VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Prezident Letohradu zazpíval Money, Money, Money a ujistil, že válka nebude

Letohrad – Na závěr třídenní návštěvy Pardubického kraje zamířila prezidentská kolona do Letohradu. Miloš Zeman se tu nejdříve setkal se zastupiteli a pak besedoval s občany na náměstí.

Na prohlídky přišlo 474 návštěvníků

Letohrad /Krátce/ - Noční strašidelné prohlídky v Letohradu jsou pro letošní rok minulostí. Z původně plánovaných čtyř se konaly tři, jedné nepřálo počasí, a strašidelnou trasu okolo vodníka, kostlivce, Sněhurky i čertů si letos prošlo 474 návštěvníků.

DPS Letohrad slaví

Letohrad – Zdejší Dům s pečovatelskou službou začal sloužit před patnácti lety. Při této příležitosti se koná ve čtvrtek od 14 hodin den otevřených dveří. Zájemci se zde mohou zaposlouchat do příjemné hudby Přátel swingu, zhlédnout vystoupení mažoretek nebo výstavu fotografií, ochutnat narozeninový dort.

OBRAZEM: Zámek patřil houbám

Letohrad - Zrnivka, penízovka, ryzec, muchomůrka a další druhy hub zaplnily výstavní síň letohradského zámku při druhém ročníku Výstavy hub. Ačkoli z mnoha úst zní, že letos nerostou, mykologové ze spolupracujícího rychnovského klubu mohli být spokojeni. Koneckonců při zahájení výstavy zaznělo, že „není umění dělat výstavu hub, když rostou, ale když nerostou".

OBRAZEM: Pro místní mateřinku vyběhali přes jedenáct tisíc

Letohrad – Po vzoru Běhu Terryho Foxe se v Letohradu na náměstí už sedm let koná akce Běháme pro…

Svérázný mořeplavec se dostal do potíží

Letohrad – Letošní cesta letohradského mořeplavce Martina Dolečka z Austrálie do Indického oceánu, Jižní Afriky a opět do Karibiku se komplikuje.

Na Fokus dorazí Petr Pithart i Dagmar Pecková

Letohrad – V úterý od 20 hodin se na nádvoří letohradského zámku zaměří kamery České televize. S pořadem Fokus sem přijede rodák z Letohradu Václav Moravec a jako hosty si pozval operní pěvkyni Dagmar Peckovou, architekta a herce Davida Vávru, politika Petra Pitharta a další hosty.

Konec couvání? U podjezdu vyměnili dopravní značky

Letohrad – Značka upozorňující na hraniční výšku podjezdu u Václavského náměstí v Letohradu se dočkala aktualizace – na základě přeměření tu došlo ke snížení o dvacet centimetrů.

V muzeu nejvíc táhne trasa s řemesly či mechanické dílny. Jezdí sem i cizinci

Letohrad – Muzeum řemesel bylo v Letohradu založeno v roce 2000. Za šestnáct let své existence jím prošly tisíce lidí z Česka i zahraničí. Letos má o čtvrtinu vyšší návštěvnost. „Jsme spokojeni," nezastírá v rozhovoru majitel muzea Pavel Tacl.

Místo hub našel senior bedýnky s údajnými chemickými bojovými látkami

Letohrad, Dolní Dobrouč – Při houbaření se dá najít ledacos. Šestašedesátiletý houbař z Letohradu, který vyrazil se svým kamarádem houbařit do okolních lesů, našel u Dolní Dobrouče dvě dřevěné bedýnky označené jako bojové chemické látky.

Letohrad navštíví vzácné návštěvy

Letohrad /Krátce/ – Město v září navštíví hned několik osobností, především prezident Miloš Zeman, dále ministryně Kateřina Valachová, moderátor Václav Moravec a exprezident Václav Klaus.

Chystají výzkum

Letohrad – Po celé září bude ve městě probíhat výzkum veřejného mínění, který si klade za cíl identifikovat názory, postoje, náměty a potřeby občanů Letohradu. Osloveno má být na tři stovky občanů města. Současně město chystá u příležitosti krajských voleb anketu nejen na téma kulturního domu.

AKTUALIZOVÁNO

Příběh Taie má šťastný konec

Letohrad – Příběh zaběhnutého vyděšeného záchranářského psa skončil šťastně. Vlkošedý německý ovčák Tai, který se minulou neděli večer zamotal do elektrického ohradníku a poté se v šoku rozběhl neznámo kam, se po více než čtyřech dnech hledání našel v místní části Letohradu – Kunčice. Taie si všiml jeden z místních, který zavolal strážníky. Ti psa poznali.

Péče o potřebné je důležitější než o budovy, jakkoliv krásné

Letohrad – Václav Vacek spravuje letohradskou farnost šestadvacet let. Pečuje o kostely i lidskou duši. Zastává se slabších a bezbranných, svými otázkami, mnohdy provokativními, podněcuje lidi k hledání odpovědí, ale také je rozděluje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies