VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlédnutí za Holiday World

Praha, Č. Třebová /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 10. února byl zahájen na výstavišti v Holešovicích již 20. ročník prestižního středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2011.

14.2.2011 1
SDÍLEJ:

Veletrh cestovního ruchu Holiday World v Praze.Foto: Michal Horák

Jak již je několik let dobrým zvykem, probíhaly současně od čtvrtka do neděle také další dva oblíbené veletrhy. Top gastro 2011, který se uskutečnil již pátým rokem, a Golf World Prague 2011, který páté výročí oslaví příští rok. Zatímco první dva dny byly určeny převážně pro odborné návštěvníky, sobota a neděle, které byly bohatší o kulturní program, přivítaly veřejnost.
Na ploše 24 000 m2 se v několika halách Průmyslového paláce představilo na 873 vystavovatelů ze 47 zemí světa. Tradičně zde vystavovali naši sousedé, ale nechyběly ani země ze Středomoří či destinace exotické, jako například Jamajka, Filipíny, Indonésie, Kuba a další.
Letošní Holiday World 2011 se opět nesl ve znamení spolupráce s partnerským Slovenskem. To se na veletrhu prezentovalo expozicí a kulturním programem zaměřeným na propagaci letošního MS v ledním hokeji. Před fotoaparáty pózoval maskot mistrovství, šedobílý vlk Gooly, v dresu slovenské reprezentace. Na pódiu bylo možné obdivovat fenomenálního mladého saxofonistu Patrika Žigu známého z televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Ale i ostatní země či města se předháněly, aby doprovodným programem přilákaly pozornost návštěvníků veletrhu.
Po skromné prezentaci našeho regionu na GO-Regiontour 2011 v Brně jsem byl překvapen příjemnou změnou. Již ve vstupní části veletržní haly měla svůj stánek Destinační společnost Východní Čechy a Pardubický kraj, přes uličku se prezentoval kraj Královéhradecký, v jehož bezprostředním sousedství se nacházela velkoryse pojatá expozice města Česká Třebová. Na úterní prezentaci byla přítomná tajemnice města Věra Pirklová, která mimo jiné řekla: „Chtěli jsme udržet vysoko nastavenou laťku z minulých let. Pro současnou expozici jsme také využili původní atraktivní místo, ale řešení exteriéru jsme inovovali a přizpůsobili nově otevřenému terminálu českotřebovského nádraží. Chceme představit Českou Třebovou jako moderní město, které má návštěvníkovi co nabídnout. Mnoho lidí často jen projíždí nebo přestupuje a terminál je právě tou pomyslnou vstupní branou do města. K informaci návštěvníků slouží i nejmodernější multimediální informační systém s nepřetržitým provozem, který je součástí tohoto terminálu.“
Po chvíli hledání jsem objevil v levém křídle Průmyslového paláce také výstavní plochu Sdružení Orlické hory a Podorlicko, která svou koncepcí kopírovala brněnský veletrh. Navíc však bylo možné získat velké množství propagačního materiálu partnerských měst Ústí nad Orlicí a Bystřice Klodské.
Jubilejních deset let oslavil na letošním veletrhu i doprovodný program. Expediční kamera (LK 180) premiérově představila nejlepší cestovatelské snímky uplynulé sezony z celého světa a umožnila i setkání s protagonisty a autory těchto filmů. Po všechny výstavní dny byla v provozu i Orientální restaurace Klubu cestovatelů.
Top Gastro 2011 je gastronomický veletrh, který pamatoval na chuťové buňky návštěvníků. Součástí nabitého doprovodného programu, který doprovázely neodmyslitelné ochutnávky, byla i soutěž „Mistr kávy“ a velká prezentace pražíren kávy v pavilonu TOP CAFÉ. Milovníci golfové turistiky našli již tradičně vše důležité při vstupu do prvního výstavního pavilonu. Výčet všeho, co mohli návštěvníci na veletrhu vidět, by byl ještě hodně dlouhý.
Faktem je, že letošní veletrhy cestovního ruchu v Praze určitě nezklamaly a přinesly i mnoho inspirací pro volbu dovolené, ať už prostřednictvím cestovní kanceláře, nebo při plánování vlastní cesty. Tak trochu zklamaly České dráhy, které neměly co nového nabídnout. Také dříve poskytované vlakové slevy na návštěvy veletrhů jsou dnes již minulostí. Nedůstojné až hodinové čekání novinářů na akreditaci před vchodem na výstaviště s odůvodněním, že ještě není deset hodin, je málo omluvitelné, zvláště když mnozí měli předem domluvené rozhovory s autory expozic a destinací.

MILAN MICHALSKI

14.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Hřebejk při natáčení záběrů pro film Dezertér, který je druhým dílem troligie Zahradnictví.

Žamberk nabízí trilogii za zvýhodněnou cenu

Ilustrační foto

Vidina trampského muzea nabírá na realitě

Cena města zná letošní laureáty. Jsou dva

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Na Cenu města za rok 2016 byli v Moravské Třebové navrženi první polistopadový starosta Karel Metyš a právník Jan Vermousek.

Bazén čekají opravy

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Investice na rekonstrukci bazénu se zdvojnásobila.

Polští pašeráci utíkali od cigaret, čeští dopláceli pokuty

Pardubický kraj - Zásilku neproclených cigaret a také léků na výrobu drog zajistili o víkendu celníci v Pardubickém kraji.

Pánové se drželi při zemi, rybník jim vypálila počtem branek Tesařová

Orlickoústecko - Za vším hledej ženu. V případě manželů Tesařových ze Skuhrova to rozhodně platí. Zatímco Miroslav Tesař odešel z tohoto kola s minus pěti body, jeho žena Markéta se může těšit na cenu pro vítězku pátého kola Fortuna Tip ligy, když nasbírala spolu s bonusem bodů šestnáct.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies