VYBERTE SI REGION

Z regionu

Agrofert a ti druzí. 10 největších pobíračů dotací

Čeští zemědělci letos dostanou na dotacích, které přitečou převážně z Evropské unie, desítky miliard korun. K tomu další miliardy budou čerpat na různé investice. Kdo bere nejvíc? Exkluzivní žebříček Dotyku představuje 10 největších příjemců dotací za rok 2015.

Ministr odvolal šéfa fakultní nemocnice, ten se obrátí na soud

Hradec Králové - Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ve čtvrtek s okamžitou platností odvolal kvůli střetu zájmů z funkce ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové Romana Prymulu. Hlavním důvodem odvolání Prymuly je, že inkasoval desítky milionů korun od společnosti Biovomed s. r. o., kterou vlastnila a zřejmě doposud vlastní jeho dcera. Prymula argumenty odmítá a chce se soudně bránit.

Výročí bitvy přinese i komplikace v dopravě

Královéhradecko - Uzavírky, omezení, ale i mobilní parkoviště. To vše 
s sebou přinese 150. výročí bitvy u Hradce Králové.

Fejeton: Zlosyn „Andy“ versus dobračisko Andrej

Po léta byl nedílnou součástí českého mocenského „matrixu". Teď proti němu zběsile bojuje. Proč? Přinášíme fejeton na téma „rozdvojení" Andreje Babiše.

Dálnice D11 i D35 mají zelenou i přes staré posudky EIA

Východní Čechy - Vláda vyjednala u Evropské komise výjimku.

Fotoreportáž z Kazachstánu, země pouští a hor

Kazachstán je největším vnitrozemským státem světa – přesto pro většinu našinců zemí neznámou. Fascinující je přitom nejen její velikost, ale i přírodní rozmanitost, obrovské nerostné bohatství a v neposlední řadě pestré etnické složení.

Generál Pavel: Už žádný Krym. Musíme o tajných ruských operacích včas informovat

Mechanismy zveřejnění zpravodajských informací by se měly změnit, byť se zveřejňováním citlivých informací mohou mít některé členské státy problém.

Policie dopadla
 vařiče pervitinu

Moravská Třebová – Bleskový zásah, při kterém se minulý čtvrtek policisté dobývali beranidlem do bytu vařičů pervitinu, přinesl úspěch.

Zeman není normálně demokraticky myslící člověk, říká spisovatel Kosatík

Demokrati by měli hrát vlastní hru a nezvedat každou Zemanovu pohozenou rukavici, míní respektovaný autor knih o osobnostech naší historie.

Nestárnoucí Josef Váňa se opět vrací do sedla

Pardubice - Legendární žokej má startovat ve druhém kvalifikačním dostihu. Měl by jet na Rabbit Hawk Wingovi.

Mirek Topolánek k brexitu: Přebarvená labuť, mrtvá kočka a poločas rozpadu

Výsledek referenda je v zásadě nedůležitý, protože obě varianty přinášely dopředu spousty rizik a jistotu rozpolcení.

Středy doktora Středy: Jak rychle zhubnout

Východní Čechy – Léto už je za rohem a pomalu nás láká na koupání a dovádění venku. Každoročně u většiny žen přichází období hubnutí do plavek. Letní šaty, pod kterými se rýsuje bříško, nebo plavky, ze kterých čouhají faldíky, mohou být minulostí. Je už sice pět minut po dvanácté, ale stále se dá stihnout postavu alespoň trochu vylepšit.

Od neděle platí změna jízdního řádu na železnici

Východní Čechy – „Rozsah změn není velký. Obvykle jde o reakce na průběžné změny v dopravní obslužnosti regionů," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Dotace na silnice činí letos 
v kraji 183 milionů korun

Pardubice – Krajské správy a údržby silnic jsou připraveny čerpat finanční prostředky na modernizace silnic II. a III. třídy. Právě tyto silnice obvykle opravy nejvíce potřebují. Pokud by tyto peníze do krajů přišly, dokázaly by je okamžitě využít.

Děkani dostali z rukou rektora své jmenovací dekrety. Hynek si musí počkat

Hradec Králové - Tři noví šéfové fakult Univerzity Hradec Králové (UHK) letos převezmou svůj úřad. Dva z nich, staronová děkanka Filozofické fakulty Pavlína Springerová a děkan Pedagogické fakulty František Vaníček, v pátek převzali jmenovací dekret z rukou rektora UHK Josefa Hynka, který svoje období končí posledním červnovým dnem.

Copyright © VLTAVA LABE PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE PRESS, a.s., zakázáno.