VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.9.2017

Policisté pobaví a pomohou

Pardubický kraj, Svitavsko - Heslo „pomáhat a chránit“ policisté v sobotu pozmění na „pobavit a chránit“. Důvodem je třetí ročník akce Rum For People. Jejím účelem zábava, relaxace v příjemném prostředí přírody a pomoci druhým. 

1.9.2017

Návštěvníky poveze na oslavy historický vůz

Pardubický kraj, Polička - Letos uplyne už 120 let od zahájení provozu na dráze mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče, a k tomuto výročí si členové spolku Poličská lokálka připravili oslavu. V sobotu budou hlavním bodem programu jízdy zvláštních vlaků, které jsou sestaveny z historických vozů. Atmosféru třicátých let minulého století navodí i personál vlaku ustrojený v dobových uniformách.

1.9.2017

Pernštýnské náměstí obsadili filmaři

Pardubice - Několik scén celovečerního filmu o Janu Palachovi se odehraje na Václavském náměstí. Nebudou se však točit v Praze, ale v Pardubicích již tento víkend. 

1.9.2017

V kostce z regionu: Fakulta v Litomyšli má nového děkana

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Rektor Univerzity Pardubice ve čtvrtek jmenoval do čela Fakulty restaurování Radomíra Slovika jako nového děkana.

VÍME PRVNÍ
1.9.2017

Kraj uvažuje o převzetí Tesly

Pardubice - Děravé ploty, rozbořené zdi a zrezavělé ostnaté dráty dnes obepínají spíše zelenou džungli než kdysi významnou pardubickou továrnu Tesla. 

1.9.2017

OBRAZEM: Oslavy 760 let Moravské Třebové

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Oslavy výročí, které vyvrcholily o víkendu, přilákaly do ulic Moravské Třebové tisíce lidí. 

1.9.2017

Na Svojanově vědí, jak zabavit rodiče i děti

Pardubický kraj, Svojanov - Nejmenší výletníci si na oblíbené památce užijí zase o trochu více zábavy. Pokud prohlídky interiérů z 19. století, legendy a pověsti či návštěva mučírny nestačí, zabaví se na novém hřišti. 

1.9.2017

Na plácku za mostem u Labe končí živelné parkování

Pardubice - „Parkoviště“ bude chybět návštěvníkům hokeje i těm, co chtěli parkovat zadarmo. 

31.8.2017

Kde všude nás sledují kamery?

Pardubický kraj, Svitavsko - Kamerové systémy, kterými jsou monitorována veřejná prostranství většiny měst, se staly běžnou součástí našich životů. Většina lidí je nevnímá, neuvědomuje si, že se při pohybu v městském prostoru nachází v jejich zorném poli. 

31.8.2017

Úspora energie se vyplácí

Pardubický kraj - S projekty garantovaných úspor (EPC) začal Pardubický kraj už před devíti lety. Specializované firmy investovaly do energeticky úsporných opatření v budovách kraje ze svých prostředků a kraj jim tyto investice splácí z dosažených úspor. Navíc se generují i další prostředky na takzvané reinvestice.

31.8.2017

V kostce z regionu: Zákaz koupání v rybníku Rosnička

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Krajská hygienická stanice opakovaně upozorňuje na zdravotní rizika, která hrozí na Svitavsku při koupání v rybníku Rosnička. Podle hygieniků se kvalita vody ke konci sezony v důsledku většího rozvoje sinic zhoršuje.

31.8.2017

Jako před třiceti lety. Městem projede historický trolejbus

Pardubice - Možnost projet se trolejbusem, který do ulic vyjel před třiceti lety, budou mít tento čtvrtek obyvatelé Pardubic. Trasu mezi Polabinami a Dubinou odpoledne projede historický kloubový trolejbus. 

31.8.2017

Z Květné mizí další nevybuchlá munice

Pardubický kraj, Květná - Z přísně střeženého areálu mizí tento týden další munice, která sem byla navezena po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Munici zde má uloženou společnost IMEX Group. 

30.8.2017

Kuchaři z Poličky uspěli v soutěži o nejlepší školní oběd v těžké konkurenci

Pardubický kraj, Polička - Připravit za dvě hodiny tři chody za minimální cenu. Na to si každý kuchař netroufne. Navíc v soutěži, která má téma „Zdraví na talíři, které chutná všem“. 

30.8.2017

Senioři si už prohlédli byty v novém komunitním domě

Pardubický kraj, Řečany nad Labem - V komunitním domě pro seniory, který vybudovali z bývalého Domu služeb v Řečanech nad Labem, vzniklo čtrnáct malých bytů, do nichž se již brzy nastěhují první obyvatelé. 

30.8.2017

Jedlíka Jaroslava Němce z Bystrého nezastaví

Pardubický kraj, Bystré - Je něco, co nesní? To je otázka, na kterou u maxijedlíka Jaroslava Němce není lehké odpovědět. Neustále totiž jezdí po republice a vítězí v pojídání. 

30.8.2017

Odsun, nebo vyhnání?

Pardubický kraj, Moravská Třebová – Neobvyklá výměna názorů ohledně nedávné historie Moravské Třebové proběhla mezi tiskovou mluvčí města a členkou komise památkové péče. 

30.8.2017

Studenti se potí u reparátů, zkoušky právě začaly

Pardubický kraj, Chrudim - Celé prázdniny žili v nejistotě. Většina studentů se biflovala, ale jsou i tací, kteří se spoléhají na přízeň Štěstěny. Reparáty se v tomto týdnu odehrávají na středních školách v celém kraji.

30.8.2017

V kostce z regionu: Poplatky se mění, možností přibývá

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dnešek a zítřek jsou posledními dny, kdy je možné zaplatit za parkování na chrudimských placených parkovištích výhradně mincemi.

29.8.2017

Zkusil jsem si záchranu života „pod palbou“

Východní Čechy, Chvaletice - Kurz intenzivní medicíny má naučit zachránit život, i když nebezpečí stále hrozí. Trénink trochu bolí.

29.8.2017

Kostýmové prohlídky s historickými recepty

Pardubický kraj, Litomyšl - Osmý ročník Hradozámecké noci zavítal v sobotu i do litomyšlského zámku. O jedinečnou akci byl, stejně jako v minulosti, velký zájem. „Jsme rádi, že náš zámek návštěvníky nalákal i v letních měsících,“ sdělila kastelánka Zdeňka Kalová.

29.8.2017

„Balda“ získal nejvyšší skautské ocenění

Pardubický kraj, Skuteč - Součástí nedělní slavnostní bohoslužby vedené otcem biskupem Josefem Kajnkem bylo dekorování šestaosmdesátiletého Ladislava Bartůňka ze Žďárce u Skutče Řádem stříbrného vlka, nejvyšším skautským vyznamenáním. 

29.8.2017

V kostce z regionu: Luže oslaví 10 let jako město

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Luže si připomíná 10. výročí udělení statutu města a „narozeninové“ oslavy se uskuteční tuto sobotu od dvou odpoledne na Náměstí Plk. Josefa Koukala, kdy začnou hudební vystoupení.

29.8.2017

Kaplička z trafostanic se líbí a sbírá hlasy veřejnosti

Pardubický kraj - V hlasování veřejnosti při odborné soutěže Stavba roku Pardubického kraje jasně vede drobná kaplička v Deblově na Chrudimsku, postavená ze dvou trafostanic.

29.8.2017

Národní hřebčín Kladruby nad Labem uspěl na mistrovství Evropy

Pardubický kraj, Kladruby nad Labem - Jiří Nesvačil junior se čtyřspřežím starokladrubských běloušů z Národního hřebčína Kladruby nad Labem obsadil na mistrovství Evropy ve Švédsku jedenácté místo.

28.8.2017

Pardubice hostí americké tankery

Pardubice - Po čtrnáct dní budou Pardubice hostit tankery KC-135 amerického vojenského letectva. Ty se odsud budou účastnit vojenského cvičení Ample strike. 

28.8.2017

V kostce z regionu: Koně v akci a svatba u Taxisu

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Mezinárodní výstava Koně v akci se o víkendu opět vrací na Pardubické dostihové závodiště, devatenáctý ročník nese název Koně a svatební veselí.

28.8.2017

V létě láká sníh, v zimě pára

Pardubický kraj, Chrudim - Sportoviště v Chrudimi chystají novinky, staví se venkovní sauna.

28.8.2017

V hlineckém Betlémě se tančilo

Pardubický kraj, Hlinsko - Poslední srpnový víkend patří v Hlinsku již od roku 1996 Adámkovým folklorním slavnostem. Stejně tak tomu bylo i v uplynulých dvou dnech, kdy si v nádherném prostředí hlinecké městské rezervace Betlém daly dostaveníčko folklorní soubory z Čech, z Moravy, ale také zahraniční hosté festivalu.

28.8.2017

Naplněnost středních škol stoupá. Nyní je na sedmdesáti procentech

Pardubický kraj - Po dlouhých letech útlumu spojených s problematickým slučováním škol nyní vzhledem k demografické křivce naplněnost středních škol a dalších školských zařízeních spravovaných Pardubickým krajem roste. Nyní je na sedmdesáti procentech a patří k nejvyšším v republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení