Konec před branami finále. Žamberk ztroskotal na béčku Jokeritu

Žamberk - Dveře se zabouchly. Hokejbalisté Žamberka do finále krajské ligy nepostoupili. V rozhodujícím pátém semifinále podlehli ve středu chrudimskému Jokeritu 2:3 po samostatných nájezdech.

20.5.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Velkou překážkou na cestě do boje o titul byl výkon chrudimského gólmana Kavána, který žamberské střelce doslova deptal. „„Do rozhodujícího zápasu jsme vstoupili aktivně a ze začátku měli několik dobrých šancí. Poté se hra více vyrovnala, nicméně nám se podařilo vstřelit branku a první třetinu vyhrát," okomentoval její průběh obránce Krejčí.

I v průběhu druhé třetiny Žamberk vedl, ale velmi lacino o vedení přišel. „Většinu času byli aktivnější hosté a dokázali vyrovnat. Využili jsme poté přesilovku, ale o náskok jsme skoro ihned přišli, kdy se po nedorozumění obrany a gólmana dostali Chrudimští velmi lacině k vyrovnání," mrzelo stabilního obránce. „Ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout, ale bohužel. Stejně jako v neděli jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí, když jsme několikrát selhali opravdu v jasných pozicích," trápilo Krejčího střelecké prokletí.

Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení. Šance na ukončení utkání měly oba celky, ale definitivně rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich měli navrch hosté a po zápase se mohli radovat z postupu do finále. „Série s Chrudimí byla velmi vyrovnaná. Všechny zápasy byly dramatické, vyrovnané a férové. Sérii jsme si de facto prohráli sami, protože už v neděli jsme měli postup na lopatě, ale v klíčových momentech všechny střelce opustilo i ono sportovní štěstí. Nakonec se tedy radoval tým spíše šťastnější než lepší. U nás zatím převládá zklamání, protože jsme vypadli ve stejné fázi jako loni, ale díky dobré základní části máme jistotu medaile a hlavně baráže, na kterou se těšíme. Tak uvidíme, jak to vše dopadne. Ještě bychom chtěli touto cestou velmi poděkovat Letohradu za možnost odehrát play off v jeho krásném areálu. Děkujeme i fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Zejména ve středu se sešli v úctyhodném počtu a dost zaplnili tribunu. Atmosféra tak na poslední zápas byla přesně taková, jaká by měla být," ohlédl se za celou sérií Jakub Krejčí.

Žamberk - Chrudim 2:3 sn

Fakta – branky: 10. Nožka, 22. Lyer – 17. Hořenovský, 22. Paukrt, rozhodující nájezd Řehák. Rozhodčí: Havelka, Vrba. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Třetiny: (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1). Diváci: 90.   (zr, nek)

Autor: Redakce

20.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tip liga

Tipující šlápli do pedálů. Cíl se blíží. Devátou etapu vyhrál Poslušný

Opilec svůj slib nedodržel

Budoucnost 'hotelového domu' je prozatím nejistá

Česká Třebová - Co bude s bývalou drážní nocležnou na Novém náměstí v České Třebové? Budoucnost objektu je zatím nejistá.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

AKTUALIZUJEME

Tragická nehoda u Janova uzavřela pětatřicítku

Janov/Gajer - Nehoda dvou kamionů a osobního auta zablokovala dnes dopoledne silnici I/35. K tragické události u Janova došlo ve tři čtvrtě na devět. Spolujezdec v osobním autě byl na místě mrtvý. Řidič utrpěl těžká zranění a bylo podle zpráv policie obtížné ho vyprostit. Na místo přiletěl vrtulník záchranné služby.

Škola bude mít nového ředitele

Česká Třebová - Vyšší odborná škola a Střední škola technická v České Třebové bude mít nového ředitele. Dosavadní ředitel školy Milan Kment se totiž k 31. červenci vzdal svého místa.