VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

15.9.2017

Předvolební průzkum v krajích: ANO nemá konkurenci

Východní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Hnutí ANO Andreje Babiše má nejvyšší podporu voličů ve všech krajích s výjimkou jediného, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník, kterého se v regionech České republiky účastnilo téměř devět tisíc respondentů.

15.9.2017

Být mimem je dřina s krásným výsledkem

Pardubický kraj, Polička /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Stát se němým hercem v bílé masce nikdy nebyl můj cíl. Beze slov, ať už na papíře, nebo vyřknutými, se domluvím jen stěží. Stát se však mimem na několik hodin pod vedením špičky v oboru, jakou je David Eriksson, byla výzva.

15.9.2017

Chrudimští si připomněli výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Ve čtvrtek uplynulo 80 let ode dne, kdy v Lánech zemřel první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. Jeho památku si připomněli také v Chrudimi.

15.9.2017

Strach a beznaděj. Jak jsem utíkala před Irmou

Východní Čechy/ Havana /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Jmenuji se Vendula, žiji v Chrudimi a pracuji v Pardubicích v jedné velké české cestovní kanceláři na pozici prodejce zájezdů a letenek. Naše CK vypsala informační cestu na Kubu, já byla vybrána a velmi šťastná, že se tam podívám. Letělo nás 12 - a to 11 prodejců a 1 manažer prodeje.

15.9.2017

Lidovci zahájí kampaň na třídě Míru v Pardubicích

Pardubice - V pátek v 15 hodin před sochou Jana Kašpara zahájí v Pardubicích kampaň KDU-ČSL. Na třídě Míru se chystají oslovovat voliče. Kandidáty podpoří i žlutý tým a zástupci mládežnických organizací Mladí křesťanští demokraté a Mladí lidovci.

15.9.2017

Podle průzkumu by volby vyhrálo ANO před druhou ČSSD

Pardubický kraj - Čtvrté místo žebříčku v Pardubickém kraji obsadilo podle průzkumu hnutí Svoboda a přímá demokracie.

14.9.2017

Nejsem terorista a nepřivezl jsem žádné bomby, ujistil školáky Mohamed z Egypta

Pardubický kraj, Litomyšl - Ve městě tento týden vyučují studenti z Asie i Afriky.

14.9.2017

Oprava domova pro seniory byla zahájena

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Mnohamilionová rekonstrukce domova pro seniory v Moravské Třebové je na spadnutí. Prvním krokem, bez kterého by to však nešlo, je stěhování klientů a veškerého inventáře do náhradních prostor.

14.9.2017

Mezi kandidáty jsou političtí matadoři i nováčci

Pardubický kraj, Svitavsko /VOLEBNÍ GULÁŠ/ - Na kandidátních listinách politických stran a hnutí pro volby do Poslanecké sněmovny figuruje řada kandidátů ze Svitavska. Někteří jsou vzhledem ke svému veřejnému působení voličům známí, jiní jsou v politice nováčky.

14.9.2017

V kostce z regionu: Daleko od domova

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Staufenberg 759.Přesně tolik kilometrů se při poválečném odsunu museli vydat bývalí němečtí obyvatelé Hřebečska, než našli nový domov. Připomíná to směrovka instalovaná nedlouho před srpnovými oslavami 760 let města na sloupu veřejného osvětlení na náměstí T.G. Masaryka v Moravské Třebové. Město má s hessenským Staufenbergem dlouholeté partnerství už od začátku devadesátých let.

14.9.2017

Rekonstrukce školní jídelny na Dubině. Obědy tu mají doslova svůj jízdní řád

Pardubice - Školní jídelna pro více než pět set dětí na pardubické Základní škole Dubina je od července v rekonstrukci a ještě nějakou dobu bude. Hotovo má být k poslednímu listopadu. 

14.9.2017

Skála je lehčí o téměř 400 tun, uzavírka se chýlí ke konci

Pardubický kraj, Křižanovice - Silnici vedoucí po hrázi Křižanovické přehrady v obou směrech stále neprodyšně uzavírají pevné brány. Neprojedou tudy motoristé i cyklisté a vstup je zapovězen i pro chodce. 

14.9.2017

U Sezemic je v plánu druhý obchvat. Původní není dořešen

Pardubický kraj - O problematické dopravě v centru Sezemic a možném obchvatu města se hovoří mnoho let. Pardubický kraj teď přišel s dalším možným řešením nevyhovující dopravní situace. 

14.9.2017

Otevření Hotelu Bohemia brání spor o podobu parkoviště

Pardubický kraj, Chrudim - Plocha před chrudimským Hotelem Bohemia dál zarůstá plevelem a samotný hotel zůstává uzavřen.

13.9.2017

Zelený karavan zaparkuje na náměstí Republiky

Pardubice - Zelený předvolební karavan Strany zelených ve čtvrtek zavítá do Pardubic. Od 10 hodin bude parkovat na náměstí Republiky. Přiveze s sebou i zahrádku, kde lidé budou moci popíjet zelený čaj a nechat si změřit tlak. Každý si bude moci odnést semínka a sazeničky.

13.9.2017

V kostce z regionu: Památky i dvorky

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zavítat za speciálním programem nebo za zvýhodněné vstupné do historických objektů v Litomyšli bylo možné během Dnů otevřených památek. Kdo si chtěl užít zábavy ve venkovním prostoru, tak měl možnost na akci Litomyšlské dvorky. Její program byl opravdu pestrý - divadlo, hudba, výtvarné dílny.

13.9.2017

Žhavíme radiátory. Opatovice už zahájily topnou sezonu

Východní Čechy - Teplo z Opatovic odebírá šedesát tisíc domácností dvou krajů.

13.9.2017

Pardubičtí lékaři operovali v kamionu

Pardubice - Speciální kamion umožní lékařům nácvik operací.

12.9.2017

Rudé pruhy dráždí nejen podnikatele

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Odnikud nikam. Nově vyhrazené cyklopruhy, které nechala radnice namalovat na čerstvě opravené Svitavské ulici, začínají a končí na krátkém, ani ne 220 metrovém úseku komunikace. Přestože vedení města tvrdí opak, dráždí cyklopruhy mnohé občany nejen svou křiklavě červenou barvou.

12.9.2017

Do voleb jde sedm desítek kandidátů ze Svitavska

Pardubický kraj, Svitavsko - Celkem šedesát sedm kandidátů ze Svitavska se bude v nadcházejících říjnových volbách do Poslanecké sněmovny ucházet o přízeň voličů. Pouhých pět stran a hnutí - Blok proti islamizaci, Cesta odpovědné společnosti, ODA, Radostné Česko a Strana práv občanů - ze čtyřiadvaceti nemají na svých kandidátkách nikoho ze svitavského okresu. 

12.9.2017

Bohdaneč řeší, zda zahodit projekt za sedm milionů

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - Postavit nebo nepostavit sportovní halu za 133 milionů korun? Tuto otázku znovu otevřou zastupitelé města na středečním zasedání. 

11.9.2017

Zakládal Čechomor. Dnes hraje na náměstí za pivo a užívá si

Pardubický kraj, Svitavy - Náměstím Míru se line příjemná hudba z piana. Hitovky od Beatles střídá dravější jazz. Málokdo se po hudebníkovi neohlédne. Pouliční muzikanti bývají častěji k vidění ve větších městech, kde si díky turistům mohou slušně přivydělat. Na jednoho ale můžete narazit i ve Svitavách.

11.9.2017

Chrudimští zahájili Dny evropského dědictví a oslavili konec žní ve velkém

Pardubický kraj, Chrudim - Kdo o víkendu navštívil Chrudim, nevěděl, kam dřív skočit. V sobotu dopoledne byly na Resselově náměstí oficiálně zahájeny Dny evropského dědictví, které samy o sobě přinesly velice zajímavý program po celém městě a k tomu se tu navíc konaly tradiční oslavy sklizně - Chrudimské obžinky.

11.9.2017

Ujeté kilometry pomohly lidem s úrazem míchy

Pardubický kraj, Luže - V Hamzově léčebně na Košumberku se během soboty uskutečnila benefiční akce Kilometry pro spinálku. „Spinálkou“ je tu míněno Spinální rehabilitační oddělení, které je součástí Hamzovy léčebny, má 24 lůžek a zotavují se zde pacienti po úrazu míchy.

11.9.2017

Železniční sobota s Ušatou i Hurvínkem

Východní Čechy, Pardubice - Sobota byla ve východních Čechách ve znamení oslav 160. výročí tratě Pardubice - Jaroměř a Regionálního dne železnice v Pardubicích.

11.9.2017

Pardubice nevědí, co chtějí, říkají ke spalovně starostové

Pardubice - O tom, co bude se spalovnou nebezpečného odpadu v Rybitví, se jedná už několik let. Odkup je však stále v nedohlednu.

11.9.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl poslední srpnový víkend v regionu?

10.9.2017

Spory o dětskou nemocnici stále nekončí

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Ministerstvo kultury má přezkoumat rozhodnutí.

10.9.2017

Knajpa tým z Hlinska se pyšní zápisem do České knihy rekordů

Pardubický kraj, Hlinsko - Knajpa tým tvořený Petrem Vítkem, Miroslavem Solničkou, Ivou Jirmáskovou a partou přátel se může pyšnit čerstvě získaným certifikátem, který dokládá zápis do České knihy rekordů. 

10.9.2017

V Sečské přehradě tonula pouze šlapadla

Pardubický kraj, Seč - Spolu s letní sezónou skončila také služba vodních záchranářů na Sečské přehradě. Podle jejich předsedy Lukáše Jambora byly uplynulé měsíce co se zásahů týče relativně klidné. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení