VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Na sprejery spadla klec. Nezletilý ale trestu unikne

Letohrad – Policisté po více než půl roce uzavřeli vyšetřování nepochopitelného řádění dvou sprejerů, kteří na začátku dubna v Letohradu posprejovali řadu míst. Sprejery se nakonec ukázali být dva mladíci: starší z nich, ve věku dvaceti let, se části vandalství dopustil sám, z části mu pomohl nezletilý chlapec.

Policie hledá cestující z nabouraného vlaku

Letohrad – V sobotu krátce před polednem prořízl jindy klidné město zvuk sirén. Jak už Deník informoval, na železničním přejezdu nedaleko letohradského nádraží došlo ke srážce osobního vlaku s nákladním autem značky Daf.

V Letohradu se srazil vlak s nákladním autem

Letohrad - V sobotu deset minut před dvanáctou hodinou se na ulici Kunčická v Letohradu srazil osobní motorový vlak s nákladním autem. Na místě zasahovaly jednotky IZS. Jak informovaly České dráhy na svém webu, provoz na trati byl zastaven a zajištěna byla náhradní autobusová doprava. Zprovoznění tratě se předpokládá kolem 16. hodiny.

Orlovnou zněla lidovka. Publiku zahrálo devětadvacet harmonikářů

Letohrad - Jednou z posledních akcí roku v Letohradu je tradiční a především mezi seniory oblíbená přehlídka harmonikářů. Stejně jako loni i letos počet přihlášených přesáhl dvacítku, na jevišti se jich ve zhruba desetiminutových blocích vystřídalo hned devětadvacet.

Strom ověsili svíčkami

Letohrad /Fotogalerie/ - Dodrželi tradici. Zatímco jinde se vánoční stromy rozsvěcují už s příchodem adventu, v Letohradu – Kunčicích se stromy u místní Kampeličky rozzáří tradičně až 23. prosince večer. Letos se tak stalo už po jedenácté a ještě než se rozsvítily elektrické svíčky, děti si mohly stromek okrášlit lucerničkami.

OBRAZEM: Za práci s dětmi dostali odměnu

Letohrad - Pamětní list a balíček dobrot, tím v Letohradu každoročně odměňují dobrovolníky pracující s mládeží a také úspěšné reprezentanty města. Setkání s talentovanou mládeží, obětavými dobrovolníky a trenéry jsou přehlídkou silné vůle, vytrvalosti a kreativity. V letošním roce bylo oceněno více než čtyřicet lidí, mezi nimi i zakladatelka pěveckého sboru Petrklíč Helena Adamcová (dole uprostřed). Všem oceněným poděkoval starosta Petr Fiala s radním pro volnočasové aktivity Stanislavem Benešem.

Tričkem potěší patrioty

Letohrad – V íčku na náměstí se prodávají bavlněná trička s nápisem Letohrad, jejich přední stranu zdobí kresby osmi známých staveb; nechybí kostel sv. Václava nebo barokní budova dnešního muzea. Je to jistě hezký vánoční dárek nejenom pro patrioty. (hl)

´Zdobím všechno, co se dá,´ říká malířka

Letohrad – Jako dospívající dívka začínala s obyčejnou tužkou, pak malovala na porcelán, dřevo a toužila po práci se zlatem. Nakonec ale propadla sklu a vyučila se v oboru malování skleněných ozdob, kterému se věnuje dodnes. Zdeňka Šafránková z Letohradu má právě nyní před Vánoci nejvíc práce.

OBRAZEM: "Zuška" ladila na Vánoce

Letohrad - Dům kultury v Letohradu v úterý a ve středu ožil koncerty místní základní umělecké školy. Koncert nabídl více než patnáct vystoupení, nechyběli ani malí zpěváci ze souboru Prvosenka. Škola si v letošním školním roce připomíná šedesátileté výročí svého založení a na jaro chystá další program oslav.

Letohrad zvolili Historickým městem roku

Letohrad – Pardubický kraj má na svém území na 40 památkově chráněných území. Starostové měst a obcí každoročně soutěží o titul Historické město roku. Cena je udělována za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Krajským vítězem za rok 2015 se stalo město Letohrad, které za to dostalo od Pardubického kraje finanční odměnu 50 tisíc korun.

Střet člověka s vlakem skončil lehčím zraněním

Letohrad - V neděli po šesté hodině ranní záchranáři zasahovali na železničním přejezdu v Letohradu-Kunčicích, kde se střetl vlak s člověkem. Opilá žena, která se na kolejích pohybovala, s sebou zřejmě měla anděla strážného. Nehoda totiž skončila lehkým zraněním, které jí ošetřili zdravotníci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Seniory pobavily Sestry Chalupovy

Letohrad – I letos se v předvánočním čase konalo na Orlici setkání důchodců, letos si ho nenechalo ujít zhruba 160 seniorů. Pásmo koled předvedly děti z Mateřské školy Taušlova, zajímavá byla módní přehlídka modelů první republiky, se kterou přijely Sestry Chalupovy ze Skalice u Hradce Králové.

Bagr se zakousl do poldru, jeho čištění má předejít velké vodě

Letohrad – V květnu a červnu se přes Kunčice a Orlici přehnala velká voda. Zanechala za sebou spoušť s nánosy bahna odplaveného z polí. Po opakujících se lokálních záplavách apeloval starosta Petr Fiala na zemědělce, aby změnili přístup k intenzivnímu hospodaření a také aby odstranili zeminu z poldru na Orlici. Zemědělská společnost Podorlicko Mistrovice se zavázala vyčistit poldr do konce roku.

Letohrad má přívětivý úřad

Praha, Letohrad – Nejpřívětivější pověřený úřad v Pardubickém kraji má Letohrad. Ocenění byla slavnostně předávána v úterý v Praze. Z rukou náměstka ministra vnitra Petra Mlsny, pověřeného řízením sekce veřejné správy, a zástupců krajských úřadů převzalo ceny celkem šestnáct oceněných úřadů. V sousedním Královéhradeckém kraji tuto cenu získala Svoboda nad Úpou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies