Florbalistky Orlicko Třebovska jsou první!

Ostrava – Vítězství nad úřadujícím prvoligovým mistrem z Vítkovic a provětrání svitavské obrany katapultovalo ženy FbK Orlicko Třebovsko na průběžné 1. místo 1. ligy žen.

29.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Východ slunce, svěží vzduch a přízemní mrazíky. Za takového poetického rána se ženy OT vydaly do daleké Ostravy představit své florbalové vystoupení s názvem „We are one team“ , které nacvičovaly v předchozích sezonách, domácím Vítkovicím a sousedkám ze Svitav.

FbK Orlicko Třebovsko – 1. SC Woow Vítkovice B (3:1)

Pro Vítkovice začalo zápasové ráno příjemněji, když počáteční tlak s pomocí nepatrné teče českotřebovského obránce nešťastně proskočil gólmance Orlicko Třebovska za záda. Jelikož jsou hráčky OT na „vlastní“ góly zvyklé z poslední ligy, tento je nemohl vyvést z míry. Z míry byly však vyvedeny Vítkovice, když byly v průběhu zápasu 3x vyloučeny. Hned první přesilovku českotřebovská pětka sehrála s přehledem, za což byly hráčky odměněny vyrovnávacím gólem z hole kapitánky Drvoštěpové.

V každé ze zbylých třetin jim byly nabídnuty výhody v podobě přesilové hry. Ačkoli se Českotřebovačkám už žádnou z nich nepodařilo proměnit, ve hře 5 na 5 se jim dařilo víc. Vítkovice však nesložily hokejky a naopak bojovaly až do poslední vteřiny zápasu. Závěrečný nápor však hráčky Orlicko Třebovska ustály a po vítězství 3:1 tak získaly, s ohledem na loňské konečné výsledky divize 1. ligy, ten nejcennější skalp.
Góly: Drvoštěpová (Dokoupilová), Hyksová (Bednářová), Žatečková.

FbK Orlicko Třebovsko – FbK Svitavy (9:4)

Souboj se svitavskými rivalkami byl opepřen trochou přirozené sousedské rivality. Bohužel tím týmem, komu v 1. třetině nechutnalo, bylo Orlicko Třebovsko. Ačkoli soupeř nastoupil se 7 hráčkami do pole a tzv. gólmankou v brance, dokázal z minima vytěžit maximum, a po přesně umístěných gólech a podceněném výkonu Orlicko Třebovska vedl po první třetině už 4:1. Hráčky z České Třebové však svou florbalovou kůži nedaly lacino a poté, co tři hráčky OT vyslaly do svitavské brány své pozdravy, srovnaly po 2/3 zápasu hráčky Orlicko Třebovska krok na 4:4. Tento stav přinesl větší chuť a klid na jejich hokejky a více adrenalinu do žil. Jelikož měly sil na rozdávání, věnovaly svitavským rivalkám v poslední třetině dalších 5 míčků (když ten 6. nebyl uznán) s dovozem do jejich branky zdarma. Celé drama tedy skončilo happy-endem a vítězným skotačením. Svitavy přejely.

Góly: Kalíková (Kašparová), Hyksová, Voltnerová (Žatečková), Žatečková (Voltnerová), Dokoupilová (Žatečková), Drvoštěpová, Voltnerová (Kalíková), Hyksová, Drvoštěpová.

Po 4 odehraných zápasech okupuje tým žen OT 1. místo 1. ligy žen, divize II, s jednobodovým náskokem nad druhým Šumperkem.

Sestava: Diblíková – Voltnerová, Šedová, Beranová, Čížková, Lexová, Zindulková – Dokoupilová, Bednářová, Hyksová, Drvoštěpová, Žatečková, Krátká, Třísková, Kalíková, Kašparová. Trenér: Jiří Typl.

(drv)

29.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Bazén ve Vysokém Mýtě.

Strážníci se dočkají nového auta

Vedení městské společnosti Služby města Pardubic vyrazilo pod vedením ředitelky Ley Tomkové (ANO) do Jihoafrické republiky. Prý na pracovní cestu.

Ředitelka Služeb ve funkci končí

Hajlující vlčák ústeckého absolventa je Grafikou roku

Praha/Ústí n. O. – Ze Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí vycházejí absolventi, kteří se v životě neztratí. A nejen to. Řada z nich pokračuje ve studiu na vysokých uměleckých školách a sbírají úspěchy. Jeden opravdu výrazný zaznamenal ve středu 15. února grafik a ilustrátor Jakub Bachorík.

Město připravuje revoluční změnu v nakládání s odpady

Moravská Třebová – Moravská Třebová od března zavádí sofistikovaný svoz odpadu.

Bravo! Kohouty hnala fantastická návštěva

Česká Třebová – Drama od první do poslední minuty. Takové bylo páté a rozhodující čtvrtfinálové střetnutí krajské ligy, ve kterém Kohouti po tuhém boji udolali juniorský tým Havlíčkova Brodu.