VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

U nás doma - příspěvky čtenářů Orlického deníku

Návrat zimy aneb Duben, ještě tam budem

Orlickoústecko - Svátky jara jsou krátce za námi a je tu zpátky paní Zima. Vánoce jak malované…!

Poučná i inspirující výstava

Rudoltice /FOTO/ - Už se stavá tradicí, že před velikonočními svátky v obci Rudoltice máme výstavu i prodej rukodělných výrobků. Na výstavě, kterou si na obecním úřadě mohly v pátek prohlédnout děti z místních i okolních škol, ukazuje nejen výrobky šikovných rukou, ale i tradice, které se dříve o velikonočních svátcích i před nimi dodržovaly.

Soutěžili o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska

Lanškroun /FOTO/ - V Lanškrouně už léta funguje pobočka celostátního svazu tělesně postižených a letos už po sedmé jsme pořádali výstavu a soutěž o Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska.

Krajské kolo dějepisné soutěže vyhrálo českotřebovské gymnázium

Česká Třebová - Ve středu 5. dubna 2017 se v prostorách pardubického gymnázia na Mozartově ulici konala prestižní dějepisná soutěž studentů z České republiky a Slovenské republiky. Záštitu nad krajským kolem v Pardubicích převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a poslanec Jiří Skalický.

Čtvrtý prázdninový tábor 'umprumky' se pomalu hlásí

Ústí nad Orlicí - Prázdniny mimo školu? Pro většinu žáků základních škol samozřejmost, která ale nemusí nutně platit. A navíc může být i obohacující. Plných pět dnů zábavy i poučení nabídne žákům základních škol v polovině července Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí.

Erudio zahájí svůj druhý rok v nové budově

Žamberk - Základní škola Erudio poprvé otevřela třídu pro prvňáčky vloni v září v dočasných prostorách na Masarykově náměstí v Žamberku. Zároveň začala výstavba nové školní budovy na zelené louce v rozvojové lokalitě Velký Hájek.

Andrlův chlum opět lysý!

Orlickoústecko - V poslední době bylo lze sledovat zběsilé kácení vzrostlého lesa podél silnice, vedoucí z Ústí nad Orlicí na Andrlův chlum.

Balynka učila děti třídit odpad

Žamberk /ZAUJALO NÁS/ - V Divišově divadle se v úterý uskutečnila dvě představení o Balynce, která učila děti třídit odpad. Žamberské děti projevily dobrou znalost problematiky, vzpomněly si návštěvu spřáteleného Tondy Obala, spolupoutníka na cestách po Čechách. Ten, stejně jako psí detektiv Balynka, přesvědčuje děti o správnosti kulturního přístupu k nakládání s odpady a tím i k budoucnosti světa a české země.

Je to božííí!!!

Orlickoústecko - Napsali jste nám.

Blýská se na časy!

Orlickoústecko - Napsali jste nám.

Mladých muzikantů je stále dost

Vysoké Mýto /Píšete nám/ - Vysokomýtská „zuška" i letos vyřazovala své absolventy. Došlo k tomu v polovině února. Mezi absolventy různých oborů byli i mladí „dechaři" a také multiinstrumentalista a člen skupiny Ponny Expres Matouš Jiruška, který zahraje na kytaru, housle, basovku, mandolínu i foukací harmoniku.

Studenti soutěžili v matematice

Žamberk - Píšete nám. 

Na karneval dorazili i šmoulové

České Heřmanice /FOTOGALERIE/ – Tradiční karneval, plno rozmanitých masek a soutěže, to byl nedělní karneval v Českých Heřmanicích. Nechyběli na něm ani malí šmoulové…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies