VYBERTE SI REGION

Z regionu

Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov

V parlamentní hře o „lex Babiš" jde majiteli Agrofertu o hodně. Jeho firmy skvěle rozehrály novou partii o evropské dotace. Skoro pětinu z celého balíku peněz na inovace potravinářů shrábly čtyři fabriky Andreje Babiše. To je výsledek 1. kola Programu rozvoje venkova. Další stovky dotačních milionů mají přiklepnuté jeho agropodniky na chovy prasat a kuřat. Agrofert si umí říci také o velkorysé příspěvky na životní prostředí. Tedy z resortu, který ovládá hnutí ANO.

Letošní září bylo třetí nejteplejší v historii

Východní Čechy – Průměrná teplota v září byla ve východních Čechách rovných 16 stupňů Celsia, což je o 3,5 stupně víc než je letitý průměr. Na některých stanicích, konkrétně v Holovousích u Jičína nebo v Hradci Králové činila odchylka od normálu dokonce téměř pět stupňů.

Máme se stydět za to, že si vážíme dalajlamy?

Návštěva tibetského duchovního vůdce dalajlamy způsobila poprask. Tentokrát ovšem ne kvůli jeho myšlenkám. Česká republika si, stejně jako pár dní předtím Slovensko, vysloužila zdvižený prst ze strany Číny. Stručně řečeno: Chcete naše investice, tak si pohlídejte, s kým se potkáváte, protože Tibet patří nám a vy podporujete separatistu. Setkání lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana s dalajlamou proto už před schůzkou označil předseda vlády za soukromou iniciativu.

V Přelouči prý pozoroval vojáky Islámského státu

Přelouč - Kromě aktuálních bojů v Mosulu se bojovníci Islámského státu prý objevili také v Přelouči.

Zastupitelé zvolili staronové vedení kraje

Pardubický kraj - Další čtyři roky povede Pardubický kraj jako hejtman Martin Netolický z ČSSD, v devítičlenné radě usedne jedna žena.

Zindulka natáčel film o své Jilemnici

Jilemnice /Od sousedů/ - V biografu bylo ve středu plno. Promítala se premiéra filmu Jilemnice. Impuls na jeho vznik vzešel od vedení města, realizace se chopila studentská Televize Krkonoše.

O resort zdravotnictví mezi politiky zájem nebyl. Dostala ho ODS

Pardubice - Z volebního zisku vytěžila prý ODS maximum.

Realita podle Simpsonových

Slavný animovaný seriál Simpsonovi odvysílal už svou 600. epizodu a jeho popularita je stále obrovská. Tvůrcům se navíc při komentování aktuálního dění čas od času podaří předpovědět budoucnost. Ať už jde o chytré hodinky, o kandidaturu Donalda Trumpa na amerického prezidenta, nebo třeba o pád rublu.

V Pardubicích otevřeli novou ordinaci pro bezdomovce

Pardubice – V ulici Jana Palacha funguje nová ordinace pro bezdomovce. „Cílem této služby je zajistit péči zejména osobám bez přístřeší a zamezit šíření infekčních onemocnění," prohlásila Iveta Koubková 
z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic. Ordinace je otevřena každé úterý od 15 do 18 a také středu od 7.30 do 10.30 hodin.

Politikům z ANO se nelíbí sestavení koalice, hejtmana naštval styl kampanĚ

Pardubice – Je to jen pár dní, co ČSSD a Koalice pro Pardubický kraj vyšachovaly ANO ze hry o krajskou vládu a už se ukazuje, že povolební vyjednávání prohloubilo příkopy mezi dvěma nejsilnějšími českými stranami.

Výstava cenných minerálů je za dveřmi

Hradec Králové - Vzácné minerály, šperky a mnoho dalšího bude k vidění na blížící se výstavě, která se uskuteční v sobotu 22. října v královéhradeckém kulturním domě Adalbertinum.

Jazzový festival láká na netradiční místa. Letos to bude kostel či staré garáže

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V úterý začíná již 22. ročník festivalu Jazz Goes To Town.

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny

Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

Senátoři: dvě zavedená jména, jeden nováček

Východní Čechy - Dvě zavedená jména a jeden nováček vzešly ze druhého kola senátních voleb ve východočeském regionu.

Rokytnické muzeum se mění

ŽELEZNIČNÍ muzeum má novou pokladnu.V Rokytnici byla totiž téměř dokončena obnova bývalé dílny výtopny na pokladní místnost muzea.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies