VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Příběhy mašinek se vrací do Letohradu

Letohrad – Oblíbené Povídání o mašinkách, které ve spolupráci s letohradskou knihovnou uspořádal Letohradský železniční klub, se do prostor knihovny vrátí už ve středu.

Beran o hlavu nepřišel, líčení soudu přilákalo tisícovku lidí

Letohrad - K posvícení na Kunčicích patří tradice honění kohouta, letos se však místním po padesáti letech podařilo obnovit jinou tradici, a to stínání berana. Místní i přespolní na hřiště pod Lipami přišli v neděli krátce před druhou hodinou v průvodu, ve kterém nechyběli Kunčičtí v krojích i masky šašků, čarodějnic či smrtky.

OBRAZEM: Hubertova jízda v Letohradu

Letohrad - Osm překážek čekalo na zdolání na kolbišti za pilou v Letohradu. Sobotní Hubertova jízdybyla zakončena zábavným odpolednem. Nechyběly parkurové skoky ve dvou úrovních, ohňová show a další zajímavé ukázky. 

Kunčice obnovují po padesáti letech tradici stínání berana

Letohrad–Kunčice – Návrat starých tradic slaví boom a český venkov znovu ožívá letitými zvyky a slavnostmi, které se těší neobyčejné přízni veřejnosti. Po padesáti letech se připravuje i obnovení dávného zvyku stínání berana na Kunčicích.

Skleník se vyhnul zbourání a teď slouží dětem při výuce

Letohrad – Základní škola Komenského v Letohradu v loňském roce oslavila 120. výročí od svého založení. V minulých letech se dočkala zateplení, nového hřiště na školním dvoře a má další smělé plány. Jedním z nich je postupná obnova skleníku, který pod rukama školníka Karla Moravce znovu začal sloužit svému účelu.

Taneční mistři: Na začátku seznámení byla kanoistika, nikoli tanec

Letohrad – Více jak třicet let se manželé Václava a Pavel Nosálovi věnují výuce společenských tanců. Základy tance a společenské výchovy vyučovali ve městech Letohrad, Jablonné n. Orlicí, Dolní Dobrouč, Moravská Třebová a Králíky.

Nahlédli pod pokličku konsorcia

Letohrad – Zástupci Konsorcia zaměstnavatelů Orlicka v úterý pozvali do letohradského Nového dvora ředitele a výchovné poradce základních škol.

K procházkám láká Muchova vyhlídka

Letohrad – Les u kaple svatého Jana Nepomuckého má novou atrakci, Muchovu vyhlídku. Momentky z romantického altánku zaplavují sociální sítě.

OBRAZEM: Výstava ukázala krásy zahrad

Letohrad - Tradiční Zahrádkářská výstava konaná o víkendu se rozšířila do všech pěti místností letohradského zámku, nabídla i švestkobraní a produkty z včelího medu. 

Týden seniorů nabízí i Šmoldase

Letohrad – První říjnový týden bude v Letohradu tradičně patřit seniorům. I v letošním roce organizátoři připravili zajímavý program – v pondělí proběhne na zámku beseda s v pořadí již osmým kronikářem města Kamilem Moravcem. 

Mořeplavec zachraňuje loď

Letohrad /Krátce/ – Sen svérázného mořeplavce Martina Dolečka nekončí. I když jeho Alya II zůstala uvězněna v písečné mělčině, teď se rozhodl loď vyprostit. „Nemyslím si, že by tam chtěla zůstat," uvedl na její adresu Martin Doleček, který chce loď znovu dopravit do civilizace. 

Výstavu zahájí v arkádách

Letohrad – Tradiční zahrádkářská výstava ovládne letohradský zámek už tento víkend. Vernisáž se chystá na pátečních 17 hodin.

Střípky z Městského muzea v Letohradu

Letohrad – Na jaře letošního roku městské muzeum otevřelo novou expozici. Prostory muzea však nejsou nafukovací, není možné ukázat všechny zajímavé předměty, které muzejní sbírka ukrývá v depozitáři. Celkově je zde uloženo na 10 tisíc položek. V depozitáři jsou například obrazy, nábytek, kolekce historických šicích strojů, sbírka textilu, ale i staré fotografie, fotografická sklíčka a různé kuriozity.

Pochvalná slova od prezidenta Václava Faltuse potěšila

Letohrad /Ohlédnutí/ – Hlas prezidenta Miloše Zemana už patří do zlatého fondu vystoupení imitátora Václava Faltuse. Při páteční besedě s veřejností v Letohradu byl prezident upozorněn na to, že na náměstí je i Václav Faltus.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies