VYBERTE SI REGION

Z regionu

Merkur už není jenom stavebnice na hraní

Svitavy – O minulém víkendu si lidé ve Svitavách 
a Poliče připomněli 120 let železniční trati mezi městy. Doprovodného programu se zúčastnil i JAROMÍR KŘÍŽ, generální ředitel firmy Merkur Toys, která vyrábí legendární hračku.

Lidé zbrojí. Ale spíš pro zábavu

Orlickoústecko – Na Orlickoústecku prudce stoupl počet žádostí o vydání zbrojního průkazu. Policisté zaznamenali až stoprocentní navýšení.

Středy doktora Středy: Tentokrát na téma superpotraviny

Východní Čechy – Základní složkou našich jídelníčků jsou potraviny. Věděli jste ale, že existují také takzvané superpotraviny? S trochou nadsázky by se dalo říci, že se jedná o potravinové superhrdiny a siláky. Zdravý jídelníček by je měl určitě obsahovat. Jsou však také vhodné i jako doplněk přechodných a dočasných diet. O jaké konkrétní potraviny se jedná a proč jsou tak super?

Opět útok „krví“! Tentokrát je místo školky terčem kostel

Pardubice - Krev připomínající barva na zdi se opět objevila v Pardubicích. Tentokrát si pachatelé vybrali svatostánek.

Chřest jezte klidně syrový, radí Václav Šmerda

Litomyšl – Gurmáni a milovníci dobrého jídla se po roce zase sešli v Litomyšli na Gastronomických slavnostech Magdaleny Dobromily Rettigové. Hlavním tématem pátého ročníku slavností byl hromový kořen čili špargl. Prostě chřest.

Hudební TrutnOff rychle dohání zpoždění a plní program

Trutnov - Festival opět sází na žánrovou pestrost. Od metalových Fear Factory po Jaroslava Uhlíře.

Dan Bárta: Uhranula mě rozmanitost hmyzu

Moravská Třebová – Koncert a výstava. Zpěvák DAN BÁRTA se na Fotofestivalu v Moravské Třebové představí i v roli fotografa. Před jeho objektivem nejčastěji pózují „modelky" s krásnými barevnými křídly. Vážky. Jezdí za nimi s fotoaparátem po celém světě.

Regionální Deník opět přináší pestrou škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.

Ryby v zoo měly společnost. Potápěče

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Jednou za čas je to nutné. Vzít nářadí a vypucovat skla, aby dovnitř mohlo světlo a slunce. Stejnou potřebu mají i ryby v pavilonu Vodní světy v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem. Samy si však neporadí.

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se chystají nejen o víkendu 21. a 22. května.

Nová nemocnice? "Kraj si na ni úvěr vzít nemůže," říká hejtman

Pardubice – Dá se říct, že členové Nadačního fondu Naše nemocnice dosáhli svého cíle. O možnosti výstavby nové monoblokové nemocnice
v Pardubicích se diskutuje víc, než kdykoliv předtím.

Nebe plné historie i nostalgie nad Pardubicemi

Pardubice – Aviatická pouť v Pardubicích se blíží. Poslední květnový víkend 28. a 29. května se nebe nad Pardubicemi zaplní historickými stroji.

Med by měl letos opět podražit. Včelaře potrápil smrtelný a nevyléčitelný mor

Rychnovsko – Jaro je v plném proudu a společně s ním nastává období rojení včel. Letošní zima byla pro včely kritická, proto je teď pro ně důležité hezké a teplé počasí.

Benzin i nafta nadále zdražují, ale už pomaleji

Východní Čechy - Pohonné hmoty u čerpacích stanic ve východních Čechách za uplynulý týden opět zdražily, růst cen ale zvolnil.

Na počest českého krále Karla IV. bude znovu dobyt hrad Potštejn

Rychnovsko – Právě dnes uplynulo 700 let od narození Otce vlasti Karla IV. Toto výročí si připomenou také lidé na Rychnovsku.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.