Hrdinou vyrovnaného duelu Štefka, rozhodl v nájezdech

Letohrad – V jedenáctém kole Ford Credit extraligy hokejbalistů hostil Letohrad v souboji na chvostu tabulky Ústí nad Labem.

7.11.2013

Souboj Letohradu s Ústím nad Labem rozhodly až nájezdy.Foto: Iva Janoušková

Ačkoliv chybělo málo, nakonec zápas dospěl do samostatných nájezdů, ve kterých vystřelil bod navíc pro domácí Filip Štefka. Ten se také stal v anketě webu hokejbal.cz hráčem víkendu.

Letohrad – Ústí nad Labem 4:3 SN (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)
Fakta – branky a asistence: 7. Minařík (Červinka, Voleský), 18. Štefka (Halbrštát), 36. Kormunda (Kovář, Košťál), rozh. náj. Štefka – 4. Langthaler (Kváš, Banda), 17. Soukup (Růžička), 17. Růžička (Langthaler). Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 38.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara – Friml, Urban, Malík, Dalecký, Košťál – Minařík, Halbrštát, Protzner, Červinka, Rail, Furik, Kormunda, Grund, Lux, Štefka, Voleský, Kovář, Kvaizar.

Letohradští do utkání nevstoupili tím nejlepším způsobem. Hned v úvodu putoval na trestnou lavici Voleský a domácí za to byli potrestáni gólem Langthalera. V páté minutě se role otočily, přesilovku hráli jeleni a ani tentokrát nezůstala bez využití, když ji po souhře s Červinkou a Voleským proměnil ve vyrovnávací gól Minařík – 1:1.
Začátek druhé třetiny měl podobný průběh. Furik fauloval a opět se měnil stav – přesilovkový gól si připsal Soukup. Vzápětí Ústečtí vedli o dvě branky, když Šimaru prostřelil Růžička – 1:3. S tím se domácí nechtěli smířit, když brzy odpověděl kontaktním gólem Štefka. Přišly i další možnosti a blízko k vyrovnání byl Halbrštát, dvě minuty před koncem třetiny navíc zahodil tutovku Furik, který netrefil prázdnotou zející soupeřovu svatyni.
V posledním dějství se Letohrad snažil srovnat skóre. Na začátku třetiny se do zakončení hnal Protzner, gólová óda ale v Letohradě zazněla až v 36. minutě, kdy na 3:3 srovnal ostrou ránou Kormunda. Utkání skončilo následně pro Červinku, který si nešťastně zranil zápěstí a zápas tak „dohrál" v nemocnici, kde ho čeká operace. Poslední pětiminutovka byla ve znamení přesilovek. Za zmínku stojí střela Voleského a také pokus o vítěznou branku z hokejky Dalekého. Rozhodnout musely samostatné nájezdy, v nichž byl Šimara stoprocentní a šťastným střelcem se stal v posledním nájezdu Štefka. (bed, ij)

Autor: Redakce

7.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Z utkání SKP Slovan Moravská Třebová vs. MFK Chrudim B.

Krajský přebor: Neporazitelný lídr? Povídejte to v Třemošnici

5. ročník "Kyšpereckého liciťáku".

Na Orlici mastili mariáš

Divize C: Pardubice nabily pořádnou baterii

Východní Čechy, Kratonohy - Ať žije reprezentační přestávka. Pro utkání v Kratonohách se totiž pardubická rezerva výrazně posílila. Důležité tři body ale vydolovala až dvě minuty před devadesátou. Pardubičtí tak soupeři vrátili podzimní prohru (0:3).

'Mrtvoly' upozornily na nebezpečné emise

Pardubický kraj - Řekli ne! Vstupní halu jedné z budov krajského úřadu v Pardubicích v pondělí pokryly „mrtvoly".

Krajská záchranka má nového ředitele

Pardubice – Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje povede Igor Paar. Na pozici ředitele nastoupí od začátku dubna.„Doktor Paar na záchrance pracuje už 18 let a doposud je vedoucím lékařem pro územní odbor Svitavy a Ústí nad Orlicí. Máme jistotu, že záchranná služba bude v rukou člověka, který dokonale zná veškeré vnitřní procesy a nebude se muset s agendou seznamovat," uvedl hejtman Martin Netolický.

Ptáček soupeři hlasitě zazpíval

Orlickoústecko - Nezaváhali. Pro vstup do jarní části krajské I.A třídy měli fotbalisté Lanškrouna ideálního soupeře. S předposledním Horním Jelení si poradili 4:0, když hattrick po přestávce nastřílel Ptáček. Stačilo mu 14 minut.