VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Letohrad vznikl v roce 1950 sloučením čtyř samostatných obcí – Kyšperka, Orlice, Kunčic a Rotneka, jejichž historie sahá hluboko do středověku. Hrad Kyšperk se poprvé objevuje ve Zbraslavské kronice v roce 1308. Dominantu náměstí tvoří zámek a barokní kostel sv. Václava s ojedinělou štukovou výzdobou z konce 17. stol. Zdroj: www.letohrad.eu

Na Orlici mastili mariáš

Letohrad /NAPSALI JSTE NÁM/ - V sobotu se konal na Orlici v pohostinství Kampelička již 5. ročník „Kyšpereckého liciťáku".

OBRAZEM: Malovali zeleninu plnou vitamínů

Letohrad - Zelenina plná vitamínů, tak se jmenuje výstava osmdesáti obrázků žáků letohradských škol v arkádách letohradského zámku. Zahájila ji čtvrteční vernisáž, na které nechybělo vystoupení žáků místní Základní umělecké školy, a potrvá do 4. dubna.

S LiStOVáNím na plavbu po moři

Letohrad – Na Orlickoústecko míří další listování, scénické čtení ze zajímavých knih, které se aktuálně objevují na trhu.

Muže zbil a okradl o peníze a mobil

Letohrad – Na nepříjemný zážitek bude ještě dlouho a nerad vzpomínat dvacetiletý mladík z Letohradu. Na začátku února ho u nádraží slovně i fyzicky napadl a také okradl 26letý muž z Prahy.

Nejstarší obyvatelce je 104 let

Letohrad /Krátce/ – Starosta města Petr Fiala přišel v tomto týdnu popřát k narozeninám nejstarší obyvatelce Letohradu Lidmile Junkové. Na konci února oslavila neuvěřitelných sto čtyři let. Přinesl jí kytici jejích oblíbených růží.

Školáci vyrazili zdolávat svahy

Písečná - Napsali jste nám. 

Plánují památník barokních poutí

Letohrad – Veřejnosti bude ve středu v 15.30 hodin na radnici představen projekt rekonstrukce kaple sv. Jana Nepomuckého na Kopečku. „Záměrem projektu je zřízení památníku barokních poutí s letní kavárnou nad městem. Tým architektů připravil návrh řešení, který osobně představí veřejnosti a členům zastupitelstva," informoval místostarosta Martin Hatka.

Profesor Drahoš sklidil úspěch

Letohrad – Středeční přednáška předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše na Letohradském soukromém gymnáziu sklidila úspěch. „Popravdě řečeno jsem měl trochu obavy, přeci jen taková osobnost nepřijíždí každý den, ale pan profesor se ukázal jako bezvadný člověk. Prostě vědec: skromný, slušný, nenáročný a skvělý vypravěč," zhodnotil ředitel gymnázia Vratislav Šembera.

Mořeplavec svůj sen nevzdává

Letohrad – Páteční projekce námořního svéráze Martina Dolečka zaplnila hlediště letohradského kulturního domu.

Batole se opařilo horkým čajem

Letohrad – Krušné chvilky zažili v pondělí odpoledne rodiče rok a půl starého chlapečka v Letohradu. Opařil se horkým čajem, a to na ruce, rameni a hrudníku. „Rozsah zranění byl okolo patnácti procent, což už je rizikové," uvedl ředitel krajské zdravotnické záchranné služby Pavel Svoboda s tím, že šlo o lehčí stupeň popálenin, zřejmě přes oblečení.

Na tvrzi zažijí Svatební den

Letohrad /Krátce/ – Na Tvrz Orlice zamíří v sobotu ti, kteří plánují vstoupit do svazku manželského. Od 14 hodin se zde koná Svatební den, který nabídne snoubencům ucelenou představu, co je při svatebních obřadech vůbec možné. Miniveletrhu služeb spojených se svatbou se zúčastní řada vystavovatelů.

OBRAZEM: Za nejlepší masku ocenili hasiče a čarodějnici

Letohrad - Rok se s rokem sešel a o poslední lednové sobotě patřila Orlovna na Orlici opět dětem. Konal se tu tradiční dětský maškarní karneval a masky dětí byly i letos opravdu nápadité. Sálem se vedle řady princezen proháněla i Pipi Dlouhá Punčocha, šnek či beruška. Organizátoři i letos připravili řadu soutěží, děti házely míč do koše, točily obručemi či soutěžily o nejhezčí obrázek. I letos nechyběly ocenění pro nejlepší holčičí a klučičí masku, nebylo lehké ji vybrat, nakonec ale po dlouhé poradě šašků zvítězili hasič a čarodějnice. 

Letohradské gymnázium poctí návštěvou šéf Akademie věd

Letohrad – Bomba! Tak mluví organizátoři o pátém ročníku unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy, ze kterého se na Letohradském soukromém gymnáziu stala tradice. Letos se nese v duchu tématu Vědecký svět v učebnách LSG a nabídka je opravdu pikantní.

Rej masek lákal na Umbuli princezny, lyže vytáhli i Santa Claus či mušketýr

Letohrad-Kunčice /FOTOGALERIE/ – Zima jako malovaná, mrazivé teploty a sluníčko, které mělo svou sílu, zaplnilo o víkendu nejen velká lyžařská střediska, ale i menší vleky. A těch je ostatně v Česku nepočítaně. Současně se však rozjíždí doba karnevalů a toho bryskně využil skiareál Umbule v Letohradu na Kunčicích. Místní hasiči, kteří vlek provozují, tu lyžování s maškarním spojili a dětem i dospělým v neděli nabídli tradiční akci Maškarní karneval na lyžích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies