VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Ukáží účelnost i krásu přehrad

Vysoké Mýto – Zdejší VOŠ a SŠ stavební slaví v letošním roce 120. výročí založení, během roku se uskuteční řada akcí.

Poznáváte muže?

Vysoké Mýto – Policie hledá zloděje, který okradl seniora.

Zajímal se o věž

Vysoké Mýto – Radnici ve Vysokém Mýtě v úterý navštívil senátor Radko Martínek, který se na pracovním jednání zajímal o stav a plán obnovy památek.

Obchvaty mají své pro i proti

Orlickoústecko – V minulých dnech se opět debatovalo o vzniku dálnice D35. Ve Vysokém Mýtě v souvislosti s tím upozornili na malý zádrhel: koridor se nachází v blízkosti vodního zdroje. Radnice tedy znovu upozornila Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má zvýšenou ochranu vodního zdroje Pekla v projektu zohlednit.

Spojí umění otce, syna a dcery

Vysoké Mýto – Městská galerie pro letošní sezonu připravila sérii výstav nazvanou Talent napříč generacemi. Pestrý rok 2017, ve kterém galerie oslaví šedesát let od svého založení, zítra zahájí svou výstavou Richard Pešek se svým synem Richardem a dcerou Alenou.

Policie varuje: Pozor i na sáňkách!

Vysoké Mýto – Stačilo málo a mohlo dojít k tragédii. Řeč je o střetu auta s dítětem na sáňkách, ke kterému došlo v neděli odpoledne v Mýtě. Dítě na plastových sáňkách téměř vjelo pod kola citroenu, a to i přesto, že bylo pod dozorem rodičů. „Sjezd ze zasněženého kopce naštěstí neskončil tragicky," podotkla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Naladí hrou, tancem i zpěvem

Vysoké Mýto /Krátce/ – Ani letos nechybí tradiční akce Vysokomýtské souznění. Hlavní myšlenkou je nabídnout hudební, pěvecké i taneční vystoupení nejen nadaných žáků základních uměleckých škol, ale i dětí se zdravotním postižením.

Řidič v dodávce naboural kamion

Vysoké Mýto – Na silnici I/35 ve směru od Litomyšle na Vysoké Mýto došlo dnes po třinácté hodině k vážné dopravní nehodě. Řidič dodávky pravděpodobně nedobrzdil vzdálenost mezi vozidly a narazil do zadní části nákladního automobilu.

Bazén čeká omlazení. Rarita však zůstane

Vysoké Mýto – Zastaralé technologie, dožilé rozvody elektřiny a vody a poruchy vodoinstalace. Takové problémy budou brzy pro mýtský plavecký bazén minulostí. Radnice totiž po pětatřiceti letech existence bazénu chystá jeho generální rekonstrukci.

Vyjížděli k opilci i hysterické ženě

Vysoké Mýto – Vysokomýtští strážníci se rozhodně nenudí. Svědčí o tom případy z minulých dnů.

Šetří, jak se bude jezdit okolo Pekla

Vysoké Mýto /Krátce/ – Radnice v minulých dnech upozornila Ředitelství silnic a dálnic, že projekt dálnice D35 musí být v souladu s ochranou vodního zdroje Pekla, který je strategicky důležitý pro Mýto i celý region. Podle ŘSD rozhodování, zda oblast překlene mostní estakáda, nebo se použije lehčený násyp, pomohou geofyzikální měření. 

Řešili zabouchnuté klíčky i ukradenou whisky

Vysoké Mýto - Ze zápisníků vysokomýtských strážníků.

Čtvrtý ročník soutěže už běží

Vysoké Mýto – Za starý nový! S tímto heslem letos radnice rozběhla čtvrtý ročník soutěže Nový mobil.

Muž maskovaný v kukle zmlátil mladíka lopatou

Vysokomýtsko – Na začátek nového roku zřejmě jen tak nezapomene devatenáctiletý mladík z jedné obce na Vysokomýtsku. Druhý lednový den ho na oploceném soukromém pozemku jednoho z rodinných domů napadl v té chvíli neznámý útočník. Lopatou!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies