VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Skolili lídra. Do play off jdou z pátého místa

Letohrad - Extraligoví hokejbalisté Letohradu porazili první Kladno. Poté si poradili s posledním Rakovníkem.

Martin to nevzdává

Letohrad /NAPSALI JSTE NÁM/ - Martin Doleček z Letohradu je soběstačný a schopný mořeplavec.

Klokaní slečnu s bílou srstí pojmenuje režisér Jirka Mádl

Letohrad - Je ho holka, mezi svými je vzácným exemplářem a stala se předlohou pro maskota zimní olympiády dětí a mládeže, která se bude konat v roce 2018 v Pardubickém kraji. Řeč je o mláděti klokana rudokrkého, albínce, která žije se svojí matkou Růženkou v zámeckém parku v Letohradu.

Na Adopci na dálku vybrali 77 tisíc korun

Letohrad - Opět úspěšná byla sbírka ve prospěch dětí z nejchudších částí Indie, která se každoročně během zimy koná v kostelech letohradské farnosti.

Na Orlici mastili mariáš

Letohrad /NAPSALI JSTE NÁM/ - V sobotu se konal na Orlici v pohostinství Kampelička již 5. ročník „Kyšpereckého liciťáku".

OBRAZEM: Malovali zeleninu plnou vitamínů

Letohrad - Zelenina plná vitamínů, tak se jmenuje výstava osmdesáti obrázků žáků letohradských škol v arkádách letohradského zámku. Zahájila ji čtvrteční vernisáž, na které nechybělo vystoupení žáků místní Základní umělecké školy, a potrvá do 4. dubna.

S LiStOVáNím na plavbu po moři

Letohrad – Na Orlickoústecko míří další listování, scénické čtení ze zajímavých knih, které se aktuálně objevují na trhu.

Muže zbil a okradl o peníze a mobil

Letohrad – Na nepříjemný zážitek bude ještě dlouho a nerad vzpomínat dvacetiletý mladík z Letohradu. Na začátku února ho u nádraží slovně i fyzicky napadl a také okradl 26letý muž z Prahy.

Nejstarší obyvatelce je 104 let

Letohrad /Krátce/ – Starosta města Petr Fiala přišel v tomto týdnu popřát k narozeninám nejstarší obyvatelce Letohradu Lidmile Junkové. Na konci února oslavila neuvěřitelných sto čtyři let. Přinesl jí kytici jejích oblíbených růží.

Školáci vyrazili zdolávat svahy

Písečná - Napsali jste nám. 

Plánují památník barokních poutí

Letohrad – Veřejnosti bude ve středu v 15.30 hodin na radnici představen projekt rekonstrukce kaple sv. Jana Nepomuckého na Kopečku. „Záměrem projektu je zřízení památníku barokních poutí s letní kavárnou nad městem. Tým architektů připravil návrh řešení, který osobně představí veřejnosti a členům zastupitelstva," informoval místostarosta Martin Hatka.

Profesor Drahoš sklidil úspěch

Letohrad – Středeční přednáška předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše na Letohradském soukromém gymnáziu sklidila úspěch. „Popravdě řečeno jsem měl trochu obavy, přeci jen taková osobnost nepřijíždí každý den, ale pan profesor se ukázal jako bezvadný člověk. Prostě vědec: skromný, slušný, nenáročný a skvělý vypravěč," zhodnotil ředitel gymnázia Vratislav Šembera.

Mořeplavec svůj sen nevzdává

Letohrad – Páteční projekce námořního svéráze Martina Dolečka zaplnila hlediště letohradského kulturního domu.

Batole se opařilo horkým čajem

Letohrad – Krušné chvilky zažili v pondělí odpoledne rodiče rok a půl starého chlapečka v Letohradu. Opařil se horkým čajem, a to na ruce, rameni a hrudníku. „Rozsah zranění byl okolo patnácti procent, což už je rizikové," uvedl ředitel krajské zdravotnické záchranné služby Pavel Svoboda s tím, že šlo o lehčí stupeň popálenin, zřejmě přes oblečení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení