VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Galerie slaví výročí a nabídne Talent napříč generacemi

Vysoké Mýto – Rok 2017 je pro městskou galerii ve znamení oslav. Připomíná si totiž své šedesátiny. „Galerijní sbírka je dědictvím pro další generace, proto jsme jako leitmotiv této sezony zvolili obdobné téma a nazvali jej Talent napříč generacemi," uvedla kurátorka Iveta Danko a dodala, že galerie v průběhu roku představí výtvarníky, které kromě lásky k umění pojí i rodinné vazby."

Výtěžek festivalu je 454 924 korun

Vysoké Mýto /Krátce/ – Skončil 10. ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá. Akce měly rekordní návštěvnost, vybrala se nejvyšší částka v historii festivalu. 454 924 Kč umožní hendikepované Míše Mikulecké absolvovat léčebné terapie a dennímu centru Berenika uhradí část provozních nákladů.

Vodu ohrožují staré vrty, chystá se sanace

Vysokomýtsko - Vysokomýtská radnice požádala o dvě dotace, letos chce opravit dva vrty.

Zase opilci... V baru i za volantem

Vysoké Mýto – V posledních týdnech neuplynul den, aby hlídka městské policie nebo Policie ČR neřešila nějakého opilce. Nejinak tomu bylo před Štědrým dnem. V pátek 23. prosince před půlnocí byla hlídka strážníků přivolána do místního baru, kde dva podnapilí muži ve věku třiadvaceti let obtěžovali ostatní štamgasty. Hlídka je z baru vyvedla. Svůj úmysl vrátit se si rozmysleli až pod pohrůžkou záchytky. Na Štědrý den po 2. hodině ranní vyrazil se svým BMW dělat hodiny na křižovatku ulic Pražská a Komenského dvaatřicetiletý muž.

Vysokomýtští zastupitelé schválili rozpočet

V. Mýto /Krátce/ – Zastupitelé na svém jednání schválili rozpočet na rok 2017. Ten byl odsouhlasen jako schodkový, přičemž schodek ve výši 21 milionů je pokryt volnými finančními prostředky města z minulých let.

Muž na svůj tah nezapomene

Vysoké Mýto – Velký předvánoční tah. Tak by se dala popsat třetí prosincová sobota pětatřicetiletého muže, který v jedné z restaurací zapíjel ukončení roku.

Krádež sluchátek se mu prodražila

Vysoké Mýto – Svérázným způsobem vyřešil svou touhu po nových sluchátkách dvaadvacetiletý mladík v prodejně Tesco ve Vysokém Mýtě. Zboží za 279 korun tu den před Štědrým dnem ukradl.

„Stacionář je pro sestry skvělá příležitost, jak strávit smysluplně každý den“

Jaké to je mít handicapovaného sourozence? Anebo rovnou dva? Své o tom ví šestadvacetiletá Aneta Štanclová. Ta strávila téměř celý život se svými postiženými sestrami v Makově u Litomyšle. Dvojčata Petra a Renáta, které se v roce 2014 rozhodl podpořit projekt Hudba pomáhá, trpí kvadruparetickou formou mozkové obrny s přidruženým mentálním postižením, zrakovou vadou a epilepsií.

Náhlý smyk je nepřekvapí! Řidiči autobusů trénovali na kluzké ploše

Vysoké Mýto – K Vysokému Mýtu sice autobusy neodmyslitelně patří, ale na místním autodromu je až tak často nevídáme. S počátkem zimního období dochází na silnicích k mnoha krizovým situacím, které ne vždy končí šťastně. To si uvědomují nejen řidiči, ale i provozovatelé všech druhů přeprav. V posledních letech je stále častější, že na některé autodromy přicházejí se žádostmi o poskytnutí zdokonalovacího výcviku neboli školy smyků.

Novinkou je karta s kotoučem

Vysoké Mýto - S blížícím se koncem roku města opět prodávají parkovací karty. Ve Vysokém Mýtě zveřejnili upravené ceny pro příští rok a občanům nabízejí novou variantu pro placení parkování.

V barokním areálu letos zazní i swing a jazz

Vraclav – Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě pořádá v neděli 18. prosince od 17.30 tradiční vánoční koncert s živým betlémem v barokním areálu na Vraclavi. V letošním roce se návštěvníkům představí úspěšný svitavský soubor SYxtet.

Informační centrum v Mýtě vystavuje betlémy

Vysoké Mýto - Turistické informační centrum ve Vysokém Mýtě obsadily betlémy. Sbírka, která jinak zůstává očím návštěvníků skryta v depozitáři Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem, ukazuje průřezovou tvorbu šikovných betlémářů.

Ve městech se rýsují obchvaty kvůli dálnici D35

Orlickoústecko, Svitavsko – Kapky naděje. Tak by se dalo mluvit o posledních zprávách z Vysokého Mýta, kde se minulý týden konalo jednání k projektu dálnice D35 a přivaděčů k ní.

Hotové tratě bikerům otevřou až v dubnu

Vysoké Mýto – Bikeři, kteří se těšili, že ještě letos vyzkouší nové trailové tratě na Vinicích, mají smůlu. Narazí tu na ceduli Trail uzavřen. Hotové tratě v délce více než dvou kilometrů si totiž nyní potřebují „sednout" a několikaměsíční klid je k trvalému zpevnění jako dělaný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies