VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Závodní speciály už ladí motory na Ústeckou 21

Ústí nad Orlicí - Po čtyřech letech, kdy v Ústí nad Orlicí utichly burácející motory závodu Ústecká 21, se AUTO KLUBU Ústí nad Orlicí podařilo na tradici v roce 2016 velmi dobře navázat.

14.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: archiv

V letošním roce již probíhají přípravy na plné obrátky. Start 58. a 59. ročníku závodu automobilů do vrchu Ústecká 21 - Memoriál Miroslava Urbana se uskuteční 27. a 28. května.

Pro letošní rok se podařilo pořadatelům do Ústí nad Orlicí přivézt Mistrovství FIA Zóny střední Evropy historických automobilů, AUTOKLUB Mistrovství České republiky ZAV soudobých automobilů, AUTOKLUB Mistrovství České republiky ZAV historických automobilů, AUTOKLUB Česká Trofej ZAV soudobých automobilů.

Depo závodních strojů, které se bude nacházet opět v areálu firmy MOTO FGR, Vrbové ulici, a areálu firmy ACE Trade zaplní zhruba stovka závodních speciálů.

Pořadatelé stále vylepšují stav tratě a její zabezpečení. V letošním roce budou připraveny nové sady pneumatik, které budou chránit nebezpečné úseky na trati dlouhé 3660 metrů. Nebudou nově chybět ani balíky slámy, jež zajistí větší bezpečnost nejen jezdců, ale i diváků.

V pátek 28. dubna 2017 byla trať pro letošní závod důkladně zkontrolována a oficiálně schválena pro pořádání 58. a 59. ročníku. Aby bylo vše v pořádku, schvalovali zástupci Autoklubu České republiky Lukáš Malík – bezpečnostní technik kopcové komise a předseda Svazu závodů do vrchu AČR Jiří Koubek. Za AUTO KLUB Ústí nad Orlicí ředitel závodu Jiří Janák, zástupce ředitele Zdenka Urbanová a bezpečnostní činovník závodu Luděk Neťuka.

V době konání závodů bude uzavřena Křížová cesta na Andrlův Chlum. Chtěli bychom všechny diváky a obyvatele města požádat o shovívavost a dodržování bezpečnostních pokynů vyškolených pořadatelů. Závodní speciály dosahují na této velmi oblíbené trati vysoké rychlosti a zdržování se v zakázaných místech je nebezpečné pro všechny přítomné. Předem děkujeme za dodržování bezpečnostních pravidel a pokynů pořadatelů.   (tz)

Autor: Redakce

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zkoušky ohařů v Luži
85

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Ilustrační snímek.

Mezinárodní kemp přidal kapitolu do kroniky

Z Pardubic létá víc pasažérů i nákladu. Další zlepšení slibuje linka do Londýna

Pardubice - Statistiky by mohlo vylepšit druhé pololetí díky letním dovoleným i nové lince.

Krupička doběhl jedenáctý

Ústí nad Orlicí - Mistrovství Evropy v běhu do vrchu hostil slovinský Kamnik a mezi muži startoval také ústecký Robert Krupička. Náročnou trať o délce dvanácti kilometrů zvládl nejlépe z českých běžců a skončil o místo za elitní desítkou.

Popráč zaplnily abstraktní obrazy

Ústí nad Orlicí - V nitru. Tak se jmenuje výstava třiadvaceti abstraktních obrazů, které od soboty až do 20. září v ústeckém klubu Popráč vystavuje mladý malíř Michal Fryč.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení