VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Uprostřed Pardubického kraje na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Brna leží město Vysoké Mýto. Jeho krása je však řidičům automobilů jedoucím po této silnici skryta. Jen věže kostela a městských bran dávají tušit, že o pár desítek metrů dál se nalézá historické centrum. Co však projíždějící nemohou minout, je při vjezdu do města továrna na výrobu autobusů Iveco Czech Republic, a. s. (dříve Karosa) a při výjezdu velký areál autodromu a letiště. V první polovině 20. století přinesla městu věhlas firma Carrosserie Sodomka, patřící vynikajícímu designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi. Firma proslavila ve 30. a 40. letech svými vozy Československou republiku po celém světě. Josef Sodomka spolupracoval s nejvýznamnějšími světovými automobilkami a renomovanými designérskými studii. Na tuto tradici nyní navazuje Iveco Czech Republic, hlavní výrobní závod skupiny Irisbus, která je druhým největším autobusovým výrobcem v Evropě. Zdroj: www.vysoke-myto.cz

'Výbušný' případ zbrojaře míří po dvou letech k soudu

Slatina - Martinu Rudolfovi hrozí za nedovolené ozbrojování trest v rozmezí dvou až osmi let za mřížemi.

Chance futsal liga: Mýto si zkomplikovalo situaci

Východní Čechy - Chance futsal liga se třemi zástupci z regionu pokračovala dalšími zápasy.

Bývalým kasárnám hledají novou tvář. Bude to výzva

Vysoké Mýto – Prostor bývalých kasáren ve Vysokém Mýtě se dočká revitalizace. Radnice spustila soutěž, ve které hledá jejich novou podobu.

Mladých muzikantů je stále dost

Vysoké Mýto /Píšete nám/ - Vysokomýtská „zuška" i letos vyřazovala své absolventy. Došlo k tomu v polovině února. Mezi absolventy různých oborů byli i mladí „dechaři" a také multiinstrumentalista a člen skupiny Ponny Expres Matouš Jiruška, který zahraje na kytaru, housle, basovku, mandolínu i foukací harmoniku.

Dopravu ovlivní výspravy silnice

Vysoké Mýto – Od soboty až do 10. dubna se mezi 6. a 18. hodinou musí řidiči připravit na dopravní komplikace na „pětatřicítce", a to v úseku od okružní křižovatky na výjezdu z Vysokého Mýta po začátek Hrušové.

Na rušení klidu zabraly domluvy

Vysoké Mýto – Dvakrát v jednom dni museli strážníci vyjíždět k rušení nočního klidu. Stalo se to v sobotu 11. března. Nejprve hodinu po půlnoci zažili nepříjemný budíček obyvatelé panelového domu v ulici V Peklovcích.

Mladíka chytili při noclehu v cizím

Vysoké Mýto – Chataři v místní zahrádkářské kolonii od začátku měsíce bojovali s neznámým člověkem, který jim násilně vnikal do jejich chatek, kde následně přespával.

Vznik dialýzy blokuje odvolání

Vysoké Mýto – Zdárné dokončení dialyzačního střediska ve Vysokém Mýtě blokuje další problém! Komise složená ze zástupců společnosti Fresenius Medical Care i města Vysokého Mýta vybrala 20. února dodavatele stavebních prací, podpisy na smlouvě však stále chybí.

Muzeum sbírá dětské obrázky

V. Mýto /Krátce/ – U příležitosti chystané výstavy Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny! místní galerie a infocentrum spustily dětskou výtvarnou soutěž. Děti mohou namalovat oblíbené večerníčkové postavičky, svůj obrázek s kontaktními údaji a názvem pohádky ale musí doručit do informačního centra do 30. dubna. 

Mlčení ho vyšlo pěkně draho

Vysoké Mýto – Hlídka městské policie byla přivolána do místní restaurace, kde měla obsluha problém s hostem, který nechtěl zaplatit útratu ve výši 473 Kč.

Kostelu hrozila demolice, dnes dává naději nemocným

Radhošť - Velký den zažil v neděli kostel sv. Jiří v Radhošti na Vysokomýtsku. Před lety mu hrozila demolice, nyní do něj budou mířit nemocní. V kostele byl uložen ostatek svaté Zdislavy.

Odsouzený exstrážník žádá o odklad. Je v nemocnici

Vysoké Mýto – Bývalý vysokomýtský strážník Pavel Koblížek, který si v listopadu vyslechl patnáctiletý trest za vraždu muže a pokus o vraždu druhého před klubem v Mýtě, do vězení zatím nenastoupí. Na konci února si podal žádost o odklad trestu, a to ze zdravotních důvodů.

Zbrojaře nejspíš trest nemine

Slatina /Krátce/– Kriminalisté ukončili vyšetřování spolumajitele společnosti Multiagro Martina Rudolfa, který čelí obvinění z nedovoleného ozbrojování. Ve svém areálu u Vysokého Mýta bez povolení skladoval výbušniny.

Po Karasce se opravy dočká i Pražská věž

Vysoké Mýto – Opravená Choceňská věž zvaná Karaska září do dáli, letos se opravy dočkají i další objekty v mýtské městské památkové rezervaci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies