VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

OBRAZEM: "Zuška" ladila na Vánoce

Letohrad - Dům kultury v Letohradu v úterý a ve středu ožil koncerty místní základní umělecké školy. Koncert nabídl více než patnáct vystoupení, nechyběli ani malí zpěváci ze souboru Prvosenka. Škola si v letošním školním roce připomíná šedesátileté výročí svého založení a na jaro chystá další program oslav.

Letohrad zvolili Historickým městem roku

Letohrad – Pardubický kraj má na svém území na 40 památkově chráněných území. Starostové měst a obcí každoročně soutěží o titul Historické město roku. Cena je udělována za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Krajským vítězem za rok 2015 se stalo město Letohrad, které za to dostalo od Pardubického kraje finanční odměnu 50 tisíc korun.

Střet člověka s vlakem skončil lehčím zraněním

Letohrad - V neděli po šesté hodině ranní záchranáři zasahovali na železničním přejezdu v Letohradu-Kunčicích, kde se střetl vlak s člověkem. Opilá žena, která se na kolejích pohybovala, s sebou zřejmě měla anděla strážného. Nehoda totiž skončila lehkým zraněním, které jí ošetřili zdravotníci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Seniory pobavily Sestry Chalupovy

Letohrad – I letos se v předvánočním čase konalo na Orlici setkání důchodců, letos si ho nenechalo ujít zhruba 160 seniorů. Pásmo koled předvedly děti z Mateřské školy Taušlova, zajímavá byla módní přehlídka modelů první republiky, se kterou přijely Sestry Chalupovy ze Skalice u Hradce Králové.

Bagr se zakousl do poldru, jeho čištění má předejít velké vodě

Letohrad – V květnu a červnu se přes Kunčice a Orlici přehnala velká voda. Zanechala za sebou spoušť s nánosy bahna odplaveného z polí. Po opakujících se lokálních záplavách apeloval starosta Petr Fiala na zemědělce, aby změnili přístup k intenzivnímu hospodaření a také aby odstranili zeminu z poldru na Orlici. Zemědělská společnost Podorlicko Mistrovice se zavázala vyčistit poldr do konce roku.

Letohrad má přívětivý úřad

Praha, Letohrad – Nejpřívětivější pověřený úřad v Pardubickém kraji má Letohrad. Ocenění byla slavnostně předávána v úterý v Praze. Z rukou náměstka ministra vnitra Petra Mlsny, pověřeného řízením sekce veřejné správy, a zástupců krajských úřadů převzalo ceny celkem šestnáct oceněných úřadů. V sousedním Královéhradeckém kraji tuto cenu získala Svoboda nad Úpou.

Senioři výstrahu přehlédli

Letohrad – Dva senioři na začátku srpna na železničním přejezdu v Letohradu vjeli se svou felicií pod kola vlaku mířícího do Polska. Zatímco dvacítce cestujících ve vlaku se tehdy nic nestalo, manželskému páru už nebylo pomoci. Přejezd mezi Kunčicemi a Orlicí se tak zařadil mezi místa, na nichž vyhasly životy lidí.

V knihovně odměnili lovce perel, mají hned dvě vítězky

Letohrad – Třetí ročník soutěže „Lovci perel" v letohradské knihovně zná své vítěze. Po celý rok děti četly knihy označené symbolem perlorodky a k přečteným knihám vyplňovaly pracovní list, za který poté dostaly perlu. V letošním roce soutěžilo 53 dětí a celkem přečetly 884 knížek.

Lízou procházel Mikuláš. Vlak vezl děti do Dolní Lipky po osmadvacáté

Letohrad/Dolní Lipka – Svézt se Mikulášským vlakem, takovou možnost mají obyvatelé téměř z celé republiky. Málokdo ale ví, kde má Mikulášská jízda kořeny. Je to právě v Letohradu, kde se letos jelo po osmadvacáté!

Cyklistce podklouzlo kolo, skončila v nemocnici

Letohrad - Namrzlá vozovka a cyklisté jdou jen těžko dohromady. Přesvědčila se o tom jednapadesátiletá žena, která jela na kole krátce před půl šestou večer od centra Letohradu směrem k nádraží. "V zatáčce pod viaduktem jí zřejmě podklouzlo kolo a ona upadla na komunikaci. Při pádu utrpěla zranění, se kterým byla rychlou záchrannou službou transportována do nemocnice," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. 

Ke zpívání koled se na Orlickoústecku poprvé přidá Letohrad!

Letohrad – S radostí do naší rodiny koledníků letos vítáme Letohrad, který se přihlásil vůbec poprvé. Od pondělí mu už na mapce na www.ceskozpivakoledy.cz svítí hvězdička.

Novorozenci dostanou dar

Letohrad – Od 1. ledna příštího roku by mělo každé nově narozené dítě s trvalým pobytem v Letohradu dostat jednorázový pětitisícový příspěvek.

Ve škole přednáší špičky české vědy

Letohrad – Chloubou gymnázia je unikátní cyklus přednášek špičkových osobností české vědy. Ve čtvrtek přijede do Letohradu přednášet o Černobylu vědec z ústavu jaderné fyziky Vladimír Wagner. Škola už přivítala řadu vědeckých kapacit, mj. jadernou fyzičku Danu Drábovou nebo astrofyzika Jiřího Grygara.

OBRAZEM: Letohrad a stromy

Letohrad - Vernisáž výstavy Letohrad a stromy přilákala do Galerie Ivko Ivany Majvaldové ve čtvrtečním svátečním podvečeru zhruba pětadvacet návštěvníků, kteří mohli obdivovat stromy na obrazech či fotografiích, ale i malované či keramické. To vše zpříjemnil tématickou písní Vladimír Zamazal, pro hosty bylo připraveno i stylové občerstvení. Výstava potrvá do konce roku 2016.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení