V tom posledním hostili doma Autosklo Pardubice a po vyrovnaném výsledku 2:2 utkání dospělo k samostatným nájezdům, stejně jako předchozí dvě kola proti Plzni a Kladnu. Ale i tady byli úspěšnější střelci hostů.

Letohrad je tak s devíti body stále předposlední a jak už bylo naznačeno, v sobotu od 18:00 hodin Letohrad bude hostit lídra aktuální tabulky Kert Park Praha.

SK OEZ Testa Letohrad – HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice 2:3 ss (1:0, 1:2, 0:0)

Pardubičtí začali aktivněji a hned ve druhé minutě Šimaru prověřil po spolupráci s Waberem Barva. V další minutě se do akce dostala dvojice Rail – Minařík, první jmenovaný pálil, brankář Autosklářů Hora však jeho střelu vyrazil. Na konci osmé minuty fauloval hostující Hák, to byla šance pro Letohrad. Tu také Letohradští využili – po nahrávce Věcheta střílel Malík, Hora jeho střelu vyrazil, na dorážku Minaříka ale už byl krátký – 1:0. Poté Šimaru prověřil střelou Ingršt a v poslední minutě prvního dějství skončil zápas pro Minaříka, který si v souboji u mantinelu poranil nohu.

V 18. minutě byl vyloučen Kubíček, oslabení ale Letohradští ustáli, i přesto že v jednu chvíli na jednoho z Autosklářů zívala úplně odkrytá letohradská branka. Srovnání se diváci v Letohradě dočkali v úvodu 21. minuty, kdy se Ingršt vytočil zpoza branky a snažil se zakončit. Šimara vyrazil a následnou dorážkou na 1:1 srovnal Mokříž. Ve 27. minutě Letohradští opět strhli vedení na svoji stranu, když se k dorážce dostal Košťál – 2:1. Vzápětí to ale bylo 2:2 – po půlminutě se k míčku dostal Waber a bekhendovou střelou poslal míček k tyčce Šimarovy branky.

Ve třetí třetině bylo k vidění několik pěkných šancí, na střely byli aktivnější hosté, ale gólu se nikdo z týmu nedočkal. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých se netrefil nikdo ze tří Letohradských (Večerník, Hruška, O. Lux) a jediným šťastným střelcem byl pardubický Hodr. Bod navíc tak putuje do Pardubic.

Branky a asistence: 9:45 PP Minařík (Malík, Věchet), 26:22 Košťál (Furik) – 20:16 Mokříž (Ingršt), 27:01 Waber (Hodr), rozhodující SN Hodr
Vyloučení: 6:5, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, střely: 20:45. Rozhodčí: Boháček Tomáš, Hrazdíra Tomáš.

Sestava Letohradu: Šimara – Friml, Věchet, Malík, Grund, Kubíček, Janďourek, Kormunda, Minařík, O. Lux, Hruška, Voleský, Večerník, Košťál, Furik, Rail, J. Lux, Halbrštát.

Martin Motyčka, trenér Letohradu: „Odehráli jsme nejlepší zápas podzimu. Udělali jsme některé chyby v obranné činnosti, Pardubice nás přestřílely, ale hodnotím to tak, že výkon týmu stoupá nahoru. Věřím, že tým má na víc, než zatím předvádíme. Začali jsme bojovat, zlepšili oslabení a začali se snažit plnit to, co si řekneme v kabině. Od toho se to odvíjí. Mám strašně dobrý pocit z toho, co jsme proti Pardubicím předvedli. Chci pochválit hráče za to, že doopravdy dřeli a bojovali, i když tam byly některé chyby, ale to prostě vyplývá ze zápasu. Pokud budeme hrát takhle a předvádět takové výkony, tak věřím tomu, že se to musí zvednout. V sobotu hrajeme doma poslední zápas s Kertem. V Praze jsme s tímto týmem odehráli vyrovnaný zápas a i když po minulém kole máme zraněného Minaříka, na což se nemůžeme vymlouvat, tak se budeme znovu snažit hrát stejně dobře jako proti Pardubicím. A snad se štěstí konečně obrátí k nám a ty tři body uděláme.“