VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

29.1.2016

CZ LOKO zavedlo školkovné. Chce pomoci mladým rodinám zaměstnanců

Česká Třebová – Zaměstnanci akciové společnosti CZ LOKO mají od letošního roku další bonus ke mzdě navíc. Tvoří ho „školkovné", tedy příspěvek na pobyt dítěte v mateřské skole, až do 500 korun měsíčně.

26.1.2016

Obchod i pošta jsou na vesnici spíše veřejnou službou než podnikáním

Orlickoústecko – Služby České pošty už ve 14 obcích supluje obchodní družstvo Konzum Ústí nad Orlicí, provozuje pobočky Pošta Partner. „Myslíme si, že největší význam naší služby je ve zvyšování kvality života v obcích, kde působíme," říká v rozhovoru ředitel družstva Miloslav Hlavsa.

15.1.2016

Firma Ecos provozovala lakovnu bez povolení, dostala pokutu

Choceň – Společnost ECOS Choceň dostala pokutu 150 000 korun, protože provozovala lakovnu bez povolení. Firma, která vyrábí díly pro automobilový průmysl, porušila zákon o ochraně ovzduší, což potvrdila mluvčí České inspekce životního prostředí Radka Burketová.

11.1.2016

Ceny pohonných hmot jdou stále dolů

Východní Čechy – Pohonné hmoty nadále zlevňují, jsou na nejnižší úrovni za posledních šest let.

7.1.2016

Poprvé uzavřeli tříletou kolektivní smlouvu

Česká Třebová – Zaměstnanci akciové společnosti CZ Loko vstoupili do roku 2016 s benefity a výhodami, které jim firma garantuje na 36 měsíců dopředu, tedy až do konce roku 2018. Jde o výsledek kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnavatele a zaměstnanců stvrzený v nové, tříleté kolektivní smlouvě. Novinkou v kolektivní smlouvě je „školkovné", tedy podpora mladých zaměstnanců s rodinami, kteří od ledna získají měsíční příspěvek do 500 Kč na pobyt dětí v mateřské škole.

29.12.2015

Firma Iveco Czech Republic byla oceněna za růst exportu v posledních 10 letech

Vysoké Mýto – Společnost Iveco Czech Republic, a.s. získala bronzové ocenění na 21. ročníku soutěže Exportér roku. Třetí místo obdržela v kategorii „Nárůst exportu 1993–2014" za výrobcem pneumatik Mitas a autosklářskou firmou AGC Automotive Czech. Iveco Czech Republic tak zúročila svou strategii silně orientovanou na export – více než 90 % vyrobených autobusů ze závodu ve Vysokém Mýtě se vyváží do zhruba 30 zemí.

29.12.2015

CZ Loko otevřelo další dvě provozovny v Přerově a Ostravě

Česká Třebová – Rozšířit výrobní, opravárenské a servisní kapacity, a tím rychleji a efektivněji reagovat na potřeby zákazníků, umožní akciové společnosti CZ Loko otevření dvou nových provozoven v Přerově (na snímku) a Ostravě. Ty největší český výrobce dieselelektrických lokomotiv zprovoznil v prosinci a bude v nich vyrábět, modernizovat a opravovat kolejová vozidla.

29.12.2015

Z tabletu i stavebnic jsou výherci nadšeni

Česká Třebová – Zpopularizovat technické vzdělávání – přesně takový cíl měla splnit soutěž, kterou vyhlásil personální úsek CZ Loko spolu s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou Česká Třebová. Po čtyři pátky bylo prostřednictvím Orlického deníku zveřejněno osm otázek – polovina týkající se firmy CZ Loko a druhá spolupracující třebovské školy.

25.12.2015

Cukrovarnická kampaň vrcholí. Skončí v lednu

České Meziříčí – Svátky nesvátky, výroba se nesmí zastavit. V cukrovaru v Českém Meziříčí na přelomu roku finišuje řepná kampaň.

22.12.2015

Kniha bývá nejkrásnějším vánočním dárkem

Ústí nad Orlicí – Nakladatelství Flétna se během posledních dvou let činí a hlavně v předvánočním čase se na knihkupeckých pultech objevuje hned několik jeho knižních novinek. I za naše čtenáře jsme tedy jeho majiteli a bývalému knihkupci Martinu Leschingerovi položili několik otázek.

18.12.2015

Probouzíme v dětech zájem o technické obory

Spolu se Střední školou obchodu, řemesel a služeb Žamberk jsme uvedli do života nový obor Obráběč kovů. Jedná se o premiéru duálního vzdělávání v Pardubickém kraji. Tréninkové centrum naší firmy Bühler CZ se tak od září každý sudý týden zaplňuje deseti učni – budoucími obráběči. Praktická výuka nového oboru je součástí unikátního projektu spolupráce školy a firmy. Aktivitu podporují švýcarští manažeři Bühler Group Uzwil.

18.12.2015

Cena tepla v Ústí je nižší než republikový průměr

Ústí n. O. – Městská společnost Tepvos v předchozích letech výrazně snižovala cenu tepla pro své odběratele. Plánovaná průměrná cena tepla pro rok 2016 činí asi 461 Kč/GJ. Republikový průměr při výrobě tepla ze zemního plynu se pohybuje v cenách přibližně o 100 Kč vyšších.

11.12.2015

Soutěž s CZ LOKO má už své vítěze

Česká Třebová - Z několika desítek čtenářů Orlického deníku, kteří se v uplynulých týdnech zapojili do soutěže připravené společností CZ LOKO a podporující technické vzdělávání, vzešli tři vítězové.

11.12.2015

CZ Loko představilo novou řadu lokomotiv EffiShunter

Česká Třebová – Novou řadu motorových lokomotiv Effi
Shunter 500 představila v úterý akciová společnost CZ Loko pěti desítkám železničních odborníků z Česka, Slovenska, Polska a Srbska.

7.12.2015

Vyhlášená vánočka s mandlemi jde z pece rovnou k zákazníkovi

Sázava – Nejen doma, ale i v Pekařství a cukrářství Sázava to voní Vánocemi. Tradiční vánočky s mandlemi jdou na odbyt a zákazníci se mohou těšit i na novinky. Co v Sázavě chystají, prozradil vedoucí obchodu Jan Koubek.

5.12.2015

Chcete si najít dobrou práci? Nejdřív se musíte umět ocenit sami

Východní Čechy - Dokážete přesvědčit o svých profesních kvalitách? Firma musí pochopit, že máte co nabídnout.

5.12.2015

Výrobce lokomotiv CZ LOKO otevřel laserové centrum

Žamberk – Řezací laserové centrum ve čtvrtek v Žamberku uvedla do provozu společnost CZ LOKO, a.s., která je největším výrobcem motorových lokomotiv v zemi. Plně automatické pracoviště se podílí na výrobě kabin, kapot, pneubloků, chladičů, nádrží a dalších kovových komponent lokomotiv a speciálních traťových vozidel. Laserové centrum je vybaveno řezacím strojem Fiber Laser FCL 4020 pro řezání z kovových desek o rozměru dva na čtyři metry. Stroj je vybaven lineárními pohony a optickým vláknem pro řezání oceli o síle až 20 mm, nerezové oceli, hliníku, mědi, mosazi a pozinku.

4.12.2015

Den plný objevů a nadšení z techniky přilákal stovky lidí

Žamberk – Sto padesát dětí a téměř dvě stovky dospělých v sobotu 28. listopadu od ranních hodin doslova pohlcovaly výrobní haly firmy Bühler CZ. Návštěvníky přilákaly přísliby zážitkové podívané na Techné a chuť seznámit se všemi smysly s tím, co všechno dnešní špičková moderní technika ve světové strojírenské firmě umí. 

2.12.2015

RWE věnovalo předplatné Deníku seniorům

Letohrad - Uživatelé Domu s pečovatelskou službou v Letohradu si mohou nyní číst denně aktuální zpravodajství. Společnost RWE Energie jim totiž zaplatila celoroční předplatné Orlického deníku.

20.11.2015

Nadstandardní areál na výrobu letadel v Chocni je na prodej

Choceň – K růstu ekonomiky v regionu přispěje prodej zcela nové továrny na výrobu letadel na okraji Chocně.

12.11.2015

RWE věnovalo předplatné Deníku seniorům

Lanškroun – Uživatelé Sociálních služeb Lanškroun si mohou nyní číst denně aktuální zpravodajství. Společnost RWE Energie jim totiž zaplatila celoroční předplatné Orlického deníku.

10.11.2015

INA přinese až tisíc míst

Svitavy - Lanškrounská firma postaví ve Svitavách nový závod. Jeho stavbu odstartoval i prezident Miloš Zeman.

9.11.2015

Soutěžte s CZ LOKO o tablet

Česká Třebová – Personální úsek CZ LOKO připravil spolu s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou Česká Třebová soutěž, popularizující technické vzdělávání. 

8.11.2015

Bühler chce přijmout několik set zaměstnanců

Žamberk – Společnost Bühler CZ chce vybudovat nové výrobní haly a přijmout několik set zaměstnanců. Firma během dvou a půl roku proměnila výrobní program a z textilních strojů se specializovala na potravinářské linky, které pak v provozech vyrábějí čokoládu či těstoviny.

25.10.2015

Deník svým předplatitelům přináší 
pestrou škálu jedinečných dárků

Pardubice - Vážení předplatitelé Deníku… A pokud jimi ještě nejste, nechte se zlákat a prostudujte naši nabídku.

14.10.2015

Podnikatelé vyrazili na bowling s Hospodářskou komorou už po třinácté

Ústí nad Orlicí – Oblastní kancelář Orlicko Krajské hospodářské komory Pardubického kraje opět připravila pro všechny podnikatele kraje a jejich hosty bowlingový turnaj o pohár Krajské hospodářské komory, který se konal v pátek 9. října ve sportovním centru Radava v Ústí nad Orlicí.

13.10.2015

Úschova kupní ceny při prodeji nebo koupi nemovitosti

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Dnes přinášíme její další díl.

9.10.2015

Šéf tréninkového centra má rád motorky. Jednu "koupil" za pět kilo medu

Žamberk – Stanislav Hudák je známý tím, že ve firmě Bühler CZ i v osobním životě klade důraz na spolehlivost, přesnost, loajalitu k firmě. A vede k tomu i své svěřence ve firmě. Mnozí to o něm vědí, ale někteří ani netuší, že ve volném čase, zbývá-li mu nějaký, si rád hraje a montuje. Mimo jiné. Položili jsme mu několik otázek.

30.9.2015

Hypotéka na nemovitost: Deset rad jak na hypotéku

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Dnes přinášíme její další díl.

23.9.2015

Rezervační smlouva na nemovitost

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Dnes přinášíme její další díl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení