Družba přehrála Slavičín, skvěle 'lapal' Hanus

Polička – Na další dvě utkání Celostátní ligy sálového fotbalu se Mýtští vydali znovu do sportovní haly v Poličce. Tentokrát bylo jejich tažení úspěšnější a Družba si mohla zapsat do statistik první vítězství v sezoně.

7.11.2013 1

Ilustrační fotoFoto: Archiv/Deník

FC Družba Vysoké Mýto – SK Jerevan Slavičín 3:0 (0:0)

Branky: 36. a 40. Novák, 39. Valla. Rozhodčí: Syrůček, Frajt. ŽK: 1:2. MK: 0:1. Chyby: 6:5.
V úvodním utkání se představil oslabený Jerevan Slavičín proti nováčkovi soutěže z Vysokého Mýta. Hosté měli v první půli několik velmi dobrých příležitostí, třikrát se v nadějné pozici objevil Zoubek, ale proti byl skvěle chytající Hanus. Proto se také do kabin odcházelo za bezbrankového stavu. Vysoké Mýto si větší příležitost nevytvořilo.
Do druhé části nastoupili Východočeši ve zcela jiném světle, zatlačili hosty, vypracovali si dobré střelecké příležitosti, ovšem první velkou šanci neproměnil hostující D. Cícha. Vzápětí však faulem na polovině domácích oslabil svůj tým, když obdržel druhou žlutou, a tedy i modrou kartu. Slavičínu postupně docházely síly, což se podařilo Mýtským ve 36. minutě využít otevřením skóre utkání. Hosté poté otevřeli obranu a ještě dvakrát inkasovali. Družba si připsala zasloužené první vítězství.

FC Družba Vysoké Mýto – GIOIA Brno 2:5 (2:0)

Branky: 2. Faltys, 5. Šavelka – 27. a 36. Klimeš, 29. Presl, 32. Cenek. 39. Doubravský. Rozhodčí: Frajt – Hamrník. ŽK: 2:2. Chyby: 7:5.
Vysoké Mýto: Hanus – Valla, Hromádka, Faltys, Tesař, Komárek, Lebeda, Šavelka, Hermann, Novák, Bartoš.
Ve třetím utkání hracího dne se po prvním poločase schylovalo k velké senzaci. Vysoké Mýto, které bylo namlsáno první ligovou výhrou, dokázalo především v prvním poločase hodně potrápit favorizovanou brněnskou Gioiu. Hosté byli zaskočeni, nemohli se dostat do tempa, nevycházela jim kombinační hra a navíc měli před sebou velkou překážku v podobě opět skvěle chytajícího Hanuse. Východočeši ale neudrželi nadějné dvoubrankové vedení. Po přestávce už se rozjela brněnská mašina naplno, hosté předváděli skvělé kombinace, pohyb a přesnou střelbu a nakonec dostali domácí na kolena pěti góly.
Další výsledky – 2. turnaj: SC Premium Stonava – Chemcomex Praha 0:4, SC Premium Stonava – Chemcomex Praha 2:1, SC Premium Stonava – FK Adria Nový Bor 1:4, SC Premium Stonava – FK Adria Nový Bor 1:3, VPS NOVABRIK Polička – SK Jerevan Slavičín 13:0, VPS NOVABRIK Polička – GIOIA Brno 5:5, Bombarďáci Větřní – SK SICO Sportovní centrum Jilemnice 4:2, Bombarďáci Větrní – AC Vegas Hradec Králové 13:4.

Autor: Redakce