VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Nadělí lidem bez domova

Lanškroun – Ve zdejším centru sociálních služeb se ve čtvrtek od 14 hodin uskuteční vánoční setkání pro lidi bez domova.

Lanškroun má papírový betlém

Lanškroun – Mezi řadu míst naší vlasti zachycených na papírových betlémech se letos zařadilo i město Lanškroun. Autor tohoto vystřihovacího betlému Radko Krejčí v něm zachytil hlavní dominanty města jako náměstí s radnicí, zámek, Krčmu, ale i rudoltický zámeček a na pozadí rozhlednu s Kramářovou chatou na Suchém vrchu.

Půjčí si Lanškroun 160 milionů?

Lanškroun – Lanškroun čekají dvě velké investice, přebudování polikliniky a rekonstrukce Společenského domu. Město si musí vzít úvěr. Ve středu ho budou schvalovat zastupitelé.

Pejsci a kočičky už měli nadílku

Lanškroun - V psím útulku se v sobotu po celý den „štěkalo a mňoukalo na Ježíška". O tradiční vánoční den otevřených dveří spojený s materiální a finanční sbírkou ve prospěch opuštěných psů a kočiček byl opět velký zájem, útulek byl od rána plný lidí, kteří hromadili dary pod vánoční stromeček a seznámili se s čtyřnohými svěřenci útulku. A co je nejdůležitější, někteří se dokonce rozhodli, že jim dají nový domov.

Vystoupení dětí potěšilo seniory

Lanškroun - Děti a žáci z logopedické třídy a přípravných tříd ve středu vystoupili v Domově pro seniory v Lanškrouně s „Medovou pohádkou".

Lanškroun má nového architekta

Lanškroun – Město má nového městského architekta, Přemysla Kokeše nahradil Oldřich Bittner. Prvním krokem v nové funkci bude podle jeho slov seznámit se s realizovanými a připravovanými projekty, strategickými dokumenty a také nastudovat územní plán. „Rád bych se také, po době potřebné k seznámení se s městem a pochopení problematiky, potkal s občany města a představil jim svůj pohled," uvedl.

Vánoční ladění v Rudolticích se vydařilo

Rudoltice /Píšete nám/ - Prosincové víkendy bývají ve znamení předvánočních příprav i různých akcí. Ani ten uplynulý nebyl výjimkou. V naší obci bylo na sále obecního úřadu na co se podívat. Částí vánoční výstavy byly výrobky obyvatel obce na vánoční téma a podium bylo vyhrazeno na „staročeské vánoce". Děti i dospělí se mohli podívat co vše bývalo v chaloupkách a domácnostech součástí vánočních oslav i svátečního pohoštění. Bylo to moc pěkné připomenutí, jak se Vánoce dříve slavily.

Na památku zesnulých dětí zapálí svíčku

Lanškroun – Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. V letošním roce již pošesté pořádá spolek Dlouhá cesta vzpomínku Zapalme svíčku. Na různých místech v naší zemi se 11. prosince konají otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti.

Advent zahájili jarmarkem a koncertem

Damníkov - Píšete nám.

Vánoční strom letos doplnil betlém

Albrechtice /Fotogalerie/ – Tradičně společně s mikulášskou besídkou proběhlo v Albrechticích u Lanškrouna i rozsvícení vánočního stromu. „Letos přibyl i betlém," informovala Jaroslava Ficnerová z místního obecního úřadu. Celá akce se uskutečnila v pátek a nechyběly ani vánoční koledy, které si zanotovali dospělí i děti. Celou akci zakončil příjezd mikulášské družiny s čerty a andělem. 

Ve strojírenském podniku hořel papír, škoda je sto tisíc korun

Lanškroun – Stotisícová škoda zbyla po úterním požáru ve strojírenském podniku v Lanškrouně, ke kterému vyjelo pět jednotek hasičů. Hořet začalo krátce po jedné hodině v noci. „Po vyhlášení poplachu byla postupně samovolně evakuována noční směna o počtu 100 osob. Hasiči provedli průzkum a zjistili, že došlo k požáru papírů ve strojovně vzduchotechniky," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková s tím, že požár byl zcela zlikvidován v 1.43 hodin.

Nacouval do auta, policistům pak nadýchal přes dvě promile

Lanškroun – Pozitivní dechová zkouška a škoda 120 tisíc korun. To je účet řidiče vozidla značky Kia, který v neděli krátce po druhé hodině ráno při couvání na tříramenné křižovatce v Lanškrouně nabořil zaparkovanou oktávii. „Řidič se podrobil dechové zkoušce, nadýchal 2,21 promile," uvedla mluvčí policie Hana Kaizarová. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

Místostarostou byl zvolen Miloš Smola

Lanškroun – Lanškroun má nového místostarostu. Bohumila Bernáška, který byl zvolen krajským radním pro oblast školství, nahradil jeho stranický kolega a dosavadní člen městské rady Miloš Smola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení