VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.9.2017

Z Pardubic se létá do Londýna

Pardubice - Na pardubickém letišti v úterý před půl šestou večerní přistálo první letadlo z Londýna, s drobným zpožděním pak odlétalo s prvními cestujícími do Velké Británie. 

6.9.2017

V kostce z regionu: Hlinecké hasičky zvítězily

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V 17. ročníku soutěže v požárním útoku „Memoriál Michala Denka“ v Hlinsku získal v neděli 3. září putovní pohár Michala Denka Sbor dobrovolných hasičů Výsonín s časem 21,90 s.

6.9.2017

Čeští hasiči bojovali na hřišti v Anglii jako lvi

Pardubický kraj, Chrudimsko - Dvanáct dobrovolných a profesionálních hasičů z Pardubického kraje vyrazilo do anglického Newcastlu. Jeli tam nejen na zkušenou, ale také reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním sportovním turnaji hasičů. 

5.9.2017

Sportoviště na Dukle postaví architekti ze Slovenska

Pardubice - Nová atletická hala s oválem, multifunkční sportovní hala, gymnastická tělocvična, sály pro úpolové sporty, posilovna, vnitřní běžecký okruh, zázemí pro venkovní atletické hřiště a hala pro míčové sporty. To vše by mělo vzniknout v pardubické části Dukla.

5.9.2017

V kostce z regionu: Svitavská pouť je minulostí

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Pouť ke svatému Jiljí je novodobá tradice, kterou ve Svitavách obnovili v roce 1991. Ta letošní nabídla nejen jarmark a nejrůznější atrakce, součástí byly i koncerty. Náměstí Míru žilo i navzdory špatnému počasí po celý den.

5.9.2017

Cestujících se změny nedotkly

Pardubický kraj, Svitavsko - Změn autobusových linek mezi Svitavami a Hradcem Králové, ke kterým došlo v důsledku rozhodnutí komerčních dopravců, si cestující většinou ani nevšimli.

5.9.2017

Školy v kraji přes léto prošly významnými opravami

Pardubický kraj - Na předškoláky i na školáky v pondělí mnohde čekaly opravené a vylepšené prostory.

5.9.2017

OBRAZEM: Začal školní rok 2017/2018

Pardubický kraj /FOTO/ - Celkem 21 žáčků v pondělí nastoupilo do I. A na Základní škole Benešovo náměstí v Pardubicích. Do lavic zasedly i stovky jejich vrstevníků v celém kraji.

4.9.2017

Letiště na podzim počítá až s 15 lety týdně

Pardubice /ROZHOVOR/ - Už v úterý by měl na pardubickém letišti přistát boeing v barvách irského nízkonákladového dopravce Ryanair. Přiletí z Londýna a je příslibem lepších časů na letišti, které v předchozích letech přišlo o 150 tisíc cestujících.

4.9.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl poslední srpnový víkend v regionu?

3.9.2017

Na náměstí v Jevíčku zřejmě už brzy zdarma nezaparkujete

Pardubický kraj, Jevíčko - Město zvažuje, že zpoplatní parkování v centru na Palackého náměstí. „Hovoří se o tom již dlouho, ale nyní, kdy skončila udržitelnost projektu revitalizace náměstí, která měla podmínku, že za parkování se nebude po dobu udržitelnosti vybírat, je zvážení znovuzavedení placeného parkování na místě,“ říká starosta Dušan Pávek. 

AKTUALIZOVÁNO
3.9.2017

Staré varhany z Horních Ředic budou znovu hrát

Pardubický kraj, Horní Ředice - Sto padesít let staré varhany v kostele sv. Václava v Horních Ředicích nezaniknou. Varhanář Petr Nožina před opravou odhadl životnost nástroje jen na několik let.

3.9.2017

Mosty v Pardubicích jsou na tom bídně. Rozpadají se

Pardubice - Utržený kus betonu se z nadjezdu na Kyjevské ulici v Pardubicích se v pátek zřítil z výšky několika metrů. Nikoho nezranil, škody nezpůsobil, stav mostu ale musí ověřit statik. 

3.9.2017

Vybrané malé knihovny dostaly na rozvoj deset tisíc korun

Pardubický kraj, Chrudimsko - Pardubický kraj každý rok vyhodnocuje nejlepší malé knihovny. Pětici z Chrudimska navrhla schválit zastupitelstvu Rada Pardubického kraje. Každá z knihoven dostane na další rozvoj své činnosti deset tisíc korun.

3.9.2017

Centrum J. J. Pestalozziho může dál poskytovat oddlužení

Pardubický kraj, Chrudimsko - Centrum J. J. Pestalozziho získalo akreditaci Ministerstva spravedlnosti České republiky pro poskytování služeb v oblasti oddlužení, kterou ukládá novela insolvenčního zákona účinná od 1. července tohoto roku. 

3.9.2017

„Je tu krásně," říká pilot benzínky létající nad Českem

Pardubice - V Pardubicích operují Američané s létajícím tankerem KC-135. A líbí se jim u nás.

3.9.2017

Seminář poradí, jak na dotace

Pardubický kraj, Litomyšl - Na podzim letošního roku budou moci lidé podávat žádosti hned do několika dotačních programů, například do oblíbené Dešťovky, z níž mohou domácnosti financovat vybavení na zadržování srážkové vody pro zalévání zahrady a splachování toalet.

3.9.2017

Chrastecké náměstí se proměnilo v chloubu města

Pardubický kraj, Chrast - V Chrasti tento týden slavnostně otevřeli zrekonstruované Náměstí. V rámci díla došlo na obnovu chodníků, vozovek, ale i odpočinkových ploch, změnilo se rozmístění a složení zeleně a byl rovněž osazen nový městský inventář. 

3.9.2017

Chobotničky pomáhají

Pardubický kraj, Polička - Chobotničky pro novorozence slaví úspěch a čím dál více lidí se zapojuje do „háčkovací“ akce.

3.9.2017

Demolice vyvolává emoce

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Bourat se bude. Rozhodnutí ministerstva kultury neprohlásit budovu bývalé dětské nemocnice za kulturní památku ukončilo bezmála rok trvající odklad její demolice, kterou schválilo zastupitelstvo. A také vyvolalo bouřlivou diskuzi.

3.9.2017

Starostovi vadí plot u hřebčína

Pardubický kraj, Slatiňany - Národní památkový ústav zahájil pečlivě připravovanou rekonstrukci některých částí slatiňanského zámku. Dílo přijde na 113 milionů korun a dotkne se nejen budovy šlechtického sídla. Výraznou úpravou projde i přilehlý park, a to včetně unikátního dětského hospodářství.

3.9.2017

U Taxisu na závodišti se bude v neděli dvakrát oddávat

Pardubice - Závodiště do neděle patří koním. Nekonají se tu ale dostihy, od pátku je na programu devatenáctý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci.

3.9.2017

Fotografie v ulicích lákají kolemjdoucí do přírody

Pardubický kraj, Chrudim - Na šesti místech v Chrudimi se už objevily, nebo ještě objeví, stojany s fotografiemi přírody. Jeden takový už stojí například před regionálním muzeem, další je na Žižkově a Resselově náměstí nebo v Klášterních zahradách. 

2.9.2017

Při Dnech evropského dědictví se v kraji otevřou desítky kulturních památek

Pardubický kraj, Chrudim - Zástupci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a zástupci města Chrudim představili program Národního zahájení Dnů evropského dědictví. To se odehraje od pátku do neděle příštího týdne právě v Chrudimi a Dny evropského dědictví se pak v celém Česku uskuteční od 9. do 17. září. Zapojí se do nich přes 100 obcí s více než 800 památkami místního i světového významu.

2.9.2017

Nejen po silnici. Vojáci z Pardubic využili i koleje

Pardubice - Zatímco pardubické letiště se zapojilo do leteckého cvičení Ample Strike, pardubičtí logistici se vrátili z jiného cvičení na Doupově. 

2.9.2017

Rozhledna pojede za špatného počasí na baterky

Pardubický kraj, Prosečsko - V úterý byla pro veřejnost uzavřená Toulovcova rozhledna. Její provozovatelé totiž nechali na její střechu instalovat čtyři fotovoltaické panely, aby vyhlídku konečně elektrifikovali. 

2.9.2017

Břeh Labe bude lemovat cyklostezka

Pardubice - V krajském městě přibude další cyklostezka, kopírovat bude levý břeh řeky Labe. Trasa začne u železničního mostu před rosickým nádražím a povede až do městské části Svítkov. Tam bude cesta končit za mostem přes Bylanku. 

2.9.2017

Dopravní podnik má nový jízdní řád. Mění se časy odjezdů

Pardubice - Dopravní podnik města Pardubic od soboty přechází z letního jízdního řádu na zimní. 

2.9.2017

Pily utichly. Řezbáři dokončili svá díla

Pardubický kraj, Svitavy - Necelý týden měli řezbáři ve Svitavách na vytvoření soch. Dnes je na slavnostním ukončení memoriálu Aloise Petruse předají starostovi města.

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2017

Po ztroskotání britské stíhačky je pardubické letiště dočasně uzavřeno

Pardubice - Britská stíhačka zůstává stále mimo dráhu, poškozena však zřejmě nebyla. Stroj si v sobotu prohlédnou britští specialisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení