Utkání to však jednoduché nebylo a domácí museli o tři body bojovat až do posledních vteřin.

V. Mýto – Agromeli Brno 3:1
Hra byla od úvodních minut opatrná, oba týmy se spíše oťukávaly a místo šancí počítaly nepřesné přihrávky. První vážnější moment tak přišel až v sedmé minutě, kdy Sklenář pálil z lajny. Na druhé straně se prokličkoval až před Gerčáka Veselovský, ale nezakončil přesně. Mýto si poté vybudovalo herní převahu, z níž rezultoval první gól v síti hostí v 17. minutě. Vladyka nastřelil po rohovém kopu tyč, míč se dostal k Šabatovi, který ho neměl problém uklidit do branky.
Druhá půle už byla mnohem živější. Hned v úvodu zkoušel pozornost Gerčáka tvrdou střelou Veselovský. Na druhé straně připravil Netolický vyloženou příležitost J. Gerčákovi, ten ale míč ve finále netrefil. Další možnost si připsal hostující Outrata, Gerčák byl znovu na místě. Ve 28. minutě mohl zvýšit vedení Nejzbachu Bouška, ale znovu v důležitém okamžiku netrefil balón. Sám před brankou se ocitl brněnský Kalina, neuspěl však ani on. Podstatné momenty se udály v minutě 34. a to na obou stranách. Nejdříve Münzberger vystihl malou domů a napodruhé dostal míč do branky – 2:0. Jenže hned o několik sekund později to bylo znovu jen o gól. Veselovského nástřel před branku dorazil Outrata. Ve 38. minutě chybělo jen málo k vyrovnání, ale Gerčák Outratův pokus skvěle vyrazil. Následně začalo hrál Agromeli power play, ale dostalo se pouze k tečované střele Outraty. V poslední minutě chyboval v rozehrávce Veselovský, míče se zmocnil Vladyka a střelou přes půl hřiště do prázdné branky rozhodl o výhře Nejzbachu. Mýto se na výhru hodně nadřelo.

Branky: 17. Šabata, 34. Münzberger, 40. Vladyka – 34. Outrata. Vys. Mýto: L. Gerčák (Molnár) – Brychta, Sklenář, Michalec, Jiráský, Vágner, Forgáč, J. Gerčák, Vladyka, Šabata, Boška, Münzberger, Netolický.
Martin Brychta, trenér Vysokého Mýta: „Měl jsem k dispozici všechny hráče, ale právě vinou zranění a toho, že jsme začínali hrát jako na začátku soutěže, jsme nebyli tak sehraní. Nikomu se moc nedařilo individuálně mimo brankáře Libora Gerčáka, který nás hodně podržel v momentech, kdy se Agromeli snažilo vyrovnat. S výsledkem jsem spokojený, s výkonem moc ne, ale tři body se počítají."

Další výsledky – 9. kolo: Sparta Praha – Teplice 2:3, Plzeň – Kladno 1:4, Slavia Praha – Tango Brno 2:8, Helas Brno – Benago Praha 2:5.  (re)
1. Chrudim 9 8 0 1 54:21 24
2. Teplice 8 7 1 0 37:14 22
3. Tango Brno 9 7 0 2 62:25 21
4. Benago Praha 9 4 2 3 34:30 14
5. Kladno 9 4 1 4 22:30 13
6. Vysoké Mýto 8 4 0 4 32:27 12
7. Helas Brno 9 4 0 5 32:27 12
8. Slavia Praha 9 4 0 5 31:40 12