VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

5.8.2017

Moravskotřebovské mažoretky sbíraly úspěchy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Medaile z mistrovství České republiky, ale i postup na Evropu. To jsou hlavní úspěchy mažoretek ze souboru Střípky Moravská Třebová.

5.8.2017

Představují blonďáky z Alp

Pardubice - Až do neděle mohou milovníci koní na závodišti v Pardubicích vidět koně plemene hafling, které pochází z tyrolských Alp. A protože se vyznačují blonďatými hřívami, říká se jim blonďáci z Alp.

4.8.2017

Zdechovický zámek patřil šlechtě i vojákům, v sobotu ho ovládne zábava

Pardubický kraj, Zdechovice - Zdejší zámek a jeho okolí v sobotu ožije pátým ročníkem Zdechovického festivalu. Potrvá celý den, od desáté dopolední až do půlnoci. 

4.8.2017

Mlékárny teď vracejí letitý tlak obchodním řetězcům, míní farmář

Východní Čechy - Mléko je stále na stejné cenové úrovni jako před deseti lety, takže másloza 50 korun je mimo rozumnou realitu, míní farmář z Uherskana Pardubicku. Kvůli máslu už zdražují i cukrářky.

4.8.2017

V našem regionu je nejdražší máslo v Česku

Východní Čechy - Máslo za poslední rok zdražilo o polovinu a v hradeckém kraji je dokonce nejdražší v Česku. Vyplynulo to z údajů statistiků, kteří ceny základních potravin sledují.

4.8.2017

Kraj připravuje velké investice

Pardubický kraj - Nejvíce peněz půjde do nemocnic v Pardubicích a Ústí.

4.8.2017

Kluzáky tiše krájí vzduch

Pardubický kraj - Ve Starém Městě u Moravské Třebové vrcholí Mistrovství Evropy v plachtění.

4.8.2017

O trase dálnice u Litomyšle rozhodne ministerstvo

Pardubický kraj, Litomyšl - Plán výstavby dálnice D35 existuje v úseku kolem Litomyšle ve dvou variantách.

4.8.2017

Ztracenou houbařku hledal i policejní vrtulník

Pardubický kraj, Vortová - Výprava na houby mohla stát třiasedmdesátiletou seniorku i život. Naštěstí se zachovala velmi duchaplně. Jak uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská, žena se v úterý ráno okolo osmé vydala do lesů v okolí Vortové. 

3.8.2017

V hlasování o Stavbu roku vede kaplička

Pardubický kraj - O Cenu veřejnosti se v aktuálním ročníku Stavby roku v Pardubickém kraji uchází třináct projektů dokončených v uplynulých dvou letech. 

3.8.2017

Do Pardubic přijela britská velvyslankyně

Pardubice - Velvyslankyně Velké Británie v České repubice Jan Thompson navštívila Pardubice. Během své návštěvy krajského města hovořila s hejtmanem Martinem Netolickým o ekonomické situaci v regionu, ale také o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. 

2.8.2017

Spolek Hurá na Výlet slaví třetí narozeniny a těší se velkému zájmu

Pardubický kraj, Chrudimsko - Spolek Hurá na Výlet oslavil 1. srpna třetí výročí od založení. Vznikl jako odpověď na podvodné akce „šmejdů“, kde členové spolku brali seniory na výlet, aniž by jim přitom něco nabízeli. Naopak se jim snaží výlet co nejvíce zpříjemnit. 

2.8.2017

Kraj chce přímé letecké spojení z Kazachstánu do Pardubic

Východní Čechy - Pardubice by mohly mít přímé letecké spojení do Kazachstánu. Kraj chce využít mezery na trhu, která vznikla po zrušení pravidelné linky z Prahy do kazašské Almaty.

2.8.2017

V kostce z regionu: Charita v horku na koupališti

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Charitativní den na koupališti Cihelna v úterý zorganizoval pardubický Lions Club.

2.8.2017

První úsek D35 má stavební povolení

Východní Čechy, Opatovice nad Labem - Více než kilometr dlouhá estakáda přes Labe u Opatovic se může začít stavět.

2.8.2017

Trať vede přes Skuteč už 120 let

Pardubický kraj, Skuteč - Město Skuteč i některé okolní obce si letos připomenou výročí 120 let od dokončení železnice a zahájení železničního provozu na trati Polička - Žďárec u Skutče.

2.8.2017

Kojená miminka potřebují mléko i vodu

Pardubický kraj, Chrudim - Dusno a vedro k zešílení v těchto dnech trápí snad každého a dodržování pitného režimu je nutností bez ohledu na věk. I novorozenci, kterým běžně stačí k životu mateřské mléko, potřebují vodu.

2.8.2017

Druhá etapa rekonstrukce kanalizace výrazně mění dopravu v Chrudimi

Pardubický kraj, Chrudim - Rekonstrukce kanalizace a vodovodu vstupuje do další etapy, která potrvá od 1. do 21. srpna, a zásadním způsobem ovlivní dopravu ve městě.

2.8.2017

V čele krajské KDU-ČSL stojí ředitel gymnázia

Pardubice - Krajské vedení KDU-ČSL představilo svou kandidátku pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jejím lídrem je ředitel pardubického Gymnázia, Mozartova Marek Výborný, který zvítězil v zimních lidoveckých primárkách.

2.8.2017

Za svoji agresivitu pes zaplatil životem

Pardubický kraj, Chrudim - Smutný osud dostihl psa Retta, jehož nabízel k adopci chrudimský útulek, mimo jiné i prostřednictvím několika zmínek v Chrudimském deníku. Sympaticky vyhlížející maďarský ohař totiž musel být utracen kvůli opakovaným útokům na lidi. 

2.8.2017

Mráz připravil ovocnáře o sklizeň za půl miliardy korun

Pardubický kraj - Nepříznivé počasí odnáší i pěstitelské palírny. Ovoce nedozrává tak, jak by mělo, a je ho málo.

1.8.2017

Sportoviště zůstávají přes prázdniny otevřená

Pardubice - Pardubická sportoviště zůstávají otevřená i v době letních prázdnin. Děti tak nemusí sedět doma u počítačů a tabletů, mohou vyrazit za pohybem na čerstvý vzduch a to hned na několik míst po celém městě. Celkem je v Pardubicích otevřeno dvacet jedna sportovišť, která nabízejí vybavení pro různé druhy sportů. Kromě hřišť několika sportovních klubů otevře své sportovní areály také osm základních škol.

1.8.2017

Ve ztrátách a nálezech skončila i bedýnka s česnekem

Pardubický kraj, Chrudim - Na oddělení ztrát a nálezů chrudimského městského úřadu skladují úředníci nejrůznější věci. Našli bychom zde například slaměný klobouk béžové barvy s fialovou stuhou nebo batoh naplněný zašpiněnými svršky. K mání je tu také kladivo s topůrkem. Většinu uskladněných věcí však tvoří poztrácené peněženky, mobilní telefony či jízdní kola.

1.8.2017

V kostce z regionu: Pošlete snímky houbařských úlovků a recepty

Pardubický kraj, Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Houbaři vyrážejí do lesů a nevracejí se s prázdnou.

1.8.2017

Sportu zdar a srandě zvlášť aneb Hry bez katastru obrazem

Pardubický kraj, Březiny na Svitavsku - Zábavné disciplíny a radostná atmosféra vládly Hrám bez katastru, které se konaly už po jednapadesáté. 

1.8.2017

Domobrana má v kraji příznivce

Pardubický kraj - V regionu jsou údajně aktivní skupiny v Litomyšli, České Třebové, Pardubicích a Hlinsku.

1.8.2017

Přemnožené sinice kazí kvalitu vody

Pardubický kraj, Chrudimsko - Voda v některých přírodních koupalištích na Chrudimsku se rychle kazí. Podle krajských hygieniků a výsledků jejich posledních odběrů je voda vhodná ke koupání jen na Konopáči u Heřmanova Městce. Nevelká, umělá vodní plocha s tobogánem v uzavřeném areálu autokempu si kvalitu vody drží stabilně.

1.8.2017

Pardubická nemocnice bude mít moderní psychiatrii

Pardubice - Jen velmi omezené možnosti mají v celém Pardubickém kraji pacienti trpící některým z psychiatrických onemocnění. Nenachází se zde žádná psychiatrická léčebna a i počet akutních lůžek je jen velmi nízký. Většina pacientů se tak musí léčit v jiných krajích.

1.8.2017

Handicapované děti soutěžily na závodišti, jedly i perník na čas

Pardubice - Tomáš Born je mladý dospělý muž, který se rád baví s lidmi a zajímá se o dění kolem sebe. Od jeho vrstevníků ho však dělí to, že je handicapovaný, na svět se dívá z vozíčku. Ale i přes své postižení rád sportuje.

31.7.2017

Motory řvaly touhou po rychlosti

Pardubický kraj, Chrudimsko - Na startu šestnáctého ročníku Rallye Železné hory stanulo v sobotu ráno 102 posádek. Vydávám se s fotoaparátem po jejich stopách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení