná se však pouze o památky, jakými jsou zámek, kostely nebo dům U Rytířů. Od devadesátých let minulého století proslula Litomyšl novodobými stavbami, které se hojně objevují v odborných publikacích. V historii zajímavých staveb je řada mezer a „bílých míst“. Právě ty má pomoci odstranit připravovaný Litomyšlský architektonický manuál (LAM).

27.8.2017

Zkusili jsme, co musí zkusit budoucí policisté

Pardubice - Na vlastní kůži, aneb proč bych se nestal policistou.

27.8.2017

Hradní pávi mají nová mláďátka

Svojanov – Návštěvníci hradu mají zase o atrakci více. Nejedná se přitom o nové sbírkové předměty. 

26.8.2017

Hrubka v názvu města pobavila

Litomyšl - Ředitelsttví silnic a dálnic podrobně informuje o výstavbě dálnice D35. 

26.8.2017

Opravená hájenka v Budislavi poslouží k rekreačním účelům

Litomyšl – Téměř tři miliony korun investovala radnice do oprav hájenky, která se nachází v Budislavi. Odmítla tím variantu, že dům prodá nebo dlouhodobě pronajme. 

26.8.2017

Nebe nad Chrudimí ovládnou letečtí akrobaté i výsadkáři

Chrudim – Nebe nad městem v sobotu zaplní akrobatická i vojenská letadla a vrtulníky. Na místním letišti se koná letecký den spojený s oslavami 70 let od vzniku výsadkových jednotek v Československu. Pro návštěvníky to znamená, že od rána do večera bude na co koukat a co zažít. 

25.8.2017

Nabíjecí stanice vozů na elektřinu přibývají

Svitavy – Strategická poloha Svitav měla rozhodující vliv na firmu, která se rozhodla na parkovišti vedle kulturního zařízení Fabrika vybudovat stanici na dobíjení automobilů poháněných elektřinou. Další nejbližší je totiž v Pardubicích nebo v Olomouci.

25.8.2017

Moravská Třebová slaví 760 let od vzniku

Moravská Třebová – Oslavy 760 let města Moravská Třebová trvají na náměstí T. G. Masaryka už od čtvrtka a o víkendu je připravený závěrečný program. Pobavit nejmenší návštěvníky přijede v sobotu Michal Nesvadba, ti větší uvítají vystoupení Vaťáku, tedy Kabát revival, a skupiny Slza.

24.8.2017

Festival vína a Vinařská noc se spojí. Na zámku bude živo

Pardubice – V pátek a sobotu se na pardubickém zámku uskuteční oblíbený festival vína. Největší změnou oproti loňskému ročníku je spojení festivalu s Vinařskou nocí. Ta se v minulých letech konala na Pernštýnském náměstí. Nyní se však obě akce propojí na zámku.

24.8.2017

Oblíbená letecká přehlídka CIAF 2017 již klepe na dveře

Hradec Králové - V pořadí již 24. ročník mezinárodního leteckého festivalu CIAF, jehož přípravy jsou již v závěrečné fázi, proběhne na letišti Hradec Králové ve dnech 2. až 3. září. 

24.8.2017

Dopravní zatížení měst roste, chybí především obchvaty

Svitavsko, Orlickoústecko – Obce v Pardubickém kraji sužuje nadměrná automobilová doprava. Za posledních šest let se v některých městech zvýšil provoz až o polovinu. Pomoci může v mnoha případech jen obchvat.

24.8.2017

Káně, které uletělo při vichřici, se vrátilo

Pardubický kraj – Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech na Chrudimsku. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže uletět až padesát kilometrů.

24.8.2017

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě. 

24.8.2017

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Hradecko – V mobilu ji má již několik set tisíc lidí. Aplikace Záchranka pomáhá rychle přivolat záchranáře ve chvílích, kdy jde o život.Jak funguje, si včera na vlastní kůži vyzkoušelo několik dobrovolníků při simulované dopravní nehodě. 

23.8.2017

Litomyšl se vyjádřila k trase dálnice D35

Litomyšl – Jako blesk z čistého nebe přišlo usnesení rady města, která se sešla v pondělí kvůli trase dálnice D35 v okolí Litomyšle. Vedení města se přiklonilo k „variantě 0“, kterou preferuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy. Ještě začátkem měsíce starosta Radomil Kašpar tvrdil, že k výběru varianty trasy se vyjádří zastupitelstvo.

23.8.2017

V pivovarech zažívají léto snů a objednávky musejí odmítat

Pardubický kraj – České pivovary loni vyrobily 20,5 milionu hektolitrů piva, bylo to nejvíc v historii. Alespoň z krajského pohledu to vypadá, že i letošní rok bude úspěšný. Daří se velkým pivovarům v Pardubicích a Poličce i minipivovarům.

23.8.2017

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

Pardubice – Pondělní výbuch areálu pardubické Explosie v Semtíně si vyžádal tři zranění. Jejich stav se podle informací mluvčího Explosie od pondělí zlepšil.

22.8.2017

Opilé šoféry zastavil strom a beton

Chrudimsko – Během uplynulé soboty se na Chrudimsku staly tři nehody, které měly společného jmenovatele – alkohol. Všem viníkům hrozí peněžitý trest nebo dokonce vězení. 

21.8.2017

Folkovou hudbu nabízí léto v Újezdu už více než čtvrt století

Dolní Újezd – Na jediný víkend v roce se areál u koupaliště v největší obci na Svitavsku promění ve stanové městečko. Obyvatelé Dolního Újezdu a další hosté přijíždějí za největším folkovým festivalem v kraji. Nejinak tomu bylo i o tomto víkendu. Návštěvníci se dočkali i velmi důstojné oslavy jubilejního ročníku. 

21.8.2017

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice – Semestr studentům pardubické univerzity začíná 25. září, už teď však zahájili hon na ideální bydlení. Možností mají několik. Ti, kteří si potrpí na své soukromí, si pronajímají garsonky. Někteří studenti volí sdílené studentské byty, které je vyjdou levněji. Jiní se nebojí kolejí, kde jsou ve středu dění a oddávají se studentskému životu se vším všudy. 

21.8.2017

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2017

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Tři zaměstnanci utrpěli v pondělí před polednem zranění při výbuchu střelného prachu v pardubické Explosii.

21.8.2017

Víkend v regionu: rolování i sraz traktorů

Pardubický kraj - Víkend očima redaktorů Deníku. 

21.8.2017

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

20.8.2017

Mlékařem se zatím chce stát šest dětí, stav není konečný

Hlinsko – Do města, které se dříve pyšnilo množstvím budoucích kožešníků, strojníků, traktoristů nebo obráběčů kovů, se vrací po letech učňovské školství. Nový obor „výrobce potravin – mlékař“, začne v září studovat prozatím šest dětí. 

20.8.2017

Nový protipovodňový systém za miliony

Litomyšl - Obyvatelé Litomyšle se v minulosti už mnohokrát přesvědčily, jaké škody může napáchat voda. O ohni to mohou říci také, ale s tím nelze počítat tak, jako s řekou Loučnou, která městem protéká.

20.8.2017

Letiště přepravilo více lidí i nákladu. Nový terminál roste podle plánu

Pardubice – Po letech velkého boomu čelí pardubické letiště druhým rokem krizi způsobené odchodem společnosti provozující pravidelné letecké linky mezi Pardubicemi a Moskvou či Petrohradem. Po loňském propadu, kdy letiště odbavilo jen třicet tisíc lidí, však zřejmě konečně přichází odražení ode dna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení