VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

V Ústí se utkali mladí zdravotníci

Ústí nad Orlicí - Tržná rána na ruce, střep v dlani nebo zástava dechu, to byly některé ze soutěžních úkolů, které čekaly na mladé zdravotníky během oblastního kola pořádaného Českým červeným křížem v Ústí nad Orlicí.

Na žebříku polezou do čtvrtého patra věže. Kdo nejrychleji?

Ústí nad Orlicí - Co nejrychleji vylézt po žebříku do čtvrtého podlaží cvičné věže, to je úkol pro účastníky šestadvacátého ročníku soutěže Orlická věž, které se každoročně účastní zhruba 130 profesionálních hasičů z celé republiky.

Ve vile bude dříví, kam se podíváš

Ústí nad Orlicí - „Dřevo, dřívko, dřívečko", to je název nové výstavy, která bude ve čtvrtek v 17 hodin slavnostně otevřena v Hernychově vile.

Ústí zveřejnilo program slavností

Ústí nad Orlicí - Ústí zveřejnilo program akce Město v pohybu 2017 - Týden dobré pohody od 5. do 10. června.

Ústí se rozloučí s houslovou soutěží

Ústí nad Orlicí - Devětapadesátý ročník Kocianovy houslové soutěže vyvrcholí v sobotu od půl třetí odpoledne předáváním cen a závěrečným koncertem vítězů v Roškotově divadle.

'Vlastním momentálně polovinu svých houslí,' říká Hana Jasanská

Ústí nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Když se v Kocianově rodném městě zmíní stejnojmenná soutěž, většina místních si k ní automaticky přiřadí Hanu Jasanskou. Usměvavou a sympatickou houslistku, která s prestižní mezinárodní soutěží spojila s trochou nadsázky celé své dětství.

Houslová soutěž: Ústí žije 'Kociankou'

Ústí nad Orlicí - Po Heranově violoncellové soutěži nyní Ústí vládne její starší sestra, Kocianova houslová soutěž. Její součástí je už tradičně XII. ročník hudebního festivalu Kocianovo Ústí.

Přes most už auta neprojedou

Ústí nad Orlicí-Hylváty - Možné dopravní komplikace lze očekávat v městské části Hylváty. Od úterý je uzavřen pro veškerý provoz most přes Knapovecký potok. Pro chodce tu byla zřízena lávka.

Červený kříž otevře své dveře

Ústí nad Orlicí - Seznámit se s činností a budovou Českého červeného kříže, to je čtvrteční nabídka pro všechny, kteří o spolku chtějí zjistit víc.

'Počet návštěvníků Legiovlaku graduje až teď,' říká Petr Čížek

Orlickoústecko - Legiovlak se přesunul z Letohradu do Ústí. Tým okolo velitele Petra Čížka denně provede unikátní expozicí stovky lidí.

Poznávací zájezd okořenilo setkání s britskou královnou

Ústí nad Orlicí - Třicítka studentů prvních a druhých ročníků si zpříjemnila začátek pětidenním poznávacím zájezdem po Francii a Anglii. Za doprovodu vyučujících Michaely Krčálové a Elišky Částkové absolvovali nejprve návštěvu francouzské metropole Paříže, většinu pobytu pak strávili na britských ostrovech.

OBRAZEM: Brontosauří šlápoty lákaly do přírody

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ve městě sel 1. května konal 32. ročník turistického pochodu pro rodiny s dětmi Brontosauří šlápoty.

Den tance rozpohyboval Ústí

Ústí nad Orlicí - V sobotu se po celém světě slavil Mezinárodní den tance. V letošním roce se podařilo již poosmé v České republice a posedmé také v Ústí nad Orlicí spojit taneční síly a uspořádat velkou taneční oslavu.

O festival Jeden svět byl zájem

Ústí nad Orlicí - Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se v Ústí nad Orlicí konal na začátku dubna, navštívilo celkem 5842 diváků (1697 z řad veřejnosti a 4145 žáků, studentů a jejich učitelů).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení