VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽAMBERK

OBRAZEM: Společnými silami osázeli záhonky

Žamberk - Ve středu 18. května se na pěší zóně v Žamberku konalo Veřejné osázení záhonků, které zorganizovaly autorky projektu Zahrada bez plotu. 

Výbuch zranil zaměstnance, odletěl s ním vrtulník

Žamberk – Do Žamberka opět letěl záchranářský vrtulník. Ve čtvrtek ráno tu v areálu sběrných surovin došlo k pracovnímu úrazu, který zpočátku působil jako výbuch propanbutanové láhve. K případu vyjeli místní profesionální i dobrovolní hasiči.

Pozemek už patří městu, vznikne nové parkování

Žamberk /Krátce/ - Pozemek o výměře bezmála 4,5 tisíce metrů čtverečných v centru Žamberka kdysi odkoupila od soukromých majitelů společnost, jež plánovala výstavbu Lidlu. K té ale nedošlo a pozemek na nám. Gen. Knopa chátral.

Opěrná zeď se dočkala opravy

Žamberk – Řidiči projíždějící městem po „jedenáctce" musí počítat se zdržením. Probíhá zde totiž už loni plánovaná oprava opěrné zdi v úseku pod židovským hřbitovem. Provoz na místě řídí semafory.

Na čarodějnicích v Žamberku se slavilo

Žamberk - CEMA Žamberk, z.ú. letos opět pořádala velkou akci pro veřejnost Pálení čarodějnic. Počasí neuvěřitelně přálo, a díky tomu dorazil i rekordní počet návštěvníků. Sešlo se velké množství malých čarodějek a čarodějů, kteří si mohli zadovádět na různých stanovištích, a získat tak zajímavé dárečky. V podvečer zpestřily program dvě taneční skupiny. Již proslulé Babylenky z Letohradu a nově i skupina Alabama ze Žamberku. Od 19 hodin hrála oblíbená kapela Wejvrat, která strhla k tanci téměř každého.

V Helvíkovících děti probudily broučky

Helvíkovice – V polovině dubna se již děti nemohly dočkat, až začne tradiční broučkiáda. S radostí přicházely se svými rodiči i prarodiči v krásných kostýmech, u mateřské školy je vítali usměvaví broučci. Na cestu se vydalo 61 dětí a 38 dospělých.

Žamberk ovládly studentské slavnosti majáles

Žamberk – První májový den se v Žamberku už tradičně nesl v duchu studentské slavnosti Majáles. Krásnou neděli jste si mohli užít na Masarykově náměstí, kam po druhé hodině odpolední dorazil majálesový průvod vedený mažoretkami a dechovým orchestrem ZUŠ Petra Ebena.

Soutěž o technický talent prověřila týmovou spolupráci

Orlickoústecko – Jediný vybraný tým z regionu reprezentoval Pardubický kraj na prvním celorepublikovém kole odborné soutěže žáků a studentů T-Profi (Talent pro firmy) v Praze. Pod patronací firmy Bühler CZ Žamberk se družstvo tvořené třemi žáky Základní školy z Výprachtic a třemi žáky prvního ročníku oboru obráběč kovů Střední školy obchodu, řemesel a služeb ze Žamberku utkalo s dalšími třinácti družstvy.

Kraj má zájem spojit své aktivity s Muzeem starých strojů

Žamberk – Muzeum starých strojů v areálu Vonwillerovy továrny se veřejnosti otevírá jen párkrát ročně. Letos otevře své brány v sobotu 21. května, kdy nabídne spanilé jízdy parních strojů a množství další techniky. V budoucnu by ale jeho expozice mohly být přístupné celoročně.

Muži kradli za bílého dne. Netušili, že neunikli pozornosti strážníka

Žamberk – Zloději ve dne v noci chodějí, říká se. A je to tak. V pondělí odpoledne se v Žamberku na Masarykově náměstí dva muži vloupali do zaparkovaného auta a sebrali z něj kabelku. Zlodějíčci s lupem utekli. Nevěděli ale, že neunikli pozornosti městského strážníka, který kontaktoval policisty.

V muzeu starých strojů přivítají hejtmana

Žamberk /Krátce/ – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický má v úterý v plánu navštívit Muzeum starých strojů a technologií, které vzniká v bývalé textilní továrně Vonwiller.

Projekt zimního stadionu dali Žamberští prozatím k ledu

Žamberk – Zastupitelé dali projekt zimního stadionu za 50 milionů korun k ledu. Než seženou dotační titul, který by pokryl alespoň polovinu nákladů, poohlédnou se po levnější variantě zastřešení kluziště, úpravy zázemí šaten a sociálního zařízení i odpovídajícím chlazení. Zimák už přitom na dokončení čeká od roku 2010, kdy byl otevřen.

Žamberské muzeum zahájí sezonu výstavami o Velké válce

Žamberk - Zdejší muzeum zahájí novou muzejní sezonu v neděli 24. dubna od 14 hodin otevřením výstavy Dva kamarádi: Sočská fronta očima dvou přátel a Velká válka 1914 1918. Výstavy potrvají do 19. června.

OBRAZEM: Rallye Šmídl nabídla hromadu zážitků – hořící auto, soutěže i tetování

Žamberk – Kdo zavítal v sobotu odpoledne do areálu firmy Šmídl v Žamberku, nelitoval. K pátému ročníku amatérské automobilové soutěže Rallye Šmídl tu byl připraven bohatý doprovodný program, který si užívali malí i velcí. Svou prezentaci tu měli profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři, žamberští městští policisté i Besip. U jeho stánku si mohli všichni vyzkoušet slalom se speciálními brýlemi, které evokovaly alkoholové opojení po cca sedmi pivech, či chůzi pod vlivem drog.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies