VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Víte, jak bezpečně chodit na ledovce a předejít pádu?

Orlickoústecko – Při současném extrémně chladném počasí je častým problémem zledovatělý povrch, který může při neopatrné chůzi způsobit nehezké pády.

Urazil zrcátko a z místa ujel

České Libchavy – Nezodpovědnost. Tak se dá charakterizovat jednání řidiče, který se v sobotu v devatenáct hodin „potkal" s vozidlem značky Opel Corsa.

Ústecké kino Máj zažilo divácké žně

Ústí nad Orlicí – Minulý rok byl pro ústecké kino nadmíru úspěšný.

Ústí připravuje vlastní MHD

Ústí n. O. – Mezi centrem města, Kerharticemi a Hylváty má začít jezdit městská hromadná doprava. Město už v minulosti platilo soukromého dopravce, aby malými autobusy zajížděl na Duklu, MHD posléze nahradila linka ČSAD.

"Přijďte si řidičský průkaz vyměnit včas," apeluje úřad

Ústí nad Orlicí /Krátce/ - V letošním roce končí řidičské průkazy vydané v roce 2007. Městský úřad v Ústí nad Orlicí registroval na začátku ledna přes 1900 řidičů, kteří ještě nezažádali o nový řidičák. Výměna se nejčastěji týká lidí nad 61 let.

Oživují historické nádraží

Ústí nad Orlicí - Nový majitel postupně „resuscituje" historickou budovu nádraží. Z okýnek občerstvení voní káva a čerstvé koláče, čekání na vlak na nástupištích zpříjemňují lavičky a knihovnička, pro milovníky hudby tu stojí piano.

Na čerpací stanici vzplála kancelář

Ústí n. O. – Krušné nedělní odpoledne zažily tři jednotky hasičů, které vyjely k požáru na benzínovou stanici na výjezdu na Libchavy. Požár vznikl přímo v její kanceláři. Hasičům se podařilo rychle najít a uhasit ohnisko dřív, než se plameny stihly rozšířit do dalších prostor čerpací stanice.

Naši Naši furianti měli premiéru

Ústí n. O. - V Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí sehrál divadelní spolek Vicena spolu s členy souboru Veselé zrcadlo a dalšími hostujícími herci premiéru hry „Naši Naši furianti". Představení mělo velký divácký úspěch.

Na plese „umprumky“ vydražili dres olympijského vítěze

Ústí n. O. – Maturitní plesy jsou nedílnou součástí každého školního roku. V případě Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí se, s ohledem na počet tříd a studentů, pořádají hned dva. První z nich hostil ústeckoorlický Kulturní dům v „nešťastný" pátek 13. ledna.

Senior kino uvede Anděla Páně 2

Ústí nad Orlicí – Ústecké Klubcentrum i v novém roce pokračuje ve svém projektu Senior kina a už dnes o půl třetí uvede úspěšnou českou pohádku Anděl Páně 2. Hlavní myšlenkou Senior kina je nabídnout jeho návštěvu i těm, kteří nechtějí chodit do kina večer.

Nesnášeli školu, šli si to s ní vyřídit v noci

Ústí n. O. – Policie už ví, kdo se loni v červnu vloupal do jedné ze základních škol v Ústí. Byli to bývalí žáci.

Nový rok zahájí v antickém Řecku, kolébce demokracie

Ústí n. O. – V orlickoústecké Malé scéně pokračuje cyklus přednášek Nejstarší umění – od jeskyně ke katedrále i v letošním kalendářním roce. Po prosincovém překvapení v podobě nejstarších dějin fotografie, které návštěvníkům představila vedoucí oboru Užitá fotografie a média zdejší „umprumky" Martina Novozámská, se přednášky vracejí do zajetých kolejí starověkého umění. Na Mezopotámii a Egypt tentokrát naváže antické Řecko.

Volný čas zpestří cyklus přednášek

Ústí n. O. /Krátce/ – Městská knihovna pokračuje v cyklu přednášek zařazených do Akademie volného času, jako první v letošním roce přednášel profesor František Musil o sídlech středověkých společenských elit.

Staré stromy nahradí nové

V Ústí nad Orlicí u výpadovky na Hradec Králové se kácí, stromy už nebyly v dobré kondici a svým pádem mohly ohrozit chodce i blízký hřbitov. Během ledna půjdou k zemi. Ústecká radnice informovala, že nová výsadba, která se má skládat z dubů, lip, třešní, jeřábů a keřů hlohu, je plánována na měsíc duben.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies