Florbalistky Orlicko Třebovska jsou první!

Ostrava – Vítězství nad úřadujícím prvoligovým mistrem z Vítkovic a provětrání svitavské obrany katapultovalo ženy FbK Orlicko Třebovsko na průběžné 1. místo 1. ligy žen.

29.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Východ slunce, svěží vzduch a přízemní mrazíky. Za takového poetického rána se ženy OT vydaly do daleké Ostravy představit své florbalové vystoupení s názvem „We are one team“ , které nacvičovaly v předchozích sezonách, domácím Vítkovicím a sousedkám ze Svitav.

FbK Orlicko Třebovsko – 1. SC Woow Vítkovice B (3:1)

Pro Vítkovice začalo zápasové ráno příjemněji, když počáteční tlak s pomocí nepatrné teče českotřebovského obránce nešťastně proskočil gólmance Orlicko Třebovska za záda. Jelikož jsou hráčky OT na „vlastní“ góly zvyklé z poslední ligy, tento je nemohl vyvést z míry. Z míry byly však vyvedeny Vítkovice, když byly v průběhu zápasu 3x vyloučeny. Hned první přesilovku českotřebovská pětka sehrála s přehledem, za což byly hráčky odměněny vyrovnávacím gólem z hole kapitánky Drvoštěpové.

V každé ze zbylých třetin jim byly nabídnuty výhody v podobě přesilové hry. Ačkoli se Českotřebovačkám už žádnou z nich nepodařilo proměnit, ve hře 5 na 5 se jim dařilo víc. Vítkovice však nesložily hokejky a naopak bojovaly až do poslední vteřiny zápasu. Závěrečný nápor však hráčky Orlicko Třebovska ustály a po vítězství 3:1 tak získaly, s ohledem na loňské konečné výsledky divize 1. ligy, ten nejcennější skalp.
Góly: Drvoštěpová (Dokoupilová), Hyksová (Bednářová), Žatečková.

FbK Orlicko Třebovsko – FbK Svitavy (9:4)

Souboj se svitavskými rivalkami byl opepřen trochou přirozené sousedské rivality. Bohužel tím týmem, komu v 1. třetině nechutnalo, bylo Orlicko Třebovsko. Ačkoli soupeř nastoupil se 7 hráčkami do pole a tzv. gólmankou v brance, dokázal z minima vytěžit maximum, a po přesně umístěných gólech a podceněném výkonu Orlicko Třebovska vedl po první třetině už 4:1. Hráčky z České Třebové však svou florbalovou kůži nedaly lacino a poté, co tři hráčky OT vyslaly do svitavské brány své pozdravy, srovnaly po 2/3 zápasu hráčky Orlicko Třebovska krok na 4:4. Tento stav přinesl větší chuť a klid na jejich hokejky a více adrenalinu do žil. Jelikož měly sil na rozdávání, věnovaly svitavským rivalkám v poslední třetině dalších 5 míčků (když ten 6. nebyl uznán) s dovozem do jejich branky zdarma. Celé drama tedy skončilo happy-endem a vítězným skotačením. Svitavy přejely.

Góly: Kalíková (Kašparová), Hyksová, Voltnerová (Žatečková), Žatečková (Voltnerová), Dokoupilová (Žatečková), Drvoštěpová, Voltnerová (Kalíková), Hyksová, Drvoštěpová.

Po 4 odehraných zápasech okupuje tým žen OT 1. místo 1. ligy žen, divize II, s jednobodovým náskokem nad druhým Šumperkem.

Sestava: Diblíková – Voltnerová, Šedová, Beranová, Čížková, Lexová, Zindulková – Dokoupilová, Bednářová, Hyksová, Drvoštěpová, Žatečková, Krátká, Třísková, Kalíková, Kašparová. Trenér: Jiří Typl.

Speciály zdolávají 21 zatáček

Ústí nad Orlicí - Komu voní benzín a burácení motorů zní jako lahodná hudba, určitě nechybí v Ústí nad Orlicí, kde se konají víkendové závody do vrchu Ústecká 21.