Hokejbalisté Letohradu si prodloužili sezonu, v poháru přešli přes Svítkov

Pardubice/Svítkov - Favorit nezaváhal a díky čtyřem brankám v poslední třetině s přehledem zvítězil. Další zápas se bude hrát v sobotu v Poličce.

3.12.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Ve čtvrtém kole Českého poháru v hokejbale, soutěže napříč výkonnostními úrovněmi, se proti sobě postavily celky prvoligového Svítkova Pardubice a extraligového Letohradu.

Letohradští splnili papírové předpoklady, když Svítkov porazili 6:0. V příštím kole, které se odehraje v sobotu 6. prosince, vyjíždějí na půdu druholigové Poličky. Ta porazila prvoligové Ježky Heřmanův Městec 4:1. Utkání v Poličce začíná v 10 hodin.

Svítkov Stars Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad 0:6 (0:1,0:1,0:4). V úvodu utkání byla domácím nabídnuta přesilovka v podobě vyloučení Kormundy. Avšak Svítkov, který k utkání nastoupil pouze v deseti lidech, přesilovku využít nedokázal. Ve třetí minutě střílel nebezpečně Furik, ale domácí gólman ho vychytal. Změnu stavu přinesla až jedenáctá minuta, kdy po nahrávce obránce Blechy poslal míček za záda Černického Válek – 0:1.
Do druhého dějství Letohradští vstoupili na výbornou – na 2:0 zvýšil po 45 sekundách od úvodního vhazování Košťál. V páté minutě letohradského strážce kasy Matyáše prověřil Mifek, o minutu později po předchozí souhře Ondráčka a Kormundy tvrdě pálil Doleček. Těsně před koncem měl šanci zvýšit skóre letohradský Hruška, jenž ale nedokázal usměrnit míček do soupeřovy odkryté branky.

Ve třetí minutě posledního dějství zvýšil na 3:0 Lux, tomu asistoval Válek. V sedmé minutě se na Matyáše řítila dvojice domácích hráčů Mifek - Kazda, letohradský brankář ale svoji svatyni ubránil. Posledních pět minut už bylo v režii Letohradu. V polovině dvanácté minuty svůj samostatný nájezd zakončil Kubíček, o 44 sekund později přihrávku Ondráčka gólově využil Lux a minutu a čtvrt před koncem utkání poslal míček za záda Černického Kovář – 0:6. Domácí Svítkov tak v soutěži končí a Letohradští si tím pádem prodlouží podzimní sezonu o další utkání – v sobotu se představí před fanoušky druholigové Poličky.

Fakta – branky a asistence: 10:17 Válek (Blecha), 15:45 Košťál (Furik, Kubeš), 32:58 Lux (Válek), 41:21 Kubíček (Kubeš), 42:05 Lux (Ondráček), 43:43 Kovář (Kubíček). Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely: 23:43. Rozhodčí: Karous, Řezníček. Sestava Letohradu: Matyáš Zdeněk – Matyáš Josef, Adamec, Doleček, Kubíček, Blecha, Košťál, Lux, Válek, Hruška, Kubeš, Kovář, Ondráček, Kormunda, Furik, Jacura.