VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

OBRAZEM: Neotřelý nápad

Lanškroun - Přišla pravá ladovská zima, sněhu je teď tolik, že není problém postavit sněhuláka. Kreativita lidí nezná mezí, tenhle sněhulák slouží i jako vtipná reklama jedné firmy pod náměstím v Lanškrouně. 

Plavci dostanou nové molo. Má stát i uprostřed rybníka, jako kdysi

Lanškroun – Rekreační oblast Lanškrounských rybníků se dočká dalšího vylepšení. Loni tu byla vybudována venkovní tělocvična s posilovacími prvky, letos město zařadilo mezi své investice nové molo u přírodního koupaliště a dětské lanové centrum.

Sochu čeká stěhování

Lanškroun - Socha kajícího se „Hříšníka" už nebude dlouho klečet před kostelem svatého Václava v Lanškrouně.

Krajinu Lanškrouna zmapovala odbornice

Lanškroun – Město si nechalo zpracovat krajinářskou koncepci. Dokument městu poslouží jako nástroj, s jehož pomocí bude moci rozhodovat o dalším postupu na svém území.

Anketou zjistí názor na kamery

Lanškroun – Radnice spustila anketu, která se týká městského kamerového systému. Ten v současné době obsahuje třináct kamerových bodů a měl by se rozšířit o další tři až čtyři nové body. V anonymním dotazníkovém šetření mohou místní říct, co si o kamerách myslí. Anketa potrvá do 20. ledna.

Polikliniku v Lanškrouně čeká nový začátek

Lanškroun – Pacienti se dočkali, rekonstrukce polikliniky je na spadnutí. Budova, v níž zdravotnické zařízení sídlí, je z konce 19. století a potřebám současného zdravotnictví nevyhovuje. V posledních pěti letech se postupně objevili tři soukromí investoři, kteří plánovali postavit novou polikliniku buď tam, kde je teď, na pozemcích po vyhořelé tržnici, nebo u obchoďáku na výpadovce. Všechny záměry vyšuměly do ztracena. Polikliniku nakonec postaví město ze svých prostředků.

Zpívali na Mariánské hoře

Lanškroun – V úterý 27. prosince se zpívalo, recitovalo a koledovalo na Mariánské hoře. I přes nepřízeň počasí se vydalo z Lanškrouna na každoroční pouť dvě stě padesát turistů, aby si ve vlídné atmosféře poutního kostela Narození Panny Marie připomněli kouzlo vánočních písní a koled.

Otužilci vítali rok 2017

Lanškroun – Na silvestra se přišli rozloučit se starým rokem a přivítat nový nadšenci otužování a zimního plavání z Lanškrouna. Nebylo to tentokrát žádné závodění, kdo déle či dále, ale potěšení ze zdravého a prospěšného sportovního zážitku.

Vánoční muzikál prolínal historii se střípky současnosti

Orlickoústecko – Klasický biblický příběh prolnutý běžnou story dnešní doby, okořeněný rockovou hudbou, šlehajícím ohněm, světelnými a kouřovými efekty. Vánoční muzikál Narozený má za sebou už třetí ročník své tour, v té letošní navštívil i dvě místa Orlickoústecka.

Knihovna dostala dárek, šek na 77 tisíc korun

Lanškroun – Městská knihovna se raduje z nečekaného vánočního dárku. Díky nákupům během prvního dne otevření rekonstruované prodejny v Lanškrouně získala od společnosti Lidl 77 600 korun.

Levandulová ulice neprošla. Bude se jmenovat Maďarská

Lanškroun – Tři dny před Štědrým dnem jednali v Lanškrouně zastupitelé. Schválili rozpočet města na příští rok i úvěr ve výši 160 milionů korun s dobou splatnosti dvacet let, který si město vezme u spořitelny. Lanškroun ho bude potřebovat na dvě velké investice: rekonstrukci Společenského domu a polikliniky.

Výprachtické turnaje mají pomoci v boji s leukémií

Výprachtice – Členům výprachtického Sokola není lhostejný osud lidí bojujících s leukémií a bude to patrné i při tradičních svátečních turnajích ve fotbalu a volejbale. Pobídnou totiž hráče i diváky, aby se zapsali do registru dárců kostní dřeně.

U radnice se sejdou běžci

Lanškroun – Sportovci nikdy nezahálí, ani o Vánocích. V Lanškrouně pořádají zítra tradiční Vánoční Výběh, odstartuje od radnice 23. prosince ve 14 hodin. Připraveny jsou dvě trasy o délce 4 a 6,5 kilometru. Poběží se k lanškrounským rybníkům a zpět.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení