VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

V Červené Vodě spojili generace v projektu Mládí a stáří

Červená Voda – Žijeme ve střediskové obci Červená Voda. Malebná a pokojná příroda kolem v blízkosti hranic s Polskem vybízí k procházkám, klidu i rozjímání. Snad právě proto v tomto prostředí dlouhá léta nacházejí svůj domov senioři blízkého i vzdáleného okolí v Domově důchodců sv. Zdislavy Červená Voda. Ač je budova domova nedaleko centra obce, jen málo obyvatel se běžně účastní života vesnice. Domov skýtá možnost kulturních akcí přímo ve svých prostorách a omezení pohyblivosti klientům delší procházku neumožňuje.

Mladík předjížděl, když byl předjížděn

Králicko – Nepozornost při předjíždění byla pravděpodobně příčinou nehody, která se stala krátce před jednou hodinou odpolední na Velikonoční pondělí mezi obcemi Dolní Lipka a Králíky.

Stezka v oblacích je Dřevěnou stavbou roku

Dolní Morava /Krátce/ - Unikátní Stezka v oblacích zaznamenala další triumf, a to v anketě Dřevěná stavba roku 2016, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Hned dvakrát zvítězila v kategorii dřevěné stavby – realizace. Na jejím ocenění se shodli jak všichni hlasující z řad veřejnosti, tak odborná porota. Stezka v oblacích byla v Dolní Moravě otevřena v prosinci loňského roku a láká na výhledy nejen na Králický Sněžník.

Policie varuje, auto není trezor

Králíky /Krátce/ – Město na svých webových stránkách varovalo před vykrádáním vozidel, ke kterému začíná docházet na Králicku ve vyšším počtu, především v místech s vyšší koncentrací vozidel (parkoviště u obchodů, zimních areálů, škol apod.). „Vozidlo není trezor! Pro zloděje je krádež otázkou několika sekund!" upozorňuje policie.

Vzniká nová expozice celnictví

Králíky – Historie celnictví, to je ústřední téma nově připravované expozice, která se chystá v budově bývalého gymnázia v Králíkách. Kraj jejímu zřizovateli, tedy Vojensko-historickému klubu Erika Brno, který je provozovatelem Muzea čs. opevnění z let 1935-38 a Pěchotního srubu K-S 14 „U cihelny" Králíky, na čtvrtečním jednání rady při-
klepl příspěvek ve výši dvou set tisíc korun.

O víkendu bude mimořádně otevřena tvrz Bouda

Králicko /Krátce/ - Během tohoto víkendu bude mimořádně otevřena dělostřelecká tvrz Bouda. V sobotu budou připraveny vstupy do prvorepublikové tvrze od 10 do 17 hodin, zvolit je možné miniprohlídku (zhruba 40 minut) a kompletní prohlídku (zhruba 75 minut). Start pro návštěvníky bude každou celou hodinu (v 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin). V neděli jsou od 11 do 15 hodin připraveny vstupy do tvrze na miniprohlídku a kompletní prohlídku každou celou hodinu (v 11, 12, 13, 14 a 15 hodin). Zázemí poskytne krytý altán před vchodovým srubem.

K tvorbě plánu rozvoje obce se sešli optimisté i kritici

Červená Voda – Více jak 30 občanů a poskytovatelů služeb z Červené Vody přijalo pozvání k prvnímu setkání k tvorbě plánu rozvoje obce, na kterém jim byla představena metoda komunitního plánování. Ta staví názor volených zástupců obce do roviny s požadavky poskytovatelů služeb – škol, lékařů, spolků – a občanů využívajících služby.

Speciální prohlídka tvrze bude náročná

Králíky – Na sobotu 27. února přichystal provozovatel muzea ve tvrzi Hůrka speciální prohlídkovou trasu. Bude fyzicky i časově náročná (zhruba 150 – 180 minut). Návštěvníci při ní uvidí i místa, kterými se provází jen výjimečně.

Králicko nebude otloukánkem. Končí fáze nejistoty a obav

Králicko – Zřízení pobytového zařízení pro žadatele o azyl bylo tématem, které v uplynulých měsících rozdělovalo občany Králík na dva tábory. Azylový dům měl být umístěn v budově po zrušeném výchovném ústavu.Od začátku byl proti kromě velké části místních i hejtman Pardubického kraje MARTIN NETOLICKÝ, který nyní odmítá i obavy, že by se vyhraná bitva mohla Králíkům vrátit. „Nyní se můžeme dále soustředit na projekty, které nás čekají," říká Martin Netolický v rozhovoru.

Autobus z příkopu vytáhl jeřáb hasičů

Červená Voda – V pátek v 7.29 hodin byla na operační a informační středisko hasičů oznámena nehoda autobusu v Červené Vodě. Na místo byla vyslána jednotka hasičů ze stanice v Králíkách. Šlo o zájezdový autobus a osobní automobil.

Téma karnevalu si odsouhlasili občané

Králíky - Tradiční karneval v Králíkách v letošním roce dozná změn. Program 56. ročníku akce nezačne už v pátek, ale až v sobotu a karneval pro děti se uskuteční v neděli. „Bylo nám vytýkáno, že pracující i studenti páteční program nestíhají, proto jsme se letos rozhodli udělat jej v sobotu," uvedl předseda Sdružení pro králický karneval Jiří Hlava s tím, že novinkou je kulturní program na Velkém náměstí už od 13 hodin.

Net zdarma? Nově i v Králíkách

Orlickoústecko - Na Velkém náměstí v Králíkách byl spuštěn testovací provoz wi-fi hot spotu. Město doufá, že pomůže přilákat nové návštěvníky.

Život města se vrátí k normálu, věří starostka Králík Ponocná

Králíky – V pondělí se zastupitelé Králík sešli při dalším pravidelném jednání. Už před ním bylo jasné, že diskuze o vyhlášení místního referenda o zřízení azylového zařízení je bezpředmětná. Ministerstvo vnitra od svého záměru ustoupilo 2. února při jednání ministra Milana Chovance s hejtmanem Martinem Netolickým, starostkou Králík Janou Ponocnou a zastupitelem Antonínem Vyšohlídem.

K plánu rozvoje Červené Vody si své mohou říct i místní občané

Červená Voda – Volnočasové aktivity pro děti a mládež, infrastruktura, zajištění služeb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies