VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Bývalá žákyně uspěla v Mnichově

Mnichov/Ústí nad Orlicí - Fantastický úspěch absolventky umprumky!

V Houžovci hořel les

Ústí nad Orlicí - V sobotu po 14. hodině likvidovali hasiči požár v lesním porostu v Horním Houžovci. Hořelo na špatně dostupném místě a plameny dosahovaly velké výšky. Zřízena byla dálková doprava vody.

Při první besedě ochutnají brouky

Ústí nad Orlicí - V Malé scéně bude v sobotu zahájen festival dokumentárních filmů Jeden svět, letos má téma Umění spolupráce. Potrvá do 8. dubna, pro veřejnost je připraveno celkem 23 filmů.

Neslyší, přesto se v nemocnici dorozumí. Pomáhá jim tablet

Orlickoústecko, Svitavsko - Nemocnice jsou připraveny na neslyšící i nevidomé pacienty.

Soud zamítl žalobu zbrojaře na hejtmana Netolického

Ústí nad Orlicí - Okresní soud v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek zamítl žalobu na ochranu osobnosti, kterou podal majitel společnosti Multiagro Martin Rudolf proti hejtmanovi Pardubického kraje Martinovi Netolickému (ČSSD). Rudolf se domáhal omluvy a zadostiučinění 100 tisíc korun za to, že jej Netolický na setkání s obyvateli města Králíky v prosinci 2015 označil za gaunera.

Jarní svátky přiblíží jarmark

Ústí nad Orlicí - Nejen atmosféru, ale také inspiraci na blížící se Velikonoce ve čtvrtek přinese v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí Velikonoční jarmark.

Kocianovo Ústí nabízí rozšířený program s výborným uměleckým obsazením

Ústí nad Orlicí - Umělecký ředitel hudebního festivalu Kocianovo Ústí Pavel Šporcl stojí za přípravou XII. ročníku, který se koná v Ústí nad Orlicí ve dnech 1. – 9. května. Program nabízí celkem šest koncertů a festival se tradičně prolíná s Kocianovou houslovou soutěží, které je Pavel Šporcl patronem.

Kocianova houslová soutěž připravila pro účastníky řadu novinek

Ústí nad Orlicí - Pouhých deset dní dělí v Ústí nad Orlicí dvě mezinárodní soutěže pro děti a mládež do 16 let. Účastníky violoncellové soutěže vystřídají účastníci Kocianovy houslové soutěže, která díky vysoké umělecké kvalitě a téměř šedesátileté historii patří k nejvýznamnějším kulturním událostem města a regionu. Letošní 59. ročník se koná ve dnech 2. – 6. května v sále Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Slavnostní vyhlášení výsledků a závěrečný koncert vítězů a laureáta soutěže se uskuteční v Roškotově divadle v sobotu 6. května.

Heranova violoncellová soutěž zahájí hudební jaro v Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí - Letošní hudební jaro v Ústí nad Orlicí otevírá 24. ročník Heranovy violoncellové soutěže, která se uskuteční ve dnech 19. – 22. dubna. Mezinárodní soutěž určená pro děti a mládež do 16 let se koná jednou za dva roky na počest ústeckého rodáka violoncellového virtuosa a pedagoga Bohuše Herana. Drtivá většina violoncellistů, kteří se v minulosti účastnili Heranovy violoncellové soutěže, se následně stali profesionálními hudebníky a virtuosy.

Sehnat lidi? Leckde problém

Orlickoústecko – Jsou všude. Ve spolcích, neziskovkách, nemocnicích, kultuře. Dobrovolníci pomáhají zdarma a ve svém volném čase.

Dětská scéna s rekordní účastí

Ústí nad Orlicí – Letošní ročník oblastního kola přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna 2017 byl s účastí 123 dětí z osmnácti škol širokého regionu rekordní.

Zahájí výstavy maleb i známek

Orlickoústecko – Páteční podvečer nabídne dvě vernisáže.

Střediska chystají konec sezony

Orlickoústecko – Počasí venku je ryze jarní, lyžaři ale mohou ještě o víkendu vyrazit na lyže.

Kraj přispěje na průzkum hradu

Brandýs nad Orlicí /Krátce/ – Pardubický kraj pomůže s financováním záchranného archeologického průzkumu sklepení místního hradu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení