VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Uprostřed Pardubického kraje na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Brna leží město Vysoké Mýto. Jeho krása je však řidičům automobilů jedoucím po této silnici skryta. Jen věže kostela a městských bran dávají tušit, že o pár desítek metrů dál se nalézá historické centrum. Co však projíždějící nemohou minout, je při vjezdu do města továrna na výrobu autobusů Iveco Czech Republic, a. s. (dříve Karosa) a při výjezdu velký areál autodromu a letiště. V první polovině 20. století přinesla městu věhlas firma Carrosserie Sodomka, patřící vynikajícímu designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi. Firma proslavila ve 30. a 40. letech svými vozy Československou republiku po celém světě. Josef Sodomka spolupracoval s nejvýznamnějšími světovými automobilkami a renomovanými designérskými studii. Na tuto tradici nyní navazuje Iveco Czech Republic, hlavní výrobní závod skupiny Irisbus, která je druhým největším autobusovým výrobcem v Evropě. Zdroj: www.vysoke-myto.cz

Dvacátý Den Země skrápěl déšť

Vysoké Mýto - Ruku v ruce s tématem Voda je život - život je voda byl středeční Den Země na mýtském náměstí ve znamení deště.

Muzeum má nové přírůstky: autobus i obrněnou škodovku

Vysoké Mýto - Regionálnímu muzeu se podařilo získat nové exponáty. Nejzajímavější je vládní speciál Škoda VOS.

Den Země opět zacílí na děti

Vysoké Mýto - Voda je život - život je voda. Pod tímto mottem se ve středu na vysokomýtském náměstí koná tradiční Den Země.

Den Země má v Mýtě tradici

Vysoké Mýto - Ve víru vody se letos ponese dvacátý ročník Dne Země v centru Vysokého Mýta s podtitulem Voda je život - život je voda. Vypukne ve středu 26. dubna úderem půl deváté dopoledne a nabídne řadu zajímavostí.

V Mýtě uzavřeli některé ulice

Vysoké Mýto - Už čtvrtý den v pátek probíhá v centru Mýta rekonstrukce nám. Vaňorného. To si vyžádalo i některá dopravní omezení.

Na odděleních vybudují 'rodinné pokoje'. A bude tu i wifi

Vysoké Mýto - Moderní doba si žádá pokroky. Vědí to i ve Vysokomýtské nemocnici, kde v loňském roce v návaznosti na podpis smlouvy o vzniku dialyzačního střediska vzniklo komplexní Oddělení jednodenní péče.

Muzeum láká na zbraně, připravilo i přednášku

Vysoké Mýto - Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě na celý duben i květen připravilo výstavu Zbraně východočeských puškařů, jejíž tvůrcem je Jan Tetřev.

Mýtští lákají na traily a slibují i workout

Vysoké Mýto - Tratě na Vinicích si přes zimu „sedly", uspokojí začátečníky i pokročilé.

Seniorka projela křižovatkou skrz. Nárazem zbourala pomník

Vysoké Mýto - Radnice na restaurování pomníku purkmistra Eduarda Meyera zažádala o dotaci. Po úterní nehodě se náklady ještě zvednou.

Houkající sanita na přechodu smetla chlapce, odletěl s ním vrtulník

Vysoké Mýto - K nešťastné události došlo ve středu krátce po třinácté hodině v blízkosti autobusového nádraží ve Vysokém Mýtě. Houkající sanita tu na přechodu na „pětatřicítce" srazila dítě.

Bizarní 'úlovek' strážníků: ford bez technické řídili bez řidičáku

Vysoké Mýto - V sobotu pár minut po půlnoci zastavila hlídka městské policie na ulici Prokopa Velikého Ford Mondeo. Při kontrole zjistila, že dvaadvacetiletý řidič z Rychnovska není držitelem řidičského oprávnění, vůz měl propadlou technickou.

Lidé se mohou dozvědět víc o D35

Vysoké Mýto - Projekt dálnice D35 je stále živý a klade spoustu otázek. Odpovědi na ně mohli lidé během pondělí získat v Infocentru D35 v místní Vyšší odborné stavební a Střední škole stavební. Informační dny pokračují i v úterý.

Vystaví historické zbraně

Vysoké Mýto - Do Regionálního muzea zavítá putovní výstava Východočeského muzea v Pardubicích Zbraně východočeských puškařů. K vidění bude do 28. května.

Nehoda u Mýta: Vstoupil do cesty kamionu úmyslně?

Vysoké Mýto - Těžká zranění utrpěl v pondělí po osmé hodině ráno na výpadovce na Litomyšl chodec, který zkřížil cestu kamionu. Proč, to bude šetřit policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies