VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Zemřel sochař Lubomír Šilar, rodák z Horní Čermné

Lanškroun, Praha – Ve středu se ve strašnickém krematoriu v Praze konalo poslední rozloučení s akademickým sochařem Lubomírem Šilarem, který zemřel 27. října ve věku 84 let.

V Lanškrouně se uskuteční hry pro žáky s postižením

Lanškroun – Kéž vyhraji, a i když se mi to nepodaří, ať jsem statečný ve svém úsilí.Tímto heslem speciálních olympiád budou ve středu v 9 hodin zahájeny tradiční Hry 2016 pro žáky speciálních škol regionu.

Architekt dostal padáka. Přemysl Kokeš v Lanškrouně končí

Lanškroun - Přemysl Kokeš byl městským architektem v Lanškrouně zhruba třináct let. Ani pro něj nebude třináctka šťastné číslo, radnice se rozhodla rozvázat s ním spolupráci.

V Rudolticích vystavují místní výtvarníci

Rudoltice /Píšete nám/ – Obrázky i slova, která pobaví, potěší a pohladí na duši. Tak by se mohla jmenovat výstava výtvarného umění několika obyvatel obce, která byla zahájena v sále obecního úřadu a potrvá do 15. 11.

Studenti vyrazili na zkušenou na Slovensko

Lanškroun /Píšete nám/ - V rámci spolupráce středních škol měst Lanškroun a Kežmarok ve dnech 2. 10. - 8. 10. 2016 proběhla odborná stáž žáků Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Lanškroun v partnerské Střední odborné škole v Kežmaroku.

Spolupráce s polskou školou přinesla Jiráskovce národní cenu

Lanškroun – eTwinning je iniciativa Evropské unie podporující spolupráci žáků a učitelů v Evropě. Umožňuje realizovat vzdělávací aktivity a projekty na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

Nové garáže pro služební vozy

Lanškroun – Město se rozhodlo upravit poměrně zachovalý objekt v areálu bývalého autodružstva pro garážování služebních vozů v ulici Dobrovského. Půdorysná plocha objektu v severní části areálu (nejblíže k náměstí) městu umožní parkování až osmi služebních vozů.

Lanškroun ocenil osobnosti

Lanškroun – Tak jako každý rok i letos byly u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu v Lanškrouně uděleny pamětní medaile těm osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a rozkvět města nebo přispěly k proslavení Lanškrouna.

Při opravě Lidlu dojde i na parkoviště

Lanškroun /Krátce/ – Prodejnu Lidl v sobotu 22. října uzavřela rekonstrukce. Obchod má být modernizován. Proměnou projde nejen interiér, ale i fasáda a parkoviště.

Moderní Lucerna ctí příběh, ale nezapomněla na aktuálnost

Premiéra souboru Škeble, sál lanškrounského zámku, 21. 10. 2016

Slavnosti světla jako Halloween

Lanškroun /Krátce/ – V zámecké zahradě se dnes uskuteční Slavnosti světla, které už tradičně pořádá ZUŠ Jindřicha Pravečka. Od 17 hodin představí malí i velcí účastníci akce svoje kostýmy tentokráte připravené na téma Halloween.

Pejskařům vyčlení plácky

Lanškroun – Radnice připravuje nové znění vyhlášky o pohybu psů na území města.

Po prvních výtiscích Zibiho Postel hospoda kostel se jen zaprášilo

Lanškroun, Praha – „Pro ty, kteří umí číst srdcem," píše se v úvodu nové knihy rozhovorů s lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem. „Mým úmyslem bylo psát ji srdcem," říká o knížce s mírně šokujícím a pro čtenáře jistě mnohoslibným názvem Postel hospoda kostel známý kněz, který se vymyká jakýmkoliv škatulkám. Společně s autorkou Markétou Zahradníkovou v úterý knížku pokřtil v pražském knihkupectví Luxor.

Sobotní večer bude v Lanškrouně patřit jazzu

Lanškroun – V sobotu v sále zámku opět zazní jazz a blues v podání umělců z celého světa. O půl osmé večer zde odstartuje 16. ročník jazzového festivalu Jazz a Little Otherwise.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies