VYBERTE SI REGION

Z regionu

Houbaři se z lesa vracejí zklamaní, ale znalci nacházejí vzácné druhy

Východní Čechy - Kdo chce hledat houby, měl by se vydat spíše do hor, v nížinách se v současné době houbám příliš  nedaří. Nepomohly ani nedávné deště, následky dlouhého sucha se jim napravit nepodařilo

Dvě pětiny prodejců alkoholu v regionu šidí zákazníky

Východní Čechy - Jdete s přáteli na pivo, víno či panáka? Dejte si pozor, protože  pravděpodobnost, že vás výčepní, číšník nebo stánkař ošidí, je velmi vysoká.

Hluk z letních koncertů musíme občas přežít

Česká republika/ Východní Čechy - Pro léto je už typické, že jeden festival a koncert pod širým nebem střídá druhý. Zatímco návštěvníci hudebních produkcí jsou ve svém živlu, přibývá lidí, kteří si na hluk stěžují a žádají omezení či zákaz těchto akcí.

Slavnou Tour dovede do pařížského cíle Kodiaq

Východní Čechy/Paříž - Až bude v neděli peloton Tour de France finišovat na pařížskou Champs-Élysées, budou mít mezi cyklisty zastoupení i Východočeši. A to v samotném čele legendárního závodu.

Nejdelší pivní cyklostezka se otevře již tuto sobotu

Rychnovsko – Dalším unikátem se bude moci pochlubit rychnovský okres. Jedná se o nápad, který by jistě potěšil většinu Čechů.

Na post šéfa fakultní nemocnice se hlásí tři zájemci

Hradec Králové - O post ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové mají zájem tři uchazeči. Výběrové řízení na nástupce odvolaného Romana Prymuly se uskuteční ve čtvrtek.

Betonovat přehrady? Vodu lze zadržet i levněji

Česká republika/ Východní Čechy - Sucho, které střídají povodně. Dva extrémy, jež kvůli klimatickým změnám a necitlivým zásahům do přírody trápí Českou republiku čím dál častěji.

V nejbližších letech hrozí v regionu přehrada jen na Zdobnici

Východní Čechy - V plánech figurují desítky nových přehrad, na spadnutí je však ve východních Čechách jen jedna: v Pěčíně.

Pro zemědělce je letošní rok příznivější. Odhadnout sklizeň si ale netroufají

Východní Čechy – Vloni potrápilo zemědělce suché léto. Nedostatek vody decimoval nejen rostlinnou výrobou, ale na vyprahlých lukách žíznil skot, s problémy se potýkali ovocnáři, rybáři, kterým přímo před očima vysychaly rybníky.

Pardubický kraj: dětí je méně, starších přibývá

Pardubice – Výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) za rok 2015 hovoří jasně. Od roku 1991 se v Pardubickém kraji trvale snižuje počet dětí v populaci, naopak lidí nad 65 let je stále více.

Odvolání v případu Nečesaného projedná soud na konci července

Hradec Králové, Praha - Odvoláním v případu Lukáše Nečesaného, kterému hradecký krajský soud nepravomocně uložil 13 let vězení za pokus o vraždu kadeřnice, se bude příští týden zabývat Vrchní soud v Praze.

'Bylo to děsivé,' říká Turek o puči

Východní Čechy/ Istanbul - „Byl to pro nás pro všechny šok," popisoval své pocity z pátečního armádního pokusu o převrat v Turecku Enes Kubat
z Istanbulu, který v roce 2013 absolvoval studijní pobyt Erasmus na pardubické univerzitě.

'Poletíme domů? Nevěděli jsme'

Východní Čechy/ Izmir - Veronika Vagnerová z Chrudimě prožila v Turecku nepokoje.

Kolik v červenci zaplatíte za ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko pro Čechy stále představuje nejoblíbenější letní destinaci. Boduje blízkým a čistým mořem, výbornou kuchyní a přijatelnými cenami. Z přehledu cen ubytování v Chorvatsku, které připravil hotelový vyhledávač trivago.cz, ovšem vyplynulo, že oproti loňsku letní bydlení podražilo ve vybraných 21 destinacích v průměru o 10 procent.

Regionální Deník opět přináší pestrou škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.