VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Stížnosti padly na úrodnou půdu, uzavírka má být kratší

Jehnědí - Dlouhodobá uzavírka silnice II/315 na Hrádek vyprovokovala obyvatele Jehnědí a Sudislavi k sepsání petice. Silnice mezi Ústím nad Orlicí a Chocní se má opravovat víc než půl roku a dlouhé jsou i objízdné trasy.

Pacienty čeká „vše v jednom“

Ústí nad Orlicí - Krůček po krůčku se blíží Orlickoústecká nemocnice k urgentnímu příjmu, který zajistí centralizaci intenzivní péče do jednoho komplexu. Vše bude pohromadě.

Do Ústí zavítá Český videosalon

Ústí nad Orlicí - Malá scéna bude ve dnech 16. a 17. června patřit 64. ročníku celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby Český videosalon 2017, která je vyvrcholením dění v oboru v daném roce.

Ondřej Havelka a Melody Makers? Skvělá tečka slavností!

Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí skončily městské slavnosti Město v pohybu. Páteční program na Mírovém náměstí byl tradičně rockový, zahrála mj. kapela Hudba Praha Band. Skvělou tečkou byl v sobotu ve večerních hodinách koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Muzeum se ohlíží za velkou vodou

Ústí nad Orlicí - V Hernychově vile byla ve čtvrtek otevřena výstava „Velká voda přišla", která připomíná povodně na Ústeckoorlicku.

Dívka zemřela po pádu z okna

Ústí nad Orlicí - Tragédie se odehrála na ústeckém sídlišti Hečmanda ve středu v brzkých ranních hodinách, zřejmě mezi druhou a pátou ráno. Po pádu z okna pokoje ve čtvrtém patře panelového domu zemřela mladá dívka.

„Umprumka“ slaví výročí

Ústí nad Orlicí - Orlickoústecká „umprumka" slaví 125 let od založení. Ve čtvrtek začne hlavní část oslav.

Ústí žije pohybem i hudbou

Ústí nad Orlicí - Volejbal, florbal, fotbal, tenis, vystoupení škol, žáků „zušky" a známé kapely – osmnáctý ročník Města v pohybu, které ovládlo po tento týden Ústí nad Orlicí, je nabitý do maxima.

Prověřili kvalitu nemocnice

Ústí nad Orlicí - Orlickoústecká nemocnice na začátku června úspěšně prošla reakreditačním šetřením Spojené akreditační komise.

Nanuky dětem rozdával mrož

Ústí nad Orlicí - Ukázky práce policistů, hasičů, zdravotníků a dalších, to mohli vidět děti z ústeckých škol na pátečním Dnu dětí s IZS v ústeckém aquaparku. Přichystala ho městská společnost Tepvos. Děti si mohly vyzkoušet jízdu na segway, střelbu ze vzduchovky a potkali i mrože, který jim za odměnu rozdával nanuky.

Na rynku zazpívá Marek Ztracený

Ústí nad Orlicí - Druhým dnem pokračuje Město v pohybu, které má v úterním programu den životního prostředí. V centru Ústí začíná v 9 hodin, odpolední program startuje v 15.30.

Fashion workshop přilákal a zaujal

Ústí nad Orlicí - Mladý módní tvůrce je soutěž pro žáky a žákyně základních škol, pomocí níž se na orlickoústecké „umprumce" snaží posílit zájem o obor Design oděvů, který má v souvislosti s textilními dějinami školy vůbec nejdelší tradici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení