VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Úspěch ve Výprachticích: sedm zápisů do registru dárců kostní dřeně

Výprachtice – Sedm nových vážných zájemců o zápis do registru dárců kostní dřeně. Tato dobrá zpráva míří z Výprachtic, kde před nedávnem členové místního Sokola uspořádali dva sportovní turnaje.

V Lanškrouně lezou už deset let

Lanškroun /Krátce/ – Horolezecký oddíl HK Lanškroun v sobotu pořádá oslavu 10. výročí otevření lezecké stěny. Oslava bude zahájena ve třináct hodin soutěžním výstupem dvojic na legendární vrchol Lanškrouna Kypuš.

Uvedou Hniličkovu jazzovou mši

Lanškroun – V kostele svatého Václava zazní v sobotu od 19 hodin Hniličkova jazzová mše. Podruhé bude uvedena 28. ledna ve Fabrice Svitavy.

V Lanškrouně schvalovali úpravy rozpočtu

Lanškroun /Krátce/ – Neuplynul ani měsíc od zasedání zastupitelstva a zastupitelé usedli do křesel znovu. Těsně před Vánoci odhlasovali úvěr města na investice a jeho rozpočet, včera schvalovali rozpočtová opatření. Ta se týkala hospodaření města v loňském i letošním roce.

Policisté pátrají po viníkovi kolize

Lanškroun – Policisté od včerejška pátrají po řidiči jízdní soupravy s hydraulickou rukou, který v úterý před polednem zavadil při jízdě po silnici mezi Jakubovicemi a Lanškrounem o nákladní vozidlo značky Mercedes-Benz Atego.

V jeden večer odehrají dvě hry

Lanškroun – Kulturní centrum uvede v pátek 20. 1. od 19.30 v sále zámku Divadlo 2 v 1. Budou to dvě představení, která za sebou odehraje soubor lanškrounského gymnázia Škeble, který představí titul Sklenice podle Bradbaryho povídky v režii Jana Střechy.

OBRAZEM: Neotřelý nápad

Lanškroun - Přišla pravá ladovská zima, sněhu je teď tolik, že není problém postavit sněhuláka. Kreativita lidí nezná mezí, tenhle sněhulák slouží i jako vtipná reklama jedné firmy pod náměstím v Lanškrouně. 

Plavci dostanou nové molo. Má stát i uprostřed rybníka, jako kdysi

Lanškroun – Rekreační oblast Lanškrounských rybníků se dočká dalšího vylepšení. Loni tu byla vybudována venkovní tělocvična s posilovacími prvky, letos město zařadilo mezi své investice nové molo u přírodního koupaliště a dětské lanové centrum.

Sochu čeká stěhování

Lanškroun - Socha kajícího se „Hříšníka" už nebude dlouho klečet před kostelem svatého Václava v Lanškrouně.

Krajinu Lanškrouna zmapovala odbornice

Lanškroun – Město si nechalo zpracovat krajinářskou koncepci. Dokument městu poslouží jako nástroj, s jehož pomocí bude moci rozhodovat o dalším postupu na svém území.

Anketou zjistí názor na kamery

Lanškroun – Radnice spustila anketu, která se týká městského kamerového systému. Ten v současné době obsahuje třináct kamerových bodů a měl by se rozšířit o další tři až čtyři nové body. V anonymním dotazníkovém šetření mohou místní říct, co si o kamerách myslí. Anketa potrvá do 20. ledna.

Polikliniku v Lanškrouně čeká nový začátek

Lanškroun – Pacienti se dočkali, rekonstrukce polikliniky je na spadnutí. Budova, v níž zdravotnické zařízení sídlí, je z konce 19. století a potřebám současného zdravotnictví nevyhovuje. V posledních pěti letech se postupně objevili tři soukromí investoři, kteří plánovali postavit novou polikliniku buď tam, kde je teď, na pozemcích po vyhořelé tržnici, nebo u obchoďáku na výpadovce. Všechny záměry vyšuměly do ztracena. Polikliniku nakonec postaví město ze svých prostředků.

Zpívali na Mariánské hoře

Lanškroun – V úterý 27. prosince se zpívalo, recitovalo a koledovalo na Mariánské hoře. I přes nepřízeň počasí se vydalo z Lanškrouna na každoroční pouť dvě stě padesát turistů, aby si ve vlídné atmosféře poutního kostela Narození Panny Marie připomněli kouzlo vánočních písní a koled.

Otužilci vítali rok 2017

Lanškroun – Na silvestra se přišli rozloučit se starým rokem a přivítat nový nadšenci otužování a zimního plavání z Lanškrouna. Nebylo to tentokrát žádné závodění, kdo déle či dále, ale potěšení ze zdravého a prospěšného sportovního zážitku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení