VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

U nás doma - příspěvky čtenářů Orlického deníku

Zápolili ve znalostech z mineralogie

Česká Třebová - Olympionici si po roce přijeli do České Třebové pro medaile.

Na ústeckém gymnáziu besedovali o Josefu Toufarovi

Ústí nad Orlicí - V pátek 21. dubna se v Gymnáziu Ústí nad Orlicí studenti třetích ročníků setkali s Jitkou Cvetlerovou, praneteří pátera Josefa Toufara.

Významné výročí pro esperanto

Česká Třebová - Dne 14. dubna si celý esperantský svět připomínal 100. výročí úmrtí tvůrce esperanta doktora Ludvíka Lazara Zamenhofa.

Druhá největší turistická akce v Čechách, pochod Přes tři hrady, klepe na dveře

Orlickoústecko - Sobota 6. května bude v Sopotnici a okolí v podhůří Orlických hor ve znamení druhé největší turistické akce v Čechách - pochodu Přes tři hrady. Letos je to už 45. ročník pochodu a 33. ročník cyklojízdy v rámci této vyhlášené turistické akce. V loňském roce přesáhl počet registrovaných účastníků hranici 10.000. Každoročně narůstající účast a pozitivní příspěvky v knize dojmů svědčí o stále větší oblíbenosti této turistické akce.

Na děti ze školky čekalo milé pozvání

Helvíkovice - Když jsme probírali s dětmi téma ,,Zvířata a jejich mláďata", pozval nás tatínek Emilky na krásný dopolední výlet do chovné stanice Fitmin-Dibaq v Helvíkovicích - podívat se na jehňátka a ovečky.

Studny opraveny, pozemek pro vybudování základny zaměřen, hlásí mise Praga-Haiti

Praha/ Port-au-Prince/ Jablonné nad Orlicí - Po šesti týdnech na Haiti se do tuzemska vrátili pracovníci rozvojového projektu Praga-Haiti.

Poznávací zájezd okořenilo setkání s britskou královnou

Ústí nad Orlicí - Třicítka studentů prvních a druhých ročníků si zpříjemnila začátek pětidenním poznávacím zájezdem po Francii a Anglii. Za doprovodu vyučujících Michaely Krčálové a Elišky Částkové absolvovali nejprve návštěvu francouzské metropole Paříže, většinu pobytu pak strávili na britských ostrovech.

'Umprumka' se chystá na oslavy pod záštitou prezidenta

Ústí nad Orlicí - 125 let od založení si v letošním školním roce připomíná Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí, dříve věhlasná ústecká „textilka". Jedno a čtvrt století od chvíle, kdy v bývalém okresním městě začala tradice textilního vzdělávání, připomene série akcí v rozmezí 8. - 10. června. Přípravy jsou nyní v plném proudu.

Ve škole slavili Velikonoce

Damníkov /PÍŠETE NÁM/ - Mnoho velikonočních výrobků, jarní výzdoba školy, příjemné posezení v kavárničce a koncert. To vše jste si mohli užít v sobotu 8. dubna v Základní škole a mateřské škole Damníkov.

Návrat zimy aneb Duben, ještě tam budem

Orlickoústecko - Svátky jara jsou krátce za námi a je tu zpátky paní Zima. Vánoce jak malované…!

Poučná i inspirující výstava

Rudoltice /FOTO/ - Už se stavá tradicí, že před velikonočními svátky v obci Rudoltice máme výstavu i prodej rukodělných výrobků. Na výstavě, kterou si na obecním úřadě mohly v pátek prohlédnout děti z místních i okolních škol, ukazuje nejen výrobky šikovných rukou, ale i tradice, které se dříve o velikonočních svátcích i před nimi dodržovaly.

Soutěžili o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska

Lanškroun /FOTO/ - V Lanškrouně už léta funguje pobočka celostátního svazu tělesně postižených a letos už po sedmé jsme pořádali výstavu a soutěž o Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska.

Krajské kolo dějepisné soutěže vyhrálo českotřebovské gymnázium

Česká Třebová - Ve středu 5. dubna 2017 se v prostorách pardubického gymnázia na Mozartově ulici konala prestižní dějepisná soutěž studentů z České republiky a Slovenské republiky. Záštitu nad krajským kolem v Pardubicích převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a poslanec Jiří Skalický.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies