VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Parní vlaky zase pojedou, ale už ne do Hanušovic

Králicko, Hanušovice – Kvůli modernizaci tratě a také nádraží nebudou až do 2. října jezdit do Hanušovic žádné vlaky. Od 21. května se zastavil i víkendový provoz na lokálce z Dolní Lipky. Vlaky zde nahradily autobusy, stejně jako na tratích do Šumperku, Jeseníku a Starého Města.

TECHNOhrátky v Králíkách nezastavil ani výpadek elektřiny

Králíky -  Osmé zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje v letošním roce přivedlo 120 žáků z osmi základních škol do Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách. Projekt na podporu technického a odborného vzdělávání tentokrát nabídl všem aktérům nejen detailní seznámení s univerzálním oborem opravář zemědělských strojů, ale také další nevšední zážitky.

Králíky mají registrační značky na přání

Králíky /Krátce/ – Speciální státní poznávací značky mají i v Králíkách. Městská auta už nyní jezdí s „espézetkami", jejichž součástí je název města. Radnici tato změna podle jejího sdělení nestála ani korunu.

Výluka na trati

Králicko - Od 21. května do 2. října potrvá nepřetržitá výluka na trati v úseku Dolní Lipka Hanušovice. Všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahradí autobusová doprava. Vlak Os 20523 / 20545 v úseku Lichkov Štíty jede bez omezení. ČD upozorňují, že zpoždění regionálních spojů může dosáhnout zhruba desíti minut.

V báni věže našli noty i krejcary

Heřmanice – V makovici kostela Nejsvětější Trojice v Heřmanicích u Králík čekaly na objevení dva kovové tubusy, poselství předchozích generací. Schránky byly při opravách věže vyzvednuty, otevřeny a předměty z nich putovaly do Městského muzea v Králíkách, kde budou očištěny a zdokumentovány.

Přijímají návrhy do rozpočtu

Králíky – Radnice přišla s novým projektem „Participace občanů na tvorbě rozpočtu pro rok 2017". Cílem je zapojit občany do tvorby rozpočtu na příští rok. Návrhy občanů město sbírá do konce května na e-mailu otevrenaradnice@kraliky.eu. Pokud projekt uspěje, bude se využívat i v dalších letech.

Kdo adoptuje píšťalu, pomůže varhanám

Králicko – Varhany v kostele v Dolní Lipce v sobotu rozezní koncert Martina Kubáta. Po dlouhých letech hrají díky iniciativě Vím já kostelíček, jejímž cílem je zachránit čtvery varhany v kostelících na Králicku.

Na programu zastupitelstva jsou památky i dílna

Králíky /Krátce/ – V pondělí se v jednacím sále králické radnice koná jednání zastupitelstva města. Schvalovat se bude závěrečný účet města za loňský rok, příspěvky z Fondu památkové péče a dojde i na prezentaci záměru sociálně terapeutické dílny. Zasedání zastupitelstva začíná v 17 hodin.

Práci hasičů děti ztvárnily mnoha způsoby

Mladkov – Při vyhodnocení letošního ročníku soutěže Požární ochrana očima dětí praskal Hasičský dům v Mladkově ve švech. Vybrat nejlepší výtvarné, literární a digitální práce nebylo jednoduché, protože okresního kola soutěže se zúčastnilo 1163 dětí z 27 škol a 31 SDH Orlickoústecka. Šlo o zatím nejvyšší počet v historii konání soutěže.

U Červené Vody se zřítil paraglidista

Červená Voda /Krátce/ – V pátek po 15. hodině se v části obce Šanov zřítil paraglidista. Muž byl po pádu při vědomí, ale bylo u něj podezření na poranění páteře. Na místě zasahovaly všechny složky IZS a Horská služba Čenkovice a Dolní Morava. Zraněného do nemocnice v Olomouci transportoval vrtulník.

Vznikne nad Hanušovicemi přehrada? Napoví studie

Králicko, Hanušovice – Nad Hanušovicemi by na řekách Morava a Krupá mohla vzniknout přehrada. Povodí Moravy si za tímto účelem nechává zpracovat studii. Ukáže, zda mají pokračovat přípravné práce. V případě postavení díla by bylo nutné řešit problém s dostupností Staroměstska a Králicka. Voda by zatopila klíčové silnice i železnice.

Opilý mladík boural, nadýchal 2,64 promile

Králíky – Neslavně skončila čtvrteční jízda mladíka, který, ačkoli před jízdou „požil", neváhal sednout za volat a způsobil tak nezanedbatelnou škodu.

Budou mít auta města značku na přání?

Králíky - Na Facebooku města Králíky se rozjela anketa. Radnice se Králických ptá, zda by se jim líbilo, kdyby auta, která provozuje město, měla kromě stávajících polepů s názvem, znakem města a webovou adresou také svoji vlastní registrační značku „na přání".

Uctili Hrada a převzali knihu

Králíky – Pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny" rozšířil svůj depozitář. U příležitosti tradičního pietního aktu k výročí narození četaře Arnošta Hrada, který se tu v sobotu uskutečnil, převzal ředitel muzea Richard M. Sicha z rukou autorů, manželů Havlových a Bohumila Brandejse, rukopis knihy Poupata ožehlá nenávistí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies