Vyhrát dokázala jenom Choceň

Orlickoústecko – Volejbalistkám Lanškrouna se podařilo v odvětě zaskočit favorizovaný Frýdek–Místek a drží třetí příčku.

21.1.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Po vánoční pauze se rozběhly druhé ligy volejbalistů a volejbalistek. Stoprocentní byla pouze Choceň, která si doma dvakrát poradila s Dřevěnicemi. Zápasy venku se nevydařily ani České Třebové, ani Ústí. Po posledním dvoukole je Choceň s jednobodovou ztrátou na první místo třetí. Ústí je pět bodů zpátky na čtvrtém místě a Česká Třebová je čtvrtá od konce se čtyřbodovým náskokem na posledního.
Ve druhé lize volejbalistek pokračovaly hráčky Lanškrouna tam, kde vloni skončily. Štika soutěže provětrala i rezervu Frýdku Místku a ve vyrovnané tabulce jí patří třetí místo.

O víkendu se doma představí borci České Třebové a Ústí nad Orlicí.

Choceň – Dřevěnice
3:0 (21, 27, 18)
3:0 (22, 15, 18)

V prvním zápase nového roku přivítala Choceň hosty z Dřevěnic. Domácí nastoupili s jasným cílem zvítězit a pokusit se neztratit důležité sety. Průběh prvního setu byl vyrovnaný, ale koncovku lépe zvládla Choceň. Druhý set byl naopak od začátku ve znamení choceňských chyb a hosté odskočili až na stav 20:13. Poté však domácí zabrali a postupně náskok Dřevěnic snižovali. Hosté poté nevyužili devět setbolů a díky tomu Choceň zvítězila 29:27. Dřevěnice tento vývoj rozhodil a poslední set domácí ovládli. Ve druhém zápase na palubovce dominovali Choceňští, kdy se jim dařil převážně útok a hra v poli. Díky dvěma výhrám bez ztráty setu se hráči Chocně udrželi nadále na třetím místě ligové tabulky se ztrátou pouhého bodu na první místo.

H. Králové – Č. Třebová
3:1 (-24, 19, 14, 19)
3:0 (13, 11, 14)

První vyhrání, z kapsy vyhání. Česká Třebová sice získala v Hradci první set, jenže potom se už ani jednou nedokázala dostat do koncovky a prohrála úvodní duel 1:3. Ve druhém zápase to s ní dopadlo ještě hůř a utržila debakl 0:3, když ani jednou nezískala ani patnáct bodů.

Hronov – Ústí n. O.
3:1 (15, 18, -21, 15)

Při předzápasovém pohledu do tabulky rozhodně nebylo Ústí bez šancí. Na svého soupeře mělo tři body náskoku. Jenže Hronov dokázal Ústí zaskočit už v prvním podzimním kole a co víc, povedlo se mu to i v odvetě. Hosté se dokázali dostat do zápasu pouze na chvíli v prvním utkání, kdy snížili na 2:1. Jenže třetí set prohráli vysoko 25:15. Ve druhém utkání se také mnohem víc dařilo Hronovu, který Ústí prakticky nic nedovolil a zvítězil 3:0.

Frýdek–Místek B – Lanškroun
3:1 (13, 27, -20, 16)
0:3 (-17, -19, -24)

Rezerva Frýdku–Místku patří společně s béčkem Přerova k tomu nejlepšímu ve druhé lize žen. Hráčky Lanš〜krouna ale ve Frýdku zabojovaly a po prvním takřka hladce prohraném zápase si na favoritkách v odvetě smlsly. V prvních dvou setech je nepustily ani do závěru. Ve třetím to sice přetahovaná trochu byla, ale Lanškroun ukázal lepší nervy a po vítězství 24:26 si připsal na svoje konto třetí rozhodující set a vyprovodil Frýdek 3:0. Z horké půdy si Lanškroun přivezl tři nesmírně cenné body.

(ry,re)

21.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Havárie osobního automobilu na silnici mezi Verměřovicemi a Dolní Čermnou.
4

Za volantem usnul a narazil do stromu

Králický řopík je otevřen každý den

Pokus číslo dva pro pohárový duel

Vysoké Mýto, Pardubice - Odložené utkání 1. kola fotbalového MOL Cupu - úterý, 17.00: Vysoké Mýto - Pardubice.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Závodiště hledá pár, který si řekne ano u Taxisu

Pardubice - Plánujete svatbu a obdivujete koně? Pak máte jedinečnou příležitost: v neděli 3. září se můžete vzít u Taxisova příkopu na pardubickém závodišti. Dostihový spolek hledá snoubence, jejichž vzájemné ano se stane součástí doprovodného programu výstavy s podtitulem Kůň a svatební veselí.

Tři promile alkoholu za volantem jsou prostě moc

Pardubický kraj, Svitavy - Kaskadéři. Blázni, Šílenci. Vrazi. Takovými a možná peprnějšími výrazy by šlo nazvat ty, kteří sedají za volant pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. Co však předvedli dva řidiči během víkendu ve Svitavách, se jen tak nevidí.