Famózní třetí třetina poslala Lokomotivu do semifinále

Česká Třebová – Pátý a zároveň rozhodující duel čtvrtfinále play-off I. Národní hokejbalové ligy mezi Pardubicemi a Českou Třebovou se hrál na půdě Pardubic, tudíž výhoda byla na straně Autosklářů.

25.4.2014

Ze čtvrtfinálové série Česká Třebová - Pardubice B.Foto: J. Badzik

Hráči Lokomotivy však přijeli s velkým odhodláním utrhnout pro sebe poslední díl série a vybojovat si postup do semifinále.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B – Lokomotiva Česká Třebová 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
 Branky: 32. Š. Švec (Voleský, Jirmásek), 35. Lustyk (Š. Švec, Hudec), 44. M. Švec (Š. Švec), 45. Vostrčil (Voleský, Hudec). Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Pardubice: Stárek (Paleček) – Dubišar, Kamarýt, Vacek, Förstl, Hlaváček, Barva, Podařil, Hrnčíř, Skřivánek, Kasal, Vršínský, Špringl, Zemánek, Šimek, Jirák, Jurga, Novotný. Č. Třebová: Štarman, Šmíd – Macků, Mrštný, Dobrovský, Tlapák, Hynek, Voleský, Deml, Kvasnička, Vostrčil, Jirmásek, Hudec, Š. Švec, M. Švec , Lustyk.

Slunečné počasí, velmi slušná divácká kulisa, o kterou se postaral zejména fanklub z České Třebové, to vše slibovalo parádní hokejbalové představení.
Od první minuty se naplňovalo očekávání dramatické a vyrovnané bitvy. Úvod zápasu patřil domácím, kteří hýřili aktivitou a pohybem. Pardubickým se dařil zejména rychlý přechod přes střední pásmo, a to dělalo hostím z České Třebové značné potíže. Po jednom z takových průniků si musel pomoci nedovoleně Mrštný a domácí měli v 5. minutě výhodu přesilové hry. Pardubičtí zamkli Třebovské v obranném pásmu, ale Štarman měl zavřeno.
Druhou část začali lépe borci s kohoutem ve znaku. Pomohla jim k tomu zejména dohrávaná přesilová hra z konce první třetiny. Jenže ani hosté nenašli recept na vstřelení branky. Autoskláři dokazovali, že přesilové hry pilně trénovali, a i ve své druhé početní výhodě byli velmi nebezpeční, ovšem znovu bez gólového efektu. Ve zbylé části třetiny oba týmy pečlivě bránily, a tak skóre na jejím konci bylo stejné jako na začátku zápasu.
Čekání na gól ukončili hráči České Třebové, když ve 32. minutě našla přihrávka Voleského Š. Švece, který si seběhnul z obrany před branku a tečí otevřel skóre. Domácí zvýšili obrátky, ale z přemíry snahy vyplynul nedovolený zákrok, který dokázali hosté potrestat, když Š. Švec nahodil balonek před Stárka, kterého tečí překonal Lustyk – 0:2. To již bylo s Pardubicemi na pováženou. Ty se však nevzdávaly a ještě úporněji se snažily o korekci výsledku. Více než dvě minuty před koncem utkání se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, ale hráči České Třebové se z tlaku vymanili a M. Švec zvýšil do prázdné branky na 3:0. Do konce střetnutí stihnul ještě překonat frustrovaného Stárka Vostrčil.
Třebovští si tak po roce zopakují boje o medaile. V semifinále je čeká soupeř z jihu Moravy – Sudoměřice.
Jiří Jebousek, trenér České Třebové: „Pokud bych měl na hlavě klobouk, musel bych ho před týmem smeknout. Sérii jsme začínali bez pěti z různých důvodů absentujících hráčů a v jejím průběhu jsme přicházeli o další, kteří bohužel museli vyhledávat i nemocniční ošetření. Z tohoto pohledu jsem rád, že je série za námi. I bez nich jsme se ale dokázali semknout a najít v sobě sílu do dalších bojů. Při pohledu na výsledky je jasné, že v sérii dominovali především brankáři. Za nejlepšího hráče Třebové bych proto zcela jednoznačně označil našeho gólmana Radka Štarmana a pardubického Davida Stárka možná za nejlepšího hráče celé série. O to víc si cením, že na něho naši hráči našli recept." (kš, bed)

Autor: Redakce

25.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

K výročí mobilizace rozsvítí bunkry v pohraničí

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu. Říkají jí šapitó.
15

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu, říkají jí Šapitó

Noc sokoloven slibuje zážitek

Orlickoústecko - Páteční noc bude patřit sokolovnám. Do letošní Noci sokoloven se zapojili i Českotřebovští a Brandýští.

OBRAZEM: Sešli se přátelé myslivosti

Sopotnice /FOTO/ - V Sopotnici se konala Slavnost přátel přírody a myslivosti. Její součástí byla i přehlídla loveckých psů, vystoupili trubači Markazíni, v doprovodném programu bavil například fotokoutek.

FOTOGALERIE: Na zámku hrály dechovky

Choceň /FOTO/ - V Chocni na nádvoří zámku vystoupily mládežnické dechovky. Akci provázela nepřízeň počasí.

Finále cyklistického seriálu se nezadržitelně blíží

Vysoké Mýto - Již tuto neděli 24. září bude Tyršova plovárna ve Vysokém Mýtě vyhrazena netradičně malým cyklistům. Uskuteční se zde finálový závod cyklistického seriálu Hledá se vítěz, který je určen pro žáky ze základních škol Pardubického kraje.