VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Horští záchranáři mají novou základnu

Čenkovice – Po patnácti měsících čekání se Horská služba v Čenkovicích dočkala: v pátek byla slavnostně otevřena nová moderní stanice.

Věznici ne! řekli lidé v Králíkách ministrovi

Králíky – Už více než čtrnáct dní hýbe městem další diskuze o využití budovy zrušeného výchovného ústavu. Projevilo o ni zájem ministerstvo spravedlnosti, Vězeňská služba ČR tu totiž chce vybudovat ženskou věznici. „Není důvod se bát," přesvědčoval na nedělní debatě více než sto padesát lidí v králickém kulturním domě ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Muzeum K-S 14 navštívil vnuk hrdiny i šéf ředitelství cel

Králíky – Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny" během posledních dvou měsíců přivítal dvě návštěvy.

Dvouleté dítě vběhlo u Lichkova do cesty vlaku, na místě zemřelo

Lichkov - Velká tragédie se stala ve středu odpoledne na železniční trati mezi Lichkovem a Dolní Lipkou. Osobní vlak tu srazil malé dítě. Přes přivolanou lékařskou pomoc na místě zemřelo. Řekl to ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.  

Češi s Němci sbírají na varhany

Králicko – Králíky opět navštívila skupina sudetských Němců, původní obyvatelé Králicka i jejich potomci, kteří podporují záchranu varhan z obcí, kde vyrůstali.

Vlak na rozloučenou potáhne Velký bejček

Králicko – Naposledy se bude rozléhat krajinou pod Králickým Sněžníkem pískání historického vlaku. Po necelých třech měsících končí sobotní historické jízdy na Králicko.

V Králíkách ženskou věznici nechtějí

Králíky – Sedm měsíců a pár dnů k tomu: tak dlouho byl okolo budovy dva roky zrušeného výchovného ústavu klid. Teď je pryč!

Na Hedeči bude diecézní pouť

Králíky – V sobotu 17. září jsou na Horu Matky Boží zváni poutníci. Uskuteční se diecézní pouť ve Svatém roce milosrdenství ke Svaté bráně na Hoře Matky Boží. Pouť je spojena s diecézním setkáním katechetů. Připraven bude bohatý program, který v 10 hodin v kostele zahájí přednáška. Od 11.15 v ambitech začne interaktivní program pro dospělé i děti Cesta božího milosrdenství. Mše svatá s biskupem Janem Vokálem začne ve 14.30 hodin.

Z bývalého pasťáku v Králíkách by mohla být ženská věznice

Králíky – Ministr spravedlnosti Robert Pelikán společně s generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem ve čtvrtek navštívili Králíky, kde jednali se starostkou Janou Ponocnou a členy rady města o případném využití objektu bývalého dětského výchovného ústavu. Vězeňská služba ČR projevila o areál zájem s tím, že by v něm vybudovala věznici.

Obnova lesů po vichřici finišuje

Orlickoústecko – Rok a necelý měsíc uplynuly od vichřice, která zdevastovala porost v podhůří Králického Sněžníku.

Řidič nedal přednost. Pro motorkáře přiletěl vrtulník

Králíky – Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu krátce po poledni na silnici vedoucí z Králík na Hanušovice. Čtyřiadvacetiletý řidič felicie tu zřejmě nedal přednost pětačtyřicetiletému motorkáři.

Policie pátrá po třináctileté Nikole

Králicko – Policisté od středy pátrají po třináctileté Nikole. Její zoufalá matka se obrátila na policii s oznámením, že dívka odešla z domova a od té chvíle o ní nemá žádné zprávy. Dosavadní pátrání k nalezení slečny nevedlo, a proto se policie obrací s prosbou o pomoc na veřejnost.

Na Cihelnu mířily tisíce lidí

Králíky – Jindy bývá okolo Vojenského muzea v Králíkách ticho a klid, v pátek a sobotu se tu ale ozýval křik, výstřely a zvuky velmi často vzlétajících či přistávajících helikoptér. Devatenáctý ročník Cihelny přilákal podle prvních odhadů na pětadvacet tisíc lidí, a to nejen místních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení