Domácím volejbalistům stačilo získat ze dvou utkání tři body, aby si pojistili celkové první místo. Soupeř SK Praha Prosek zase přijel dohánět manko jako tým, který neprohrál ligové utkání od prosince.
O předzápasovou rozcvičku se postarala chvilka aerobiku, kterou trenér dopřál svým svěřencům jako malé překvapení. Samotné utkání se odehrálo před početným osazenstvem diváků z řad rodičů, kamarádů a milovníků tohoto sportu.
První set měli navrch hosté, kdy se jim podařilo zatlačit dobrým servisem. Ve druhé sadě se vše obrátilo a otěže zápasu převzali Třebovští, kteří přidali na důrazu ve všech herních činnostech a nutili soupeře k chybám. Třetí a čtvrtý set byl velmi vyrovnaný, naštěstí českotřebovští junioři jejich konce odehráli ve větší pohodě. Utkání skončilo 3:1 a domácí oslavovali.
Druhé utkání se neslo z pohledu třebovských volejbalistů v uvolněnější atmosféře. Hráči Proseku potřebovali získat body za vítězství k udržení celkového druhého místa, a tak nastoupili s větším odhodláním a bojovností.
Domácí tým zkoušel nové herní varianty a na hřiště se dostalo několik mladších hráčů, kteří získali cenné zkušenosti. Druhé utkání nakonec skončilo ve zkrácené hře ve prospěch týmu SK Praha Prosek. „Rádi bychom poděkovali všem fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru, kterou jistě pomohli k tomuto úspěchu. Pochvalu si jistě zaslouží trenér Petr Matějka i všichni hráči za zodpovědný přístup k utkání," uvedl Pavel Kubíček.
Česká Třebová: Jakub Řehák, David Čtvrtečka, Jindřich Chudý, Lukáš Macho, Dominik Stasiowski, Lukáš Pávek, Radek Vondráček, Lukáš Vašina, Dominik Joza, Jiří Johanides a Pavel Kubíček. ⋌(kub)