Mladým judistům vyšla Velká cena náramně

Česká Třebová – Velká cena České Třebové opět ukázala, jak na tom jsou mladí judisté z českotřebovského klubu.Celého zápasnického klání se účastnilo 38 oddílů z celé republiky, i počet závodníků je obdivuhodný, bylo jich 247.

2.2.2013

Velká cena v judu.Foto: Lubomír Novák

Mezi nejpočetnější výpravy, které zavítaly na II. ročník Velké ceny, patřily Femax Hranice (27), Judo ZŠ Sadová Čáslav (21) a samozřejmě nejvíc bojovníků vyslal do boje domácí klub Judo Česká Třebová, za který startovalo 35 mladých nadějí.
Hned v kategorie „mláďat" začala sbírka cenných kovů pro Třebovské. Ve všech váhových skupinách získali nadějní judisté sedm medailí.
Postarali se o to K. Štusáková (3. místo – 25,1 kg), L. Hübl (2. místo – 27,4 kg), J. Janiš (2. místo – 31,9 kg), V. Synek (3. místo – 34,6 kg), P. Vážková (1. místo – 38,2 kg), L. Rybka (1. místo – 44,7 kg) a J. Typl (3. místo – 50,6 kg).
V mladších žácích získali Třebovští 1. místo zásluhou Jakuba Stehlíka, který vyhrál ve váze do 27 kg a jedno 2. místo díky D. Štusákovi (42 kg).
Medaile zacinkaly i u mladších žákyň M. Ryšavé (28 kg), která byla druhá, a M. Čížové, jež vybojovala bronz ve váze do 36 kg.
Ani starší žáci se nenechali zahanbit a „placky" do sbírky přidali také. Zlato získal Vít Škrkoň ve váze do 42 kg. Třetí místo „bral" J. Růžička (46 kg), F. Adamský si pověsil na krk stříbro (50 kg). Úspěch se dostavil ve váze do 55 kg, kde J. Formánek získal 2. místo a jeho kolega A. Kobza byl třetí. M. Jirsa a A. Vítek skončili taktéž třetí ve své váze do 60 kg, respektive 66 kg. V nejvyšší váhové kategorii do 73 kg cinklo zlato T. Vernerovi.
Starší žákyně sice medaile nezískaly, ale nasbíraly cenné zkušenosti do dalších závodů.
Velká cena v judu.

Pořadí družstev – mláďata: 1. Femax Hranice, 2. Judo Česká Třebová, 3. Sokol Jihlava.
Mladší žactvo: 1. Daitó Ryu Pardubice, 2. Judo Česká Třebová, 3. Femax Hranice.
Starší žactvo: 1. Judo Česká Třebová, 2. Sokol Jihlava, 3. Judo ZŠ Sadová Čáslav.

Autor: Miroslav Bednář