VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

OBRAZEM: Za nejlepší masku ocenili hasiče a čarodějnici

Letohrad - Rok se s rokem sešel a o poslední lednové sobotě patřila Orlovna na Orlici opět dětem. Konal se tu tradiční dětský maškarní karneval a masky dětí byly i letos opravdu nápadité. Sálem se vedle řady princezen proháněla i Pipi Dlouhá Punčocha, šnek či beruška. Organizátoři i letos připravili řadu soutěží, děti házely míč do koše, točily obručemi či soutěžily o nejhezčí obrázek. I letos nechyběly ocenění pro nejlepší holčičí a klučičí masku, nebylo lehké ji vybrat, nakonec ale po dlouhé poradě šašků zvítězili hasič a čarodějnice. 

Letohradské gymnázium poctí návštěvou šéf Akademie věd

Letohrad – Bomba! Tak mluví organizátoři o pátém ročníku unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy, ze kterého se na Letohradském soukromém gymnáziu stala tradice. Letos se nese v duchu tématu Vědecký svět v učebnách LSG a nabídka je opravdu pikantní.

Rej masek lákal na Umbuli princezny, lyže vytáhli i Santa Claus či mušketýr

Letohrad-Kunčice /FOTOGALERIE/ – Zima jako malovaná, mrazivé teploty a sluníčko, které mělo svou sílu, zaplnilo o víkendu nejen velká lyžařská střediska, ale i menší vleky. A těch je ostatně v Česku nepočítaně. Současně se však rozjíždí doba karnevalů a toho bryskně využil skiareál Umbule v Letohradu na Kunčicích. Místní hasiči, kteří vlek provozují, tu lyžování s maškarním spojili a dětem i dospělým v neděli nabídli tradiční akci Maškarní karneval na lyžích.

OBRAZEM: Muzeum v Letohradu ovládly ilustrace

Letohrad -Omalovánky, kvízy i pexesa, to všechno nabízí nová výstava letohradského městského muzea, která zaujme děti i dospělé. Své umění tu vystavuje ilustrátorka Veronika Balcarová, jejíž šikovné ruce mimo jiné vytvořily i omalovánky pro Letohrad i okolní města. Na vernisáži výstavy nechyběl ani přípitek a autogramiáda autorky. Výstava potrvá do 22. března 2017.

Obnoví karneval na lyžích

Letohrad-Kunčice – Ski areál Umbule na Kunčicích, jehož vlek se rozjel poprvé v roce 2010, plánuje na nedělní odpoledne maškarní karneval na lyžích.

Kvůli dřevomorce přemístí depozitář

Letohrad /Krátce/ – Krov v jižní části historické budovy zámku, kde byly uchovány vzácné předměty, napadla dřevomorka. Odborníci, kteří se ujmou likvidace škůdce, požadují uvolnění celé půdy.

Na sprejery spadla klec. Nezletilý ale trestu unikne

Letohrad – Policisté po více než půl roce uzavřeli vyšetřování nepochopitelného řádění dvou sprejerů, kteří na začátku dubna v Letohradu posprejovali řadu míst. Sprejery se nakonec ukázali být dva mladíci: starší z nich, ve věku dvaceti let, se části vandalství dopustil sám, z části mu pomohl nezletilý chlapec.

Policie hledá cestující z nabouraného vlaku

Letohrad – V sobotu krátce před polednem prořízl jindy klidné město zvuk sirén. Jak už Deník informoval, na železničním přejezdu nedaleko letohradského nádraží došlo ke srážce osobního vlaku s nákladním autem značky Daf.

V Letohradu se srazil vlak s nákladním autem

Letohrad - V sobotu deset minut před dvanáctou hodinou se na ulici Kunčická v Letohradu srazil osobní motorový vlak s nákladním autem. Na místě zasahovaly jednotky IZS. Jak informovaly České dráhy na svém webu, provoz na trati byl zastaven a zajištěna byla náhradní autobusová doprava. Zprovoznění tratě se předpokládá kolem 16. hodiny.

Orlovnou zněla lidovka. Publiku zahrálo devětadvacet harmonikářů

Letohrad - Jednou z posledních akcí roku v Letohradu je tradiční a především mezi seniory oblíbená přehlídka harmonikářů. Stejně jako loni i letos počet přihlášených přesáhl dvacítku, na jevišti se jich ve zhruba desetiminutových blocích vystřídalo hned devětadvacet.

Strom ověsili svíčkami

Letohrad /Fotogalerie/ - Dodrželi tradici. Zatímco jinde se vánoční stromy rozsvěcují už s příchodem adventu, v Letohradu – Kunčicích se stromy u místní Kampeličky rozzáří tradičně až 23. prosince večer. Letos se tak stalo už po jedenácté a ještě než se rozsvítily elektrické svíčky, děti si mohly stromek okrášlit lucerničkami.

OBRAZEM: Za práci s dětmi dostali odměnu

Letohrad - Pamětní list a balíček dobrot, tím v Letohradu každoročně odměňují dobrovolníky pracující s mládeží a také úspěšné reprezentanty města. Setkání s talentovanou mládeží, obětavými dobrovolníky a trenéry jsou přehlídkou silné vůle, vytrvalosti a kreativity. V letošním roce bylo oceněno více než čtyřicet lidí, mezi nimi i zakladatelka pěveckého sboru Petrklíč Helena Adamcová (dole uprostřed). Všem oceněným poděkoval starosta Petr Fiala s radním pro volnočasové aktivity Stanislavem Benešem.

Tričkem potěší patrioty

Letohrad – V íčku na náměstí se prodávají bavlněná trička s nápisem Letohrad, jejich přední stranu zdobí kresby osmi známých staveb; nechybí kostel sv. Václava nebo barokní budova dnešního muzea. Je to jistě hezký vánoční dárek nejenom pro patrioty. (hl)

´Zdobím všechno, co se dá,´ říká malířka

Letohrad – Jako dospívající dívka začínala s obyčejnou tužkou, pak malovala na porcelán, dřevo a toužila po práci se zlatem. Nakonec ale propadla sklu a vyučila se v oboru malování skleněných ozdob, kterému se věnuje dodnes. Zdeňka Šafránková z Letohradu má právě nyní před Vánoci nejvíc práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení