VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pátý ročník Běhu dobroučským krajem bude Mistrovstvím České republiky veteránů

D. Dobrouč – Poslední týden zbývá do startu pátého ročníku Běhu dobroučským krajem.

25.5.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Podrobnosti o tomto oblíbeném závodě prozradil ředitel akce Petr Špinler.

Můžete Běh dobroučským krajem  v krátkosti představit?

Běh dobroučským krajem je stejně jako v minulosti zařazen do seriálu běhů poháru Iscarex a Orelské běžecké ligy. Závod je již od prvního ročníku koncipován jako závod pro „malé i velké". Tedy pro všechny věkové kategorie tak, aby se v jednom závodě „potkaly" děti školního i předškolního věku s těmi, kteří už běhají třeba i několik desítek let. Hlavním pořadatelem je Orel, jednota Dolní Dobrouč.

Termín se rychle blíží, v jaké fázi jsou přípravy?

Přípravy probíhají prakticky od začátku roku, počínaje zajištěním finančního krytí závodu, vytipováním a zajištěním tratí, spuštěním webových stránek závodu. V těchto dnech  probíhá kompletace cen pro vítěze a upřesnění rozdělení kompetencí pro jednotlivé pořadatele. Letos se tento závod poběží také jako Mistrovství České republiky veteránů v krosu. Záštitu nad letošním ročníkem převzal Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje, jenž by se také měl ujmout role startéra hlavního běhu.

Padla zmínka, že letošní ročník se poběží zároveň i jako Mistrovství České republiky veteránů v krosu. Jsou tedy nějaké odlišnosti oproti minulým ročníkům?

Ano, došlo ke změnám v profilu tratí a k jejich prodloužení. Hlavní závod má délku deset tisíc tři sta metrů, pro ženy sedm tisíc pět set metrů a poběží se jako dva okruhy. Oproti minulým ročníkům byl navýšen počet kategorií tak, abychom splnili podmínky Českého atletického svazu pro závod Mistrovství České republiky veteránů. Členění do kategorií nad pětatřicet let věku je tak po pěti letech. Pro hlavní závod se nám podařilo zajistit čipovou technologii pro měření času, což by mělo přinést zkrácení doby potřebné ke zpracování výsledků. Další novinkou v letošním ročníku je speciální kategorie, tzv. lidový běh, jejíž okruh bude měřit dva tisíce pět set metrů. Otevřená bude všem příchozím bez rozdílu věku a pohlaví. Je určena pro všechny, kdo chtějí „zakusit" soutěžní atmosféru, vyběhnout na trať s těmi nejlepšími a příště se třeba již zúčastnit v ostrém závodě.

Co čeká při závodě a po něm  na běžce?

Každý registrovaný závodník obdrží kromě občerstvení i poukázku na slevu při nákupu sportovního textilního zboží a zároveň bude jeho startovní číslo automaticky zařazeno do osudí tomboly. Pro ty nejlepší jsou pak připraveny ceny, v dětských kategoriích jsou to diplomy, medaile, poháry, věcné ceny, v dospělých pak věcné a finanční ceny. Po celé dopoledne bude pro děti přichystána trampolína, pro všechny ostatní pak stánky s textilem, cyklodoplňky,  sportovní nápoje a občerstvení.

Kdy se závod koná a jaký je vlastně jeho časový harmonogram?

Jak jsem již řekl, akce se uskuteční v sobotu 2. června ve sportovním areálu v Dolní Dobrouči. Zahájení bude v devět hodin a od půl desáté odstartují závody jednotlivých dětských, mládežnických a dorosteneckých kategorií. Start hlavního závodu pro muže i ženy a všechny veteránské kategorie a také zmiňovaného lidového běhu bude tradičně  o půl dvanácté. Veškeré podrobnosti včetně elektronického přihlašování, které je rovněž letošní novinkou, jsou na webu závodu www.bdk.orlicko.cz.

Kdybyste měl vyslovit nějaké přání na závěr – co by to bylo?

Asi každý pořadatel by chtěl pro svou akci příznivé počasí a dobrou účast. To je určitě i naše přání, a proto mi dovolte, abych využil i této příležitosti a srdečně pozval všechny příznivce krosových běhů na tento závod k nám do Dolní Dobrouče. Pořadatelství akce, jako je Mistrovství České republiky veteránů v krosu pro rok 2012, je pro nás jako pořadatele určitě závazkem i výzvou zároveň. Máme tak příležitost zúročit zkušenosti z minulých let. Mohu-li tedy přidat ještě jedno přání, pak by to bylo to, aby celý závod proběhl hladce k plné spokojenosti všech účastníků. Všem závodníkům pak přeji nejen sportovní úspěch v tomto závodě, ale aby si uchovali ten radostně unavený a těžko popsatelný pocit z každého doběhu do cíle jako tu nejlepší motivaci do dalších běhů.

(vm)

Autor: Redakce

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Cykloakce a pochod Lanšperským panstvím.

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Manévrem poslal tři lidi do nemocnice

Koclířov - Špatně dopadl nápad řidiče osobního auta Dacia, když se pokoušel v sobotu po třetí hodině odpoledne otočit na křižovatce silnice I/35 a III/36824 u Koclířova.

Dva tonoucí. Jen jeden měl štěstí

Mělice, Opatovice nad Labem - Dvakrát tento víkend vyjížděli záchranáři k případu tonoucích osob. Úspěšní byli pouze jednou.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta, devět zraněných, jedno úmrtí

Čankovice - Záchranáři i s vrtulníkem zasahovali u čelního střetu dvou aut. Nehoda si bohužel vyžádala jeden lidský život

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies