VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Hříšník zatím zůstane u kostela

Lanškroun – Pokud má umění vyvolávat diskuzi, u nahého kajícníka klečícího před kostelem svatého Václava v Lanškrouně se to povedlo na sto procent.

Lanové centrum: výzva i zábava

Lanškroun – V sále zámku se ve středu sejdou zastupitelé. Schvalovat budou mj. rozpočtová opatření. Jedno z nich se týká i dětského lanového centra, které má být během května nebo června vybudováno v oblasti Lanškrounských rybníků.

Horolezecká celebrita se po dvou letech vrátila do České Třebové

Česká Třebová – V pátek 17. března se ve velkém sále Kulturního centra uskutečnilo velkolepé setkání s horolezeckou celebritou Radkem Jarošem, který se zapsal zlatým písmem do dějin českého horolezectví.

Lanškroun vybírá stavitele "kulturáku"

Lanškroun vybírá dodavatele na rekonstrukci a přístavbu kulturního domu.

Mění vedení Technických služeb

Lanškroun /Krátce/ – Radnice vypsala výběrové řízení na nového jednatele Technických služeb. Vladimír Skalický byl v únoru odvolán, jedním z důvodů byla nespokojenost radních s manažerským vedením společnosti. Prozatímně byl do funkce jednatele jmenován místostarosta Miloš Smola.

Nevybuchlý granát ležel na dně

Lanškroun – Nevšední nález ohlásil o víkendu na policii osmačtyřicetiletý muž, který v jednom z lanškrounských rybníků našel nevybuchlý ruční granát.

Sbírka se osvědčila. Teď pro pacienty sbírají CD a DVD

Lanškroun – Už podruhé se lanškrounské rodinné cen-trum Dětský svět rozhodlo pomoci zpříjemnit marodění pacientům na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice. Zatímco v první sbírce pro děti nasbírali zhruba 650 knížek, od pondělka se rozběhla sbírka „cédéček" a „dévédéček", jež potrvá až do 13. dubna.

Historii města vytesají do žuly

Lanškroun – Procházka po lanškrounském náměstí bude zase o něco zajímavější. Největší události v historii města a nejvýznamnějšího rodáka Jana Marka Marci nejen turistům představí časová osa, žulové trámky zapuštěné do dlažby náměstí.

Pestré masky vířily za doprovodu pohádkové hudby

Lanškroun - Ještě před jarními prázdninami si žáci ze základní školy v Lanškrouně užili mnoho zábavy.

Béda dostal cenu za grafiku

Lanškroun /Krátce/ – Školní časopis Béda, který vychází na lanškrounské ZŠ Bedřicha Smetany už 22 let, i letos dostal ocenění – na celorepublikové soutěži školních časopisů v Brně získal první místo za grafiku.

Kdo znečistil střed náměstí?

Lanškroun /Krátce/ – Vodoprávní úřad vyšetřuje, kdo znečistil středovou plochu náměstí J. M. Marků v Lanškrouně provozními kapalinami. Stalo se tak v lednu zřejmě během úklidu a odvážení sněhu.

Kamery? Nevadí, když ví, kde jsou

Lanškroun – Kamery, které nepřetržitě snímají dění v ulicích, většině lidí nevadí. Vadí jim ale, když neví, odkud je oči „Velkého bratra" sledují. I tak by se daly interpretovat výsledky ankety, kterou na téma městský kamerový systém uspořádala radnice v Lanškrouně.

Městem potáhne král neřesti

Lanškroun - Jednou do roka se ve městě zjeví Bacchus, král neřesti a obžerství. Ten den se blíží. Tuto sobotu se postaví do čela masopustního průvodu, který po půl jedné odpoledne potáhne městem. Konečnou zastávkou bude opět zámecké nádvoří, kde si masky přeberou od starosty klíč a mezi sebou vyberou tu nejkrásnější. V pestrém doprovodném programu vystoupí folkloristé, kolovrátkáři nebo šermíři. Atmosféru masopustu dokreslí i jarmark s rozmanitým zbožím.

Zibiho Postel hospoda kostel má úspěch

Lanškroun – Za svá vystoupení v televizi čelil často tvrdé kritice, zato knížka je bestseller, sklízí za ni samou chválu. A to přitom Zbigniew Czendlik riskoval už jen názvem, slova Postel hospoda kostel se dají vykládat porůznu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení