VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 05:54

Déšť brání sklizni zralého obilí

Pardubický kraj - Letošní žně začaly. Jejich postup komplikuje déšť, který úrodu může zničit.

včera 21:32

Spotřeba vody v létě vzrůstá i dvojnásobně

Pardubický kraj, Svitavsko - Spotřeba pitné vody v letním počasí vzrůstá o desítky procent. Důvodem jsou horka, která sice aktuálně polevila, ale na konci týdne by se podle předpovědi měla opět pozvolna vracet.

včera 20:21

Město dostane další semafory. Na křižovatce u Doubravic

Pardubice - Nepřehledná a místy nebezpečná křižovatka se má od základů změnit.

včera 18:29

Skupují pozemky pro další rozvoj

Pardubický kraj, Polička - Lidé jsou ochotni prodávat pozemky a pomoci tak městu.

včera 16:47

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Pardubický kraj, Luže - Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

včera 14:34

V kostce z regionu: Vystoupali k výšinám

Pardubický kraj, Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nedávno se v Plchůvkách konaly langošové hody a velkou atrakcí tu opět byla kabina zavěšená na vysokozdvižný jeřáb, která zájemce vyvezla do výšek.

včera 08:07

Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

Pardubice - S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená. 

včera 05:53

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj - Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

25.7.2017

V lesích přibývá usychajících stromů

Pardubický kraj, Chrudimsko - Město Chrast musí nechat přednostně kácet usychající stromy, kterých na Chrastecku v posledních letech přibývá.

25.7.2017

Od září v novém. Kraj vybaví učebny tří středních škol

Pardubický kraj - Modernizace učeben se dočkají tři střední školy na Pardubicku a Chrudimsku. 

25.7.2017

Dvanáctsettrojka se přestěhovala ze zahrady rovnou do muzea

Pardubický kraj, Kočí - Ke každému exponátu, který stojí v Hasičském muzeu Kočí, se pojí zajímavý příběh a nejinak je tomu i u nejnovějšího přírůstku. Takzvanou dvanáctsettrojku neboli oficiálně DA 12 - Škodu 1203 do expozice zdarma daroval Milan Nepovím z Morašic. 

25.7.2017

V kostce z regionu: Auto už nešlo zachránit

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - K požáru osobního automobilu byli v pondělí po třinácté hodině volání profesionální hasiči z Pardubic. Vozidlo začalo hořet v pardubické průmyslové zóně na Dělnické ulici a příčinou byla zřejmě technická závada na vozidle.

25.7.2017

Krátce z kraje: Přispějí na opravy kostelů v regionu

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Pardubický kraj přispěje na opravy významných památek. V pondělí informoval veřejnost, že částku sto tisíc korun pošle na opravu střechy a věže kostela sv. Bartoloměje v Jablonném nad Orlicí a částku 260 tisíc korun na celkovou obnovu kostela sv. Josefa ve Svitavách. Bude se také podílet na financování projektové dokumentace opravy vnějšího pláště kostela Zvěstování Panny Marie v Pardubicích. To je nejstarší farní kostel ve městě, který založili roku 1359 arcibiskup Arnošt z Pardubic a jeho bratři.

25.7.2017

Závodiště hledá pár, který si řekne ano u Taxisu

Pardubice - Plánujete svatbu a obdivujete koně? Pak máte jedinečnou příležitost: v neděli 3. září se můžete vzít u Taxisova příkopu na pardubickém závodišti. Dostihový spolek hledá snoubence, jejichž vzájemné ano se stane součástí doprovodného programu výstavy s podtitulem Kůň a svatební veselí. 

25.7.2017

Památkáři oceňují nejen povedené opravy

Pardubický kraj - Za Pardubický kraj byla nominována oprava kostela v Luži a knihy o lidovém stavitelství.

24.7.2017

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Pardubický kraj, Zalažany /ROZHOVOR/ - V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal.

24.7.2017

V kostce z regionu: Mimořádně se sejdou zastupitelé

Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nebývá obvyklé, aby se zastupitelé měst scházeli na jednání i v době letních prázdnin. Ve Svitavách však ve středu udělají výjimku.

24.7.2017

Z Pardubic létá víc pasažérů i nákladu. Další zlepšení slibuje linka do Londýna

Pardubice - Statistiky by mohlo vylepšit druhé pololetí díky letním dovoleným i nové lince.

24.7.2017

Chrudimáci se sběrem nelenili

Pardubický kraj, Chrudim - Podle sdělení Technických služeb Chrudim odevzdali obyvatelé města za 2. čtvrtletí letošního roku prostřednictvím sběrného dvora, kontejnerů na separovaný odpad a sběrných surovin více než 688 tun separovaného odpadu.

24.7.2017

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl třetí červencový víkend v regionu?

24.7.2017

Herní festival bez obrazovek

Pardubice - Gamecon - festival (nejen) deskových her se tento víkend konal v Pardubicích.

24.7.2017

Pitná voda má být dostupnější

Pardubický kraj, Bojanov - Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

24.7.2017

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Pardubický kraj, Hlinsko - „Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

23.7.2017

Jevíčko je plné bariér, mají zmizet z chodníků i budov

Pardubický kraj, Jevíčko - Město si nechalo vypracovat pasport pěších tras.

23.7.2017

Hluk gripenů děsí zejména děti

Pardubice - Stíhací letouny budou až do druhé poloviny srpna létat z letiště v Pardubicích. Pro občany to znamená zvýšený hluk, který ruší hlavně děti.

23.7.2017

Němec knedlíky doslova „sežral“

Pardubický kraj, Bystré - Sladké knedlíky patří k létu. Pokud jich však nemáte nazbyt, tak nezvěte maxijedlíka Jaroslava Němce z Bystrého. Z jeho výkonů jde hlava kolem a potvrdil to v uplynulých dnech hned na dvou akcích. 

23.7.2017

Problémů na letních táborech ubývá, tvrdí krajská hygiena

Pardubický kraj - Dětské letní tábory jsou v posledních letech znovu populární. Zlepšuje se jejich vybavení a krajská hygiena u nich zaznamenává méně problémů.

23.7.2017

Aquapaddler? Už i v Poličce

Pardubický kraj, Polička - Polovina letních prázdnin se blíží a koupaliště se přetahují o návštěvníky. Každá novinka má nalákat další děti i dospělé, kteří si chtějí užit vody v horkých dnech. I proto představilo koupaliště v Poličce několik zlepšení oproti minulým létům. 

23.7.2017

Hala, která zřejmě nikdy nebude stát, přišla město na sedm milionů

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - Bohdaneč je v pasti: zaplatila za nákladný projekt, a nemá k němu autorská práva.

23.7.2017

OBRAZEM: Je čas na plavbu mezi stromy

Pardubice - Když se utiší vítr a je ideální viditelnost, nastávají vhodné podmínky pro let balonem. Nad krajinou plují v létě nejčastěji brzy ráno nebo vpodvečer. Na snímcích je start horkovzdušného balonu nad obcí Čečkovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení