VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Zahájí výstavy maleb i známek

Orlickoústecko – Páteční podvečer nabídne dvě vernisáže.

Střediska chystají konec sezony

Orlickoústecko – Počasí venku je ryze jarní, lyžaři ale mohou ještě o víkendu vyrazit na lyže.

Kraj přispěje na průzkum hradu

Brandýs nad Orlicí /Krátce/ – Pardubický kraj pomůže s financováním záchranného archeologického průzkumu sklepení místního hradu.

S weby soutěží o Zlatý erb

Pardubický kraj – Už za několik dnů, 24. března, budou vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Zlatý Erb, v němž se utkají webové stránky a elektronické služby obcí a měst.

Hrady a zámky otevírají brány

Orlickoústecko, Svitavsko – Komnaty, tajemná sklepení, hladomorny, honosné sály či strážné věže se na Orlickoústecku a Svitavsku již brzy po dlouhé zimní přestávce otevřou svým návštěvníkům. Kde už své brány hrady a zámky otevřely? A co nového si chystají na své letošní premiéry ty, co otevírají teprve v následujících dnech?

Telefonní budky převálcovala moderní doba mobilní

Moderní doba přeje technologiím. Dopisy vystřídaly „esemesky" a e-maily a na ústupu jsou i telefonní automaty. Na Orlickoústecku je v současné době 131 veřejných telefonních automatů, na Svitavsku pak 115.

Otázka na víkend: péče o zuby

Zubaři tvrdí, že pokud člověk pečuje o své zuby, stomatologa téměř nepotřebuje. V Česku podle nich ale prevence pokulhává. Souhlasíte?

Jaro je tady. Čápi se vracejí ze zimovišť

Orlickoústecko – Ani letošní mrazivá zima čápy nikterak nezmátla. Už od poloviny února se vracejí na svá hnízda v Čechách. První letošní čáp, který se navrátil ze zimoviště, byl hlášen v blízkosti Plzně již v polovině února.

Moc betonu. Nádražní podchod rozjasní malby studentů

Ústí n. O. - Ústí nad Orlicí už má jeden podchod, který posloužil jako malířské plátno, a přibude další. Tentokrát by graffiti mohlo ubrat na strohosti mase betonu v podchodu na ústeckém nádraží.

V Popráči představí svou tvorbu vůbec poprvé

Ústí n. O. – Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí je ve svém domovském městě vidět. Práce studentů pěti uměleckých oborů už mohla nejen ústecká veřejnost zhlédnout v Galerii pod radnicí, Hernychově vile, kavárně Malé scény či foyer Roškotova divadla.

Začal jarní úklid. Do karet hraje městům příznivé počasí

Svitavsko, Orlickoústecko – Příznivé počasí hraje technickým službám do karet. V Litomyšli začali s úklidem už minulý týden, i když například plán zimní údržby počítá až s dubnem.

Národní týden trénování paměti

Orlickoústecko – V rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku" (Brain Awareness Week) se veřejnost dozvídá o výsledcích výzkumu mozku pro ně srozumitelnou formou, a to prostřednictvím stovek akcí, kterých se mohou zúčastnit.

Krádeží aut ubývá, prim hrají škodovky

Orlickoústecko, Svitavsko – Auta se po celém Česku kradou v menším měřítku než dříve. Vloni policie hledala 4 919 ukradených aut, zmizelo jich tak o zhruba čtvrtinu méně než v roce 2015. Zatímco Orlickoústecko kopíruje celostátní policejní statistiky, na Svitavsku počet případů vloni vzrostl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies