VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Pátrání po muži dopadlo úspěšně

Vysoké Mýto – Sobotní odpoledne naplněné strachem se po dvouhodinovém pátrání v dobré obrátilo.

Strážníci se dočkají nového auta

Seriál Deníku: investice 2017

Dialýza tu bude, brzdí Mýto klepy

Vysoké Mýto – Mýtská dialýza. Dlouho diskutované téma, které se letos má dočkat své realizace. Teď se ale opět stala předmětem debat občanů.

Debata o bazénu změní svůj termín

Vysoké Mýto – Radnice nyní usilovně pracuje na přípravě velké rekonstrukce krytého plaveckého bazénu.

O cenu města usiluje víc než osmdesát lidí

Vysoké Mýto – Zastupitele čeká na středečním jednání každoroční úkol: udělit výroční ceny města za rok 2016. „Celkem bylo doručeno 84 nominací pro 81 nominovaných v deseti kategoriích. I letos bude kromě výročních cen udělena Cena starosty města," informovala mluvčí radnice Marie Lněničková.

Po rekonstrukci bude bazén ladit do barev města

Vysoké Mýto – Oprava bazénu bude letos také jednou z velkých investic pro Vysoké Mýto. Radnice zveřejnila vizualizace a připravuje výběrové řízení na dodavatele, které proběhne v příštích týdnech současně se stavebním řízením.

Vystavují model blbouna nejapného

Vysoké Mýto – Regionální muzeum ovládli ptáci. Od 7. 2. je veřejnosti přístupná výstava Atlas ptáků neobyčejných, která představuje skutečné ptáky, ale i ty, kteří žijí jen v naší fantazii.

Strážníky zaměstnávali opilci, policisty dopravní nehody

Vysoké Mýto – Opilý muž ležící na chodníku, třiadvacetiletá žena s bezmála třemi promile spící u světelné křižovatky či třiašedesátiletý muž podřimující na chodníku v ulici Větrná. To jsou jen poslední tři letošní případy opilých lidí, ke kterým vyjížděli mýtští strážníci.

Pitná voda je přednější! Koridor zdroj nesmí ohrozit

Vysoké Mýto – Rozruch okolo plánované stavby D35 v blízkosti Vysokého Mýta způsobily informace, že by koridor mohl ohrozit zdroje pitné vody v lokalitě Pekla, které jsou strategicky důležité pro Vysoké Mýto i celý region.

Opilý řidič skončil v příkopu, druhý se jej snažil vytáhnout

Vysoké Mýto – Součinnost policistů, strážníků a hasičů si v sobotu vyžádala nevinně vypadající zapadlá dodávka na ulici Vraclavská ve Vysokém Mýtě, s jejímž vytažením zápasili dva muži. Bezúspěšně.

AKTUALIZOVÁNO

V Mýtě zemřel řidič, střetl se s autobusem

Vysoké Mýto - Nehoda s tragickým koncem se stala ve čtvrtek před 15. hodinou v blízkosti autodromu ve Vysokém Mýtě.  

OBRAZEM: Peškovi předvedli malby, sochy i tanec

Vysoké Mýto - Výstavní cyklus Městské galerie ve Vysokém Mýtě nazvaný Talent napříč generacemi zahájil v pátek ústeckoorlický výtvarník Richard Pešek, který společně se synem Richardem a dcerou Alenou zahájili výstavu 3 spojená umění. Na vernisáž našlo cestu zhruba 120 návštěvníků, místních i přespolních, včetně hejtmana Martina Netolického a jeho náměstka Michala Kortyše. Z úst bývalého starosty Ústí, který po komplikacích při operaci skončil na invalidním vozíku, šla slova díků nejen směrem k návštěvníkům, ale hlavně k rodině a přátelům. Výstava v galerii potrvá do 12. března.

Zásah hasičů komplikoval mráz

Vysoké Mýto – Červený kohout řádil včera v jednom z rodinných domků v Mýtě.

Vysokomýtské souznění nabídlo spoustu pozitivní energie

Vysoké Mýto - Strhující finále měl 8. ročník Vysokomýtského souznění, které ve čtvrtek 26. ledna večer společně pořádala Základní škola a Praktická škola Svítání se Základní uměleckou školou ve Vysokém Mýtě. Akce, jejímž cílem je propojit děti i dospělé lidi se zdravotním postižením a nadané žáky ze „zušky", vyvrcholila energií nabitým vystoupením muzikoterapeutického sboru školy Svítání Mlima Jua.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies