VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

V Langerově vile se našel starý trezor. Brzy odhalí, co ukrývá

Lanškroun - Od schránky se nenašly klíče. Pomůže speciální zámečník.

Soutěží o nejkrásnější vajíčko

Lanškroun - V neděli začne v prostorách Domova pro seniory v Lanškrouně sedmý ročník soutěžní výstavy „Nejkrásnější vajíčko Lanškrounska".

Pěším vadí cyklisté na chodníku

Lanškroun - Kolaři v Lanškrouně žádají, aby pro ně byly vyznačeny pásy.

Sliboval ženě osobní setkání. Místo toho ji okradl

Lanškroun - Důvěřuj, ale prověřuj. Tímto heslem se zřejmě neřídila třiačtyřicetiletá žena z Lanškrouna, která se přes sociální sítě seznámila s cizím mužem. Ten zneužil její důvěřivost a vylákal z ní nemalou částku.

V muzeu začíná nová výstava

Lanškroun - V muzeu je od soboty zahájena výstava fotografií Josefa Antoše, která potrvá do 7. května.

Pestré TECHNOhrátky v Lanškrouně

Lanškroun - Vytvoření maškarního účesu, kosmetická proměna, výroba lžíce na obouvání, ovládání robotického vozítka nebo zapojení elektrického obvodu…

Hříšník zatím zůstane u kostela

Lanškroun – Pokud má umění vyvolávat diskuzi, u nahého kajícníka klečícího před kostelem svatého Václava v Lanškrouně se to povedlo na sto procent.

Lanové centrum: výzva i zábava

Lanškroun – V sále zámku se ve středu sejdou zastupitelé. Schvalovat budou mj. rozpočtová opatření. Jedno z nich se týká i dětského lanového centra, které má být během května nebo června vybudováno v oblasti Lanškrounských rybníků.

Horolezecká celebrita se po dvou letech vrátila do České Třebové

Česká Třebová – V pátek 17. března se ve velkém sále Kulturního centra uskutečnilo velkolepé setkání s horolezeckou celebritou Radkem Jarošem, který se zapsal zlatým písmem do dějin českého horolezectví.

Lanškroun vybírá stavitele "kulturáku"

Lanškroun vybírá dodavatele na rekonstrukci a přístavbu kulturního domu.

Mění vedení Technických služeb

Lanškroun /Krátce/ – Radnice vypsala výběrové řízení na nového jednatele Technických služeb. Vladimír Skalický byl v únoru odvolán, jedním z důvodů byla nespokojenost radních s manažerským vedením společnosti. Prozatímně byl do funkce jednatele jmenován místostarosta Miloš Smola.

Nevybuchlý granát ležel na dně

Lanškroun – Nevšední nález ohlásil o víkendu na policii osmačtyřicetiletý muž, který v jednom z lanškrounských rybníků našel nevybuchlý ruční granát.

Sbírka se osvědčila. Teď pro pacienty sbírají CD a DVD

Lanškroun – Už podruhé se lanškrounské rodinné cen-trum Dětský svět rozhodlo pomoci zpříjemnit marodění pacientům na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice. Zatímco v první sbírce pro děti nasbírali zhruba 650 knížek, od pondělka se rozběhla sbírka „cédéček" a „dévédéček", jež potrvá až do 13. dubna.

Historii města vytesají do žuly

Lanškroun – Procházka po lanškrounském náměstí bude zase o něco zajímavější. Největší události v historii města a nejvýznamnějšího rodáka Jana Marka Marci nejen turistům představí časová osa, žulové trámky zapuštěné do dlažby náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení