VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Dnešní Lanškroun je se svými 10 196 obyvateli rychle se rozvíjejícím moderním městem zaměřeným na budoucnost. Městem elektroniky, strojírenství, papírenského průmyslu i městem středních škol, živé kultury a moderních sportovišť. Je správním centrem regionu Lanškrounsko pro 22 obcí s 22 917 obyvateli. Zdroj: www.lanskroun.eu

Do zahrad pozvali Bendeho a Čoka

Lanškroun - Kulturní léto na farní zahradě nahradil podobný seriál akcí v zámeckých zahradách. Kulturní centrum nabídne různé pořady: koncerty, pohádky, filmy, ale i sport nebo tanec.

Účet za střet je tři čtvrtě milionu

Lanškroun - Nedání přednosti, to bylo nejspíš příčinou nedělní nehody, která se stala v Lanškrouně na křižovatce ulic Nerudova a B. Smetany.

Dvouletou tonoucí dívku resuscitovali přes hodinu. Marně

Lanškrounsko - Voda má na Orlickoústecku svou první letošní oběť. V pondělí před sedmnáctou hodinou utonula dvouletá holčička. K tragédii došlo i přes rychlý zásah lidí z okolí, kteří dívku vytáhli z vody v bezvědomí, ihned ji začali oživovat a poté předali do péče zdravotníkům. K neštěstí mělo podle informací Deníku dojít u rybníka v Dolním Třešňovci.

Family Point: dobrý záměr, nebo plýtvání penězi?

Lanškroun - Projekt Family Point v Lanškrouně dostal stopku. Jde o službu, která z infocentra vytváří místo přátelské rodině.

Hledali ztracené dítě. Úspěšně

Lanškrounsko - Policie ve čtvrtek zveřejnila informace k pátrání po dítěti, které se ztratilo na Lanškrounsku.

Další sochy už ne. Hlínafest zrušili

Lanškroun - Tři roky po sobě modelovali sochaři o prázdninách v zámeckém areálu sochy. Letos nebudou, sochařské sympozium Hlínafest město zrušilo. Zřejmě definitivně.

Lanškrounský rynek proťala do kamene tesaná časová osa

Lanškroun - Náměstí Jana Marka Marků v Lanškrouně bude zdobit turistická zajímavost - do kamene tesaná časová osa. Dokončena by mohla být už příští týden.

Vandalové zaútočili na jabloně

Lanškroun - V Zámecké zahradě v Lanškrouně řádil vandal, „podal“ si novou výsadbu. Dvě mladé jabloně v parku přežily poslední suchá léta a prvně na nich mohla růst jablíčka. Plodit už ale nebudou, někdo ze stromků sedřel kůru.

Za třídění město získalo sto tisíc

Lanškroun - Vedení města v pátek poděkovalo na svých webových stránkách obyvatelům za druhé místo, které Lanškroun získal v celostátní soutěži „Křišťálová popelnice“. K tomu mu náleží i odměna ve výši 100 tisíc.

Hasiči bojovali O zelený pohár

Dolní Třešňovec - V obci na Lanškrounsku se v sobotu utkali hasiči o poháry.

Jasan byl lidem nebezpečný

Lanškroun - V Pivovarské zahradě byl z důvodu bezpečnosti pokácen jasan, který se začal rozlamovat. Lidé pod tímto stromem často sedávali.

Czendlik: „Věřím, že se lidé berou z lásky“

Lanškroun - Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik na šťastná čísla a magická data příliš nevěří, výjimkou je snad jen datum jeho narození. „Beru to jako zábavu, stejně jako horoskopy a podobně,“ říká.

Zámeček plný knoflíků oslavil deset let provozu

Lanškroun - Zámeckou oslavou si ve středu připomněl Nový zámek u Lanškrouna deset let od svého otevření. To se uskutečnilo 7. července 2007. Od té doby si zámeckou věž a rozsáhlé sklepení prohlédlo už přes 25 tisíc návštěvníků.

OBRAZEM: Začala oprava Kulturního domu

Lanškroun - Poklepáním na základní kámen odstartovala v pátek v Lanškrouně rekonstrukce a přístavba Kulturního domu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení