VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Senioři výstrahu přehlédli

Letohrad – Dva senioři na začátku srpna na železničním přejezdu v Letohradu vjeli se svou felicií pod kola vlaku mířícího do Polska. Zatímco dvacítce cestujících ve vlaku se tehdy nic nestalo, manželskému páru už nebylo pomoci. Přejezd mezi Kunčicemi a Orlicí se tak zařadil mezi místa, na nichž vyhasly životy lidí.

V knihovně odměnili lovce perel, mají hned dvě vítězky

Letohrad – Třetí ročník soutěže „Lovci perel" v letohradské knihovně zná své vítěze. Po celý rok děti četly knihy označené symbolem perlorodky a k přečteným knihám vyplňovaly pracovní list, za který poté dostaly perlu. V letošním roce soutěžilo 53 dětí a celkem přečetly 884 knížek.

Lízou procházel Mikuláš. Vlak vezl děti do Dolní Lipky po osmadvacáté

Letohrad/Dolní Lipka – Svézt se Mikulášským vlakem, takovou možnost mají obyvatelé téměř z celé republiky. Málokdo ale ví, kde má Mikulášská jízda kořeny. Je to právě v Letohradu, kde se letos jelo po osmadvacáté!

Cyklistce podklouzlo kolo, skončila v nemocnici

Letohrad - Namrzlá vozovka a cyklisté jdou jen těžko dohromady. Přesvědčila se o tom jednapadesátiletá žena, která jela na kole krátce před půl šestou večer od centra Letohradu směrem k nádraží. "V zatáčce pod viaduktem jí zřejmě podklouzlo kolo a ona upadla na komunikaci. Při pádu utrpěla zranění, se kterým byla rychlou záchrannou službou transportována do nemocnice," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. 

Ke zpívání koled se na Orlickoústecku poprvé přidá Letohrad!

Letohrad – S radostí do naší rodiny koledníků letos vítáme Letohrad, který se přihlásil vůbec poprvé. Od pondělí mu už na mapce na www.ceskozpivakoledy.cz svítí hvězdička.

Novorozenci dostanou dar

Letohrad – Od 1. ledna příštího roku by mělo každé nově narozené dítě s trvalým pobytem v Letohradu dostat jednorázový pětitisícový příspěvek.

Ve škole přednáší špičky české vědy

Letohrad – Chloubou gymnázia je unikátní cyklus přednášek špičkových osobností české vědy. Ve čtvrtek přijede do Letohradu přednášet o Černobylu vědec z ústavu jaderné fyziky Vladimír Wagner. Škola už přivítala řadu vědeckých kapacit, mj. jadernou fyzičku Danu Drábovou nebo astrofyzika Jiřího Grygara.

OBRAZEM: Letohrad a stromy

Letohrad - Vernisáž výstavy Letohrad a stromy přilákala do Galerie Ivko Ivany Majvaldové ve čtvrtečním svátečním podvečeru zhruba pětadvacet návštěvníků, kteří mohli obdivovat stromy na obrazech či fotografiích, ale i malované či keramické. To vše zpříjemnil tématickou písní Vladimír Zamazal, pro hosty bylo připraveno i stylové občerstvení. Výstava potrvá do konce roku 2016.

Alya II je zachráněna

Letohrad - Sen žije dál! Cíl mořeplavce Martina Dolečka z Letohradu nabyl na reálných obrysech. Se svou lodí Alya II ztroskotal na pobřeží Austrálie. Zásluhou dvou „kouzelných dědečků" Jhona a Jeffa a jejich džípů se ji podařilo dostat z buše do civilizace, kde v městečku Cooktown přečká zimu. Sen svérázného mořeplavce ale žije dál – chce svou loď opravit a opět vybavit. „Aby mohla ve své plavbě okolo světa pokračovat dál…," připomněl Martin Doleček.

Poetický večer v Letohradu

Letohrad – V pátek 11. listopadu se v rámci 12. východočeského uměleckého maratonu v Městské knihovně v Letohradu uskutečnilo autorské čtení básníka a osamělého pijáka čaje Zdeňka Jiráska ze Slatiňan, básníka a performera Tomáše Jirečka z Osíku u Litomyšle a básníka Martina Vídenského z Letohradu.

Kromě opravy silnic a zrychlení vlaků kraj slibuje i pomoc při zvelebení Pastvin

Orlickoústecko – Doprava a dopravní obslužnost, a to jak silniční, tak i železniční, byly stěžejními tématy setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a starosty města Letohradu Petra Fialy. Rekonstrukce komunikace i další kroky by mohly do budoucna prospět také rekreační oblasti Pastviny. V rámci cesty do Letohradu hejtman navštívil také společnost OEZ.

Galerii ovládnou stromy

Letohrad /Krátce/ – Ve sváteční čtvrtek se veřejnosti slavnostní vernisáží otevře výstava Letohrad a stromy v galerii Ivko v Letohradu. Začíná v 17 hodin. 

Letohrad za dotaci vysadil zeleň

Letohrad /Krátce/ – Státní fond životního prostředí přidal městu peníze na obnovu stromořadí, keřů a květin v Tyršově ulici. V letošním roce obdrželo od fondu dotaci ve výši 247 436 korun. Celkové náklady na obnovu veřejné zeleně činily přes 309 tisíc.

Z Daruvaru dovezli Čapkovu pohádku

Letohrad - Perfektní čeština zněla v pátek z pódia letohradského Kulturního domu při Velké doktorské pohádce v podání krajanů z chorvatského Daruvaru. Představení divadelního spolku z partnerského města Letohradu bylo podle diváků milé, vtipné a odehrávalo se v přátelské atmosféře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies